poster

Nevěsta byla v černém

 • Francie

  Mariée était en noir, La

 • anglický

  Bride Wore Black, The

Krimi / Drama / Mysteriózní

Francie / Itálie, 1968, 103 min

 • nascendi
  ***

  Nevesta v čiernom mi po celú dobu silno pripomínala film Philipa Labroa Bez motívu nakrútený o tri roky neskôr. Ten bol ale o triedu uveriteľnejší. U tohto filmu je nepochybné, že ho mal vo videopožičovni Tarantino a ošľahol ešte aj ten zoznam s piatimi malými černoškami. Ale brilantný záver čiernej nevesty si budem pamätať aj v dobe, keď mi už ostatné vyšumí z hlavy.(12.9.2009)

 • kiddo
  ***

  Čistá žánrovka s několika dost originálními motivy, do kopru ji ale posílá letmé načrtnutí postav a následné beztvaré herecké uchopení, které je nejvíc patrné v případě hlavní hrdinky (Truffaut má navíc hodně podivnou představu o ženské kráse a mládí - Jeanne Moreau tu vypadá, jako by si odskočila z fronty na mlíko někde u pražského koloniálu). Až do třetí oběti se jí nedaří vzbudit nějaký zájem o svou postavu, nebo mě aspoň přimět, aby byly mé sympatie na její straně. Jak by řekla Uma v pozdější obšlehnuté dokonalosti, i ničím necharakterizovaný zabiják se dá zahrát tak, že jím budete zcela pohlceni.(3.9.2009)

 • sud
  ***

  Skvělá Jeanne Moreau. Její tajemný, téměř kamenný pohled mi do role mstivé Nemesis ohromně pasoval. Francois Truffaut byl beze sporu skvělý režisér, ovšem jeho první pocta filmu noir a Alfredu Hitchcockovi mne bohužel příliš nezasáhla. Vizuelní stránka a práce s hudbou je výtečná. Ovšem rafinované vraždy se zde utápí ve značných triviálnostech a okatě nepravděpodobných situacích (za všechny nevěstin telefon na policii). Nezkušenému a čerstvě zletilému začátečníkovi bych to odpustil, světoznámé režisérské ikoně prostě nemohu. 60%.(15.10.2008)

 • Lynn
  *****

  Tak tahle jednohubka Françoise Truffauta se mi po čertech líbila, a to nejen díky fantastiské femme fatale Jeanne Moreau, ale zejména pro vytříbený noirový scénář a nápaditou režii s mnoha originálními prvky snímání. K tomu si člověk musí přičíst punc zlatých let šedesátých s jeho nedostižným výtvarným stylem...a není o čem se dál bavit ;-)(24.11.2008)

 • Baxt
  ****

  Není náhoda, že při psaní scénáře trávil Truffaut dlouhé večery nad čerstvě sepsanými hovory s obdivovaným Alfredem Hitchcockem. Zatímco mistr thrilleru už dosluhoval, Truffautova kariéra byl v rozpuku. Tímto snímkem se stal neoficiálním pokračovatelem Hitchcockova odkazu - vzniklo první velké dítě Nového Hollywoodu a francouzské nové vlny. Bez barvy za 5*.(18.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace