Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském Svazu odsouzen na 25 let nucených prací v Gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře. Forell s mnoha dalšími německými zajatci je transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do Gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do Gulagu je konfrontován se zástupcem velitele Gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů. (retrix)

Sopholojong

Tak toto je to slavne Bile peklo, mnoho rokov mne odporucane roznymi priatelmi ako jeden z najlepsich vojnovych "survival" pocinov... A ze som dost sklamany! Solidny pribeh, spracovany vsak s profesionalitou vhodnou na televizne obrazovky, nie k plnemu cinematickemu zazitku. Nic tu nie je nahle, drsne, sokujuce (zopar scen ako prepadnutie ladu pod konskym povozom, zavalenie v bani, alebo samotny utek drsnou, zasnezenou divocinou z toho nijaky extrem nerobia), len si to plynie vo svojich bezpecnych kolajach klisoviteho mainstreamu s hollywoodskymi prvkami (sceny s cakajucou rodinkou v Nemecku). A je to aj "kurefsky" dlhe. ()

Bow-Z

V knížce hlavního hrdinu nepronásledoval přes půlku Asie šéf pracovního tábora (jeden válečnej zajatec sem, jeden tam, komu na tom záleží), ale do filmu to tvůrci, zřejmě pro zatraktivnění příběhu, nacpali. Knižní předlohy se striktně držet nemohli, protože by to vydalo na několika dílnej seriál, ale Forell tam byl daleko zábavnější. Zvládli to vcelku dobře. Koukatelná záležitost s několika zbytečnostma, který zas tolik neuškodily. ()

Boris18

Tak tento film byla naprostá pohádka. To bylo něco neuvěřitelného, prostě skvělý herecký výkon Bernharda Bettermanna. Já německé filmy zrovna nemusím, ale tento byl jeden z nejlepší co sem viděl. Film trval 2 a půl hodiny, ale ty uteklty jak voda. Prostě film byl parádní. Jediné co mi tak trochu vadilo byl ten konec, to mi připadalo jako by konec natočil nějaký americký režisér co se specializuje na romantické filmy. ()

Molerat

Jelikož se všude kolem hemží filmy s hrdinnými americkými vojáky, kteří Bojují proti ,,pekelným“ německým zrůdám, velice rád jsem se podíval ne něco jiného.Byl jsem velmi mile překvapen veškerými atributy tohoto počinu.Hlavně je také možno tento film objektivně hodnotit, bez sympatií k tomu či kterému herci, protože není mnoho známých německých herců.Výborně vykreslený stav končící II.světové války očima němce se mi velmi líbil.Není zde žádný přehnaný patriotismus, pouze boj jedince, který se chce dostat za každou cenu zpět ke své rodině.Je to film se zajímavým dějem u kterého jsem se ani chvíli nenudil.Malou výtku si možná zaslouží tuctový konec.Přesto hodnotím 90% ()

corax8

Tak myslím, že tohle se povedlo. Film nepostrádá napětí a dokázal mne udržet v ději až do konce. Svojí velkou roli tu hraje i krajina, která je úžasná. hlavní postava je zahrána výborně, tím víc kontrastuje s průměrnými výkony ostatních. ()

honzzicek

Ze začátku velice silný snímek, ze kterého se bohužel postupujícím časem stává čím dál tím víc natahovanější film. Někomu se to možná líbí, já to ovšem bral tak, že je to zbytečně zdlouhavé a nakonec se dostaneme k závěru, který jsem víceméně očekával. Nicméně, snímek přesto silně nadprůměrný. ()

bocy

Film bol celkom dobrý, ale tak maximálne na jedno pozretie. Najlepší záber s tuleňom...až ma striaslo. Inak priemer :D ()

