Zrůda

• USA Monster (více)

Frndulina1

Film se mi hodně líbil.Hlavně mě překvapilo, když jsem pak zjistila , že hlavní roli hraje úžasná Charlize Theron-ve filmu byla úplně k nepoznání.Je fakt, že skoro celou dobu jsem se na film koukala s odporem, protože některé scény jsou fakt pro silné žaludky, ale nadchlo mě zpracování.Palec hore;) ()

Adina

Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Asi proto, že i pres svoji hetero orientaci jsem se do Aileen dokázala vcítit a pochopit ji. Vyvolala ve mě obrovský emoce, litovala jsem jí, byla jsem za ní šťastná, když potkala Selby, cejtila jsem zadostiučinění, když se pomstila násilníkovi.. Pak to začalo jít z kopce, přesto jsem jí úplně nezavrhla. Tenhle film má neuvěřitelnou sílu právě v tom, že dovoluje divákovi nahlídnout do nitra masový vražedkyně - zrůdy a ukázat její lidskou a citlivou stránku. Charlize je neuvěřitelná nebo spíš naprosto uvěřitelná. Pro mě nej scéna na kolečkácích, kdykoliv slyším Journey, tak si na to vzpomenu. 100% ()

stuj

Film o nesympatický blbce. Christina Ricci sympatie trochu vyvažuje, ale k soucítění s postavami to stejně nestačí. Slabé 3*. Pravda, to jak z Charlize Theron udělali hnusku, se maskérům povedlo. ()

raduliceknet

Film dobře zpracovaný, ale nedržel se skutečnosti zcela, jak jsem čekala. Vražedkyně je vykreslena tak, že ji k tomu všemu, co udělala, donutil život. Což je sice pravda, ale ne úplně. ()

Pollini

Film o velké lásce. Aileen chce budoucnost, ale zamiluje se do spratka. Snaží se pro ně dosáhnout normálního života s domovem, ale spratek by jenom utrácela. Za nedlouho přijde finanční krize a spratek donutí Aileen znovu na ulici, nechtěně zabije otravnýho chlapa a vezme mu peníze. Toto spustí řetězec nesnází, která vyústí v tragédii. Film o tom, jak velká láska vyšla vniveč. ()

1990Jirik

Tak smutné, tak pravdivé... Po prvních momentech kdy jsem tomuto snímku nedával šanci, ve mě vzbudil opravdu obrovský dojem , díky kterému jsem hltal každou další minutu filmu.... Herecký výkon hlavní hrdinky zhnusené (Charlize Theronové) , která brouzdá životem jako těžce zkoušená osoba je doslova ohromující.. Co se týče příběhu byl podle skutečné události a tudíž je jasné , že to bude top jelikož nejlepší příběhy režíruje sám život! Za mě 5* za to jak ten film byl vlastně smutnej a tvrdej, 5* i za herecké výkony. Jako celek se film popsat nedá jelikož se musí vidět podle mě jednoznačně Oscarový snímek!:-) takže vřele doporučuji.. ()

lineker

Film ve kterém Charlize všechno a všechny drtí. Oscar byl ten rok ve správných rukou. Od fyzické odpudivosti ( jak to jen z tak krásné ženské dokázali udělat) po všechna ta gesta,mluvu,intonaci. Theron to nelze nevěřit. Ten film dělá ona. ()

A.L.I.E.N

Americky sen naopak. Depresivna, ale realisticka psychologicka drama o nesplnenych snoch. Charlize kvoli ulohe pribrala 20 kil a osobne sa stretla s Aileen, aby ju podala co najvernejsie, fyzicky aj psychicky. ()

Mountain

Tenhle film mě celkem dost překvapil, nebylo to nic moc hezkého vzhledem k tomu, že je to podle skutečné události. Charlize Theron podala naprosto brilantní výkon v roli lesbické prositutky, která při své práci zabila mnoho mužů. Další výborný výkon Christina Ricci. Tenhle film je vážně psychologická bomba. ()

DavidAAAA

Nejdřív jsem si myslel, že to ani nedokoukám, jak mne ten film štval svou stupidností, jak mne štval ten rozmazlenej fracek a afektovaná kurva. Ale poslední čtvrthodina mne dokonale uzemnila. A fracek pro svoji sobeckost potopí přítelkyni, která ji milovala a svým zrůdným způsobem pro ni chtěla udělat první i to poslední. Tak neuvěřitelnej a silnej konec jsem u filmu už dlouho neviděl. A to, jak to Charlize Theron zahrála, to je něco z říše snů.. Neskutečnej film. ()

Rathe

Nemohl jsem dát nic jiného, protože tak dlouho mě už žádný film nezaujal jako byl tento. Výkon obou hereček, ale hlavně tedy Charlize Theron byl vynikající. Ano, ten Oscar je opravdu zasloužený. Musí to být strašné žít na společenském dně. A i když si myslíte, že níž to nejde, jde to. ()

myself24

Sosku oskara si tu Charlize skutecne vybojovala v potu tvare. Neuveritelne pusobivy film, ktery je umocnen skutecnym pribehem, jenz vzdy zasahne vic jak sebelepe napsany pribeh z hlavy dobreho scenaristy. Rozhodne Charlize Teron v tomto filmu neprehrava a nesnazi se zaujmout divaka jen tim, ze se z krasne zeny zmeni v obtloustlou devku s mastnyma vlasama, ale hraje skutecne zlo, ktere nevzniklo ze dne na den, ale melo prapuvod v minulosti. Myslim, ze nikdy nezapomenu, jak tu hlavni hrdinka svira bradu a drzi vztek v sobe a skutecne je z ni citit opravdove zlo...to zahraje jen malokdo. ()

vinad

O sériové vražedkyni Aileen Wuornos jsem četl knížku, ve které bylo o jejím životě podrobně napsáno - já jsem od filmu očekával přesný opak. Natočit dílo, které bude stručné, ale zároveň přesně ukazující příběh sériové vražedkyně. A to se i díky skvělému hereckému obsazení a scénáři povedlo. Co víc si přát? ()

lukas_flek

cítím se po tom filmu divně. na jednu stranu mě otravovalo, jak se děj skládal s pořád dokola se opakující sekvence obrazů (takže bych dal nízké hodnocení), na druhou stranu herecké výkony byly tak fantastický až mi bylo místama téměř fyzicky špatně (a zasloužilo by si to hodnocení vysoké). ()

TynTynka

Na tento film jsem se chystala dlouho. Konečně shlédnuto. Film se mi líbil. I když je to vcelku jednoduchý film s jednoduchým příběhem, tak se člověk nad tím dokáže zamyslet. Obzvlášť, když si uvědomí, že je to podle skutečné události. Herecký výkon Charlize Theron byl naprosto skvělý, svou roli zvládla, dle mého názoru, bravurně. ()

kazatelSVK

Film ako taký je na 4 *,to je bez debat,skvele natočené,skvelá hudba k tomu ako bonus.Ale za herecký prejav Christini Ricci a najmä Charlize Theron,ktorá je tu fakt výborná a maskéri odviedli kus roboty(podobnosť so skutočnou Aileen je jedna k jednej)musím ešte jednu hviezdu prihodiť..Odporúčam okrem tohto filmu pozrieť aj nejaké skutočné dokumenty o Aileen Wuornosovej,neni ich moc,ale každý je natočený zhruba rovnako dobre,ako tento film. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech