Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop (více)
Japonsko, (1998–1999), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóiči Ógami

Hudba:

Jóko Kanno

Kóiči Jamadera, Unšó Išizuka, Megumi Hajašibara, Norio Wakamoto, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Iššin Čiba, Maaja Sakamoto, Mika Doi, Šigeru Čiba, Šin'ičiró Miki (více)

Epizody(26)

Bývalý nájemný vrah, bývalý polda, podvodnice, hacker a datový pes tvoří nesourodou partu lovců odměn, která pročesává vesmír a má věčně hluboko do kapsy. (Netflix)

Maximilianus

Úprimne, nevidím, prečo je tento seriál taký kultový. Určite by som nepovedal, že toto je najlepší vstup do sveta anime, pretože je ich veľa omnoho lepších. Priznávam, že atmosféru to malo dobrú, avšak humor slabý až žiadny, napätie nula, akcie málo, postavy fajn, ale nič výnimočné. Hlavne, diely mi pripadali ako filerové, iba také epizódne, až na výnimku posledných dvoch, ktoré mali význam a hĺbku a trochu vylepšili aj moje hodnotenie. 7/10. ()

Sharpooter

Přesně takhle má vypadat anime seriál. Nemůžu uvěřit jak těch deset a půl hodiny uteklo. Je tento seriál jeden z nejlepších jaké jsem kdy viděl? V první dvacítce to pravděpodobně je. Určitě je to jeden z nejlepších, možná i nejlepší anime seriál jaký jsem kdy viděl. Každý díl je něčím originální. Každý je skvělý a každý skrývá nějaké poučení. Některé díly jsou více akční, některé zase více komediální a některé se tlačí do dramatického žánru. Postavy mi osobně velmi sedly a hodily se k sobě. Jak se říká, protiklady se přitahují a bylo prostě super sledovat tu bandu, jak se potlouká vesmírem a snaží se něco vydělat lovením lidí, i když ne moc úspěšně. Velmi se mi líbilo, že každá z postav měla svůj vlastní prostor a každá měla své díly, které se zaměřovaly jenom a pouze na jejich minulost, aby nám trochu přiblížili, co jsou zač. Toto dílo je velmi nabité emocemi a po zhlédnutí posledního dílu si každý vzdychne a řekne si, že je škoda, že už to skončilo. Ani u jednoho dílu jsem se nenudil, možná beru několik z nich jako slabší články, hlavně po příběhové stránce. Například díl dvacet, nebo dvacet čtyři. Ale jinak to byla fajn jízda, kterou mohu doporučit snad každému. 9/10 ()

Brusinka

Seriál, který mě naučil nebát se anime ani jazzové hudby. Neuvěřitelně zábavná záležitost od které je téměř nemožné se odtrhnout. Je to akční, vtipná a chytrá sci-fi s perfektním hudebním doprovodem a postavami, které vám velice rychle přirostou k srdci(o to víc pak bolí ten konec). Vidím to tak, že Spika Spiegela z nejvyšších příček mého osobního žebříčku jen tak někdo nesesadí. Tenhle mladík je zkrátka cool jako málokdo :) ()

Miksa

Spike a Jet jsou vesmírní lovci lidí, kteří se toulají vesmírem za odměnami. V každém dalším díle se dozvídame něco málo o jejich životě. Tatato výborně propracovaná anime graduje až k závěrečnému dílu. Během této cesty se k nim připojí ještě neuvěřitelně sexy naanimovaná Fay a šílené děcko Ed. Seriál je plný napětí i humoru a obzvláště vypečené jsou noirové scény. To vše podkreslené skvělou hudbou. prostě 5* ()