Slavusko

Nadhera pre fanusikov filmov z obdobia druhej svetovej vony, konkretnejsie z oblasti ruskych taborov-gulagov nachadzajucich sa v tych najtvrdsich podmienkach-SIBIR. Nepredpokladal som, ze niekto takto ukazkovo zobrazi "zivot" v tych najtvrdsich podmienkach na Sibiri, odkial vdaka krutym a neludskym podmienkam podnebia nie je mozny utek... Teda az na jednu vynimku podla skutocnej udalosti. Väzen Forell vyuziva moznost uteku z tabora a pocas niekolkych rokov dobyja strstiplnu Sibir a smeruje domov... Jednoducho BIELE PEKLO! Strhujuci a emocionalne velmi silny film vhodny pre ludi, ktori chcu vidiet vsetku krutost väznov z gulagov pocas druhej svetovej vojny a par rokov po nej... Odporucam! ()

JARDAHONDA

Zasloužených 5 hvězd dávám tomuto snímku, který ukazuje příběh hlavního hrdiny, který je odsouzen na smrt... Nucené práce na sibiři v nelidských podmínkách a drsné zacházení od ruských dozorců donutí Forella (Bernhard Bettermann) naplánovanému a po té zrealizovanému útěku., který na pokraji svých sil musí zvládnout nemožné. Přejít a přežít stovky kilometrů ke své rodině a projít všemi ročními obdobími a dojít k vysněnému cíli ***** ()

Daviidesek

Když se řekne německá kinematografie, tak se většině vybaví nepříliš valné televizní filmy a krimiseriály různé obliby, ale snímek Bílé peklo je výjimka potvrzující pravidlo. Vězeň z gulagu Clemens Forell putuje přes 14 000 km, aby se dostal za svou rodinou do německé vsi. Krásně vystihnutá atmosféra beznaděj dělají z filmu snímek vrcholné kvality. Určitě stojí za to se na něj podívat. Jediná slabina snad spočívá v trochu rychlém konci, který bych po tak dlouhé stopáži, jakou film má, očekával trochu více rozvedený. ()

romulus777

Presvedčivý filmový dôkaz,že aj medzi nemeckými okupantmi z čias WW 2 existovali slušní jedinci vyznávajúci základné životné hodnoty.Sila Lásky,ktorá ženie hlavného hrdinu naprieč smrteľnou ruskou krajinou je bezhraničná.Krásne exteriéry,najmä Áziská časť Ruska na pozadí jedného ľudského príbehu vo mne zanechala silný dojem.Mne dovtedy neznámi herci a slušný hudobný doprovod patria jednoznačne k veľkým kladom tohto dielka.Film,ktorý nestavia na nekonečnom hrdinstve ruských víťazov vojny,ba práve naopak - ponúka pohľad na hrôzy vojny z tej druhej strany. ()

mpet

Válečné filmy mám poměrně rád a tak jsem si tady od toho sliboval hodně. A byl jsem mile překvapen. Není to sice typický válečný film, ale rozhodně stojí za to. Věrně vystihuje kruté podmínky v pracovním táboře na Sibiři a poté strastiplný útěk přes Sibiř zpátky domů. Je to snad jediný film, ve kterém jsem fandil německému důstojníkovy. Jako jedinou chybu bych zde viděl zbytečně roztahaný děj. Přece jenom 158 minut na poměrně jednoduchou zápletku (i když kvalitní) je trochu moc a popravdě řečeno může odradit spoustu diváků. ()

Hextall

Ak by sa film skončil na moste, záver by bol úplne geniálny. Autori však chceli happy-end, čím záver z môjho pohľadu mierne pokazili. To však nič nemení na tom, že film samotný má všetko, čo má mať. Emócie, dej, pointu, silu...ako sa hovorí - prudko pozerateľný. ()

Lukinsons-

Film jsem si užil. Sice tam bylo několik klišé a vyloženě blbosti - třeba ten ruskej důstojník, co se žene za hlavním hrdinou spousty let - ale i přes to jsem se u filmu skvěle bavil. Také jsem trochu postrádal vice stresující atmosféru z nedostatku jídla atp. ()