Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském Svazu odsouzen na 25 let nucených prací v Gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře. Forell s mnoha dalšími německými zajatci je transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do Gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do Gulagu je konfrontován se zástupcem velitele Gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů. (retrix)

silent64

Peklo - to je to, čo prežíva hlavná postava. Ale nemôžu si on a jeho spolubojovníci za to sami? Pokiaľ sú moje informácie správne, nemá tento príbeh od skutočnosti príliš ďaleko. Je neuveriteľné, akých skutkov je človek schopný a aké prekážky dokáže prekonať, ak má skutočne pevnú vôľu a vieru, toto konštatovanie patrí rovnako hlavnej postave, a aj jeho rodine, pretože to spolu samozrejme súvisí a bez vzájomnej pomoci by to asi možné nebolo. Takisto je možné pozorovať, že ľudia môžu byť spolu spojení, aj keď sú každý na opačnom konci sveta. Pre mňa tento film navždy ostane synonymom obrovskej sily a schopností človeka, ktorý je ochotný pre svoj cieľ prekonať hranice svojich možností v pozitívnom slova zmysle. ()

dadule777

Pře se ve mě zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Námět výborný, ale film se dá shrnout v pár slovech ovšem 158 minut bylo náročný...když pak někomu vyprávím děj tak se přistihnu jak říkám: Šel a šel a šel...několik let...no...dám 3 hvězdy vzhledem k tomu, že snímek mohl být obrán o pár scén a zkrácen... ()

Mainer

Režisér tohodle filmu musí bejt sakra nudnej člověk, génius průměrnosti... žádný drama z toho cejtit nebylo, nuda ()

moriero

Zítra mě čeká v práci docela blbý náročný den, tak jsem byl zvědavý, jestli mě film odreaguje natolik, abych na to nemyslel. A už po 10 minutách jsem si liboval, jak mám skvělý život. Rychlý úvod, charismatický Bernhard Bettermann, sympatický záporák, realistické exteriéry, luxusní Laponka (nebo co to bylo)...a hlavně neustálé napětí. Očima Clemense Forella jsem si připadal jako v počítačové hře (a to je nehraju): jsem na nepřátelském území, které se mě snaží každých 10 minut zabít, sníh, mráz, podivní lidi na Sibiři, nikomu nevěřím....a snažím se probojovat domů. A na hraničním mostě nečekané Game over. Ale pak hraju dál. So weit die Füße tragen je naprosto libová záležitost. Doporučuju. ()

kolly13

Kdyby hluboký mráz byl přenositelný, diváci by asi hodnotili jinak. Takto je to zajímavé, ale rozbředlé ve stopáži. Akční scény jsou amatérské a celkově je průměr lichotivé hodnocení. PS: konečná scéna je technicky skvěle zvládnutá. Ano, je to klišé, ale sedí. ()

CZ_Milka

Čekala jsem mrazivé bílé peklo a dostala jsem ukázky všeho možného počasí. Úvodní cesta vlakem a příchod do tábora jsou koukatelné a je tam dost silných momentů, samotný útěk z tábora je nějaký zrychlený a odfláknutý. No a pak mělo přijít to bílé peklo. Mráz, hlad, vyčerpání... Nic z toho skoro nepřišlo, hrdinovo nadšení ze stromu jsem fakt nepobrala, když do té doby nevypadal, že by extra trpěl. Místo toho pak hlavní hrdina prochází Asií jako by vyrazil na baťůžkářský poznávací výlet... ()

Tomas_PO

V princípe predchodca The Way Back, len surovejší, menej Hollywoodsky. 2,5h utrpenia a ľudskej krutosti, striedanou samotnou a nehostinnou prírodou. Niektoré pasáže však boli mierne insitné, či patetické a to vrátane samotného záveru. ()

david141474

Mohlo to být solidní, ale kdyby tam přece jenom byly ty titulky během toho co se mluvilo rusky, tak by to mnohem lepší. Polovinu filmu se tam mluví rusky a to mě dost vytrhávalo z děje. Nakonec jsem to nějak přežil a dokoukal jsem to. Je to hodně zajímavej snímek, něco na způsob filmu Ten dvanáctý, který je taky o přežití. Akorát tam to se to odehrávalo v Norsku, tady je to na Sibiři. Nehostinné podmínky vždycky dokážou dosti potrápit a tady je to taky velice přesvědčivě ukázáno. Taková finální scéna v kostele mě dojímá ještě teď, to je důvodem naprosto depresivní atmosféry. Celý putování je natočeno velice kvalitně a já se u toho bavil. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadlo a všichni šli spokojeně domů. 8/10 Kdyby tam ty titulky byly, tak je to ještě o něco lepší! ()

Disha

Jelikož mám rád válečné filmy a ještě víc ty podle skutečnosti,tento se mi velice líbil!Pravda byl trochu delší a v některých pasážích méně zajímavý,ale i tak se u něj dalo vydržet :) ()

gonzo

Neskutečný kýč z kterého kouká snaha zalíbit se všem a nejlíp získat Oscara za cizojazyčný film. Odysea ubohého skopčáčka přes Sibiř je zoufale natáhnutá, nudná a těžko uvěřitelná. Aspoň že to má krásný happy end v kostele. Ta scéna má srdíčko ;) ()

Majeros

Bohužel mě trošku zklamalo, že to není úplně podle té knihy. Ale i tak se mi to moc líbilo. Bylo to zajímavé dobrodružství. A tím, že je to podle skutečnosti, tak mi to umocnilo požitek. ()

J.Bourne89

Dojemný film o lidské vůli. Nemám ještě založenou rodinu, abych mohl mluvit o tom, jaké to musí být, když jsem zavřený tisíce mil od ní v lágru, ale tohle mne dojalo. Jen druhá polovina filmu mi přijde ne moc autentická a tudíž né moc zajimavá. ()

Cubah

Asi jako více lidem, i mně dělalo trochu potíž pojmout sympatie k německému vojákovi z druhé světové, ale jak příběh plynul, na tenhle (filmový) fakt jsem zapomněl a spatřil v tom všem příběh obyčejného člověka a jeho vůle vrátit se domů, ke své rodině, ke své dceři, která hlavně ve svých snech pořád věří v jeho život a návrat. Konec konců místo, odkud utíkal, bylo dokonce dlouhá desetiletí také obrovským zlem, které stálo život tisíce a tisíce lidí. Takže mě se to líbilo, přestože to mohlo být v rukách odvážnějšího scénáristy a režiséra ještě mnohem a mnohem silnější... ()

blackperseus

Drsný príbeh, drsný film. Nemám väčšie výhrady, ale nie je ani veľmi čo chváliť. Trocha mi chýbalo viac rozpracovať vojnu na fronte v úvode, resp. by sa mi to páčilo retrospektívnym, akoby denníkovým rozprávaním. A ešte trochu prepracovanejší záver. Toto sú však len moje úvahy - film sa ako taký dá dopozerať aj pri jeho dvaapolhodinovej dĺžke... ale keby bol o tých 30-40 minút kratší, myslím, že by mu to ešte pridalo na pôsobivosti a ja by som s radosťou pridal štvrtú hviezdu... ()

embee

Jeden z kvalitních a poutavých německých válečných filmů. Skvělý herecký výkon v hlavní roli. Příběh podle skutečné události. O německém vojákovi, který byl zajat (scény ze zmrzlého vlaku mířícího na Sibiř byly hrozivé) prošel si hrůzami ruského gulagu a po svém útěku se vydal na tísíce kilometrů dlouhou cestu zpět, za svou rodinou. Na cestu, která trvala přes tři roky. Bohužel na plátně trvala také dost dlouho. Mohl být o něco sestříhanější, ale jinak jde o skvělý film. ()