Petus

Nejlepší a nejsmolnější lovci v této galaxii sice umí chytit každého zločince, zato ale trpí chronickým nedostatkem, jídla, peněz a soukromí a také svou minulostí, která každému z nich ukazuje zač je toho v galaxii miska hovězího bez hovězího. Bývalý polda Jet, ukázková potížistka bez paměti zato s kleptomanskými a gamblerskými sklony Fay, neidentifikovatelné počítačově geniální polodítě Ed, robo pes Ein a bývalý střelec Spike, jehož minulost se za ním vleče jako ropná skvrna za tankerem, tvoří nesourodou posádku lodi Bebop, která se sice navzájem na oko naprosto nesnáší a když jde o peníze nebo jídlo nevěří druhému ani nos mezi očima, ale v průšvihu dokážou držet obdivuhodně při sobě. Tahle partička lovců odměn putuje vesmírem, ve snaze vyhnout se problémům, do kterých zas a znovu nalétávají rychlostí světla za zvuků dnes již téměř kultovního soundtracku Yoko Kanno. Geniální noirově westernové sci-fi anime, které dokazuje, že kreslené seriály opravdu nejsou všechny pro děti a problémy si vás najdou právě tak snadno, jak vy před nimi utíkáte. Spike Spiegel už zřejmě navždy zůstane jednou z mých nejoblíbenějších postav a Bebop jedním z nejoblíbenějších anime dílek díky svému černočernému humoru, nostalgii, smutku a opravdovosti. See you space cowboy. A doufám, že brzy. ()

kihsleek

Pokud Shinichirō Watanabe začne něco tvořit, tak to stojí za to. Cowboy Bebop je kultovní anime seriál o vesmírném lovci odměn s příchutí westernu, filmu noir, popartu a hvězdných válek, s popjazzovým soundtrackem a trochou toho nezbytného japonského šílenství. "You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you." P.S.: Pokud se vám nechce hned do seriálu, klidně mrkněte nejdřív na film. Sice patří někam okolo 21. epizody, ale nic tím nezkazíte ;) ()

Tarhiel

S týmto seriálom som sa stretol ako dieťa. Vtedy som mu neporozumel, lebo som bol príliš malý, mentalitou niekde inde, než som teraz. Bojovalo sa tam menej, než som očakával a charaktery neboli čierno-biele, čo ma miatlo a preto som nevedel k nim priľnúť. Seriál som vtedy nedopozeral. (Sesternica si ho po prázdninách zobrala so sebou späť do Bratislavy. Inak, jej vďačím za lásku k fantasy a sci-fi, vďaka, Dorka :) ) Potom som si ho kompletný pozrel približne o 9 rokov neskôr, v roku 2007. A v tej chvíli sa mi v srdci vytvoril panteón, kde bol jednoznačným kráľom. Spadol som z neho na zadok a už som nikdy nevstal. Autori toto univerzum nechali obývať pikoresknými postavičkami, z ktorých každá je vytvorená s láskou a takou plasticitou (uveriteľnosťou), že iné seriály o tom môžu len snívať. Každý tvorca seriálu by si prial, aby sa diváci dokázali stotožniť s jeho postavami tak, ako to funguje tu. Žiadna z postáv nie je čierno-biela. Hudba – je nečakaná. Človek by do sci-fi očakával nejakú dynamickú elektronickú hudbu, namiesto toho dostane nádhernú rôznorodú kombináciu jazzu, etno a folku. Kamera, strih a kompozícia záberov – dokonalá. Aj vďaka kamere a hudbe mám doteraz zimomriavky z dielov „Balada pre padlých anjelov“ a „Jupiter jazz.“ Dokonalý, čítankovo-postmoderný seriál. ()

Sedliak

Vesmírny western na japonský spôsob, ktorý je ukuchtený z tých najlepsích ingrediencií. Kovboy Bebop je ako obrovský švédsky stôl plný najlahodnejších pochúťok. Tými pochúťkami sú jazz, humor, postavy, ktoré nejde nemilovať a emócie, ktorým sa nedá ubrániť. Po dopozeraní poslednej epizódy, som so slzami v očiach musel úprimne konštatovať, že žiadne iné umelecké dielo sa ma takto hlboko nedotklo. Seriál ma 26 epizód, z toho každá ma iný hudobný motív a inú atmosféru. Spike, Jet, Feye Valentine (som zvrhlík keď som sa zamiloval do animovanej postavy?), hackerka Ed a malý superinteligentný psík Ein spolu vo vesmíre, ale každý s vlastným tajomstvom, každý s vlastným snom ... life is but a dream ... u mňa tento sen za 100%. ()

Machtann

Geniální směsice world-music, ethna, blues a jazzu perfektně podkresluje tento epický sci-fi, noir, gangsta seriál. ()

kirmakX6on

než jsem se nabažil úvodních titulků a znělky, uběhlo opravdu hodně dílů :-) Nosné pro toto anime jsou hlavní postavy -- Spike, Jet, pes i děcko...jsou neopakovatelné svérázy, kteří vás zaručeně budou bavit celé anime (mimochodem tentokrát doporučuji anglický dabing) a rychle si je člověk oblíbí. Hodně se mi líbilo i sci-fi prostředí, jeho drsnota. Animace je i přes stáří anime dobře koukatelná, hudba je velmi dobrá, příběh ovšem trochu horší, nic propracovaného nečekejte. Dopadávání zločinců na můj vkus chybí nějaká výraznější sofistikovanost, též anime chybí nějaká důležitější příběhová linka, která by se v pozadí jednotlivých epizod odehrávala, nějaký vážnější rámec, do kterého by příhody byly zasazeny. Pravda, většina dílů z druhé části nám nějak odhaluje historické pozadí postav, které jsou konfrontovány se svou nedořešenou minulostí...ale "minulost" hlavních postav nemá být cílem...ve všech seriálech jsou díly o minulosti vždy jen doplňkové, zde to ale vypadá místy naopak, jako by doplňkové byly díly, v kterých jde čistě jen o lovení padouchů. Tohle nefungovalo. I tak ale celkově velice dobré a mohu doporučit. 80% ()

darthvader77

Tohle anime mne poučilo v tom, jak nebezpečné může být nechávat dlouho věci v ledničce ;) Můžu se hrdě podepsat pod větu uživatele Subjektiv, že Kovboj Bebop je perfektní vstup do anime světa a krásně propojí vážné prvky s humornými scénkami. Celá posádka od zamlklého a impulzivního Spike, přes zásadového Jeta po hyperaktivní Ed a horkokrevnou Fay Valentine a nesmím samozřejmě zapomenout na roztomilého chlupáče Eina. Co na tomhle oceňuji nejvíce, že každý díl má svoji vlastní pointu a tak nemusíte tohle anime vidět v kuse, protože kromě Spikeovy dějové linie točící se kolem Julie a Viciouse na sebe ostatní díly moc nenavazují a působí velmi uzavřeně. A předem varuji, že celou posádku Bebopa si zamilujete a loučit se s nimi se vám bude jenom hodně těžko ;) A taky v tomto seriálu zlomil rekord GoT, co se týče smrtí, protože potkáte novou postavu, ta vám bude sympatická a zabijí a to vše během dvaceti minut :D. Takže rozhodně zařazuji do topky. ()

PlysovyMacko

Kombinacia sci fi, westernu a jazzu je originalna a bavi. Napriek tomu, ze niektore postavy posobia na prvy pohlad nesympaticky (Faye,Spike), postupne sa dozvedame o ich minulosti a nachadzame k nim cestu. Najradsej som mala Ed. Niektore diely nudia. Uvodna znelka,epizoda s hubami a ta posledna su klenoty. See you space cowboy... ()

Kimkong

Na dnešní dobu je to již dost staré bych řek. Postavy nic moc, hudba nic moc. Nic kvůli čemu bych to musel někomu doporučit, nebo proč se na to dívat znova. Z té doby se najdou určitě lepší kousky. ()

Kovboj Bebop míří na Netflix

Kovboj Bebop míří na Netflix

29.11.2018

Streamovací gigant Netflix oznámil novou desetidílnou hranou sérii slavné japonské anime ságy Kovboj Bebop. Kultovní vesmírný western bude Netflix produkovat společně s Tomorrow Studios a kreativně… (více)