Zrůda

• USA Monster (více)

Heraldika

Film je to dle všech parametrů skvělý, musím vysoce hodnotit opravdu neuvěřitelnou proměnu krásné Charlize z odpad společnosti, ale to nic nemění na tom, že mě nijak nezasáhl. ()

Lencha

Výborná Charlize (chuděra, tak krásná a tady z ní udělali fakt zrůdu), masová vražedkyně, která je odporná už od pohledu, natož pak tím, co udělala. Byť ji k tomu vedlo to co vedlo. Výborně zpracovaný, výborně zahraný. Ale podruhé už se na to koukat nebudu, sorry. ()

sedm.1

Zrůdou jsem opravdu a upřímně hodně zklamán.Sice jsem dějově očekával něco podobného,ale překvapilo mě,o jak celkově nezáživný film jde.Zrůda je přímočarým jednoduchoučkým filmem,který je studený jak psí čumák.Příběh oněch dvou ztracených existencí postrádá jakékoliv emoce,čímž mi byli oba dva osudy naprosto ukradené.A ani ona dusivá atmosféra,která by dala Zrůdě aspoň něco z přitažlivosti se tu nevyskytuje.Je sice faktem,že Charlize Theron tu podala více než slušný výkon(jestli Oscarový,to tedy nevím,no),nicméně jsem jí namaskovanou absolutně nepoznával,ani podle grimas a gest,což mě dost překvapilo,a tak nevím zda-li nebyla její vizáž až moc "předělaná".Christina Ricci pak podle mě svou roli nezvládla vůbec,solidní fiasko.Ostatní jsou tam jen do počtu,takže ani herecky mě to moc nenadchlo.Zrůda je prostě filmem,který je sice oceňován,ovšem jeho skutečná úroveň je dost diskutabilní.Pro mě se Zrůda stal fádním filmem,který ve mě nevyvolal absolutně nic. ()

femme fatale

V tomto filmu jsem nemohla odtrhnout oči od brilantní Charlize Theron i její zásluhou má film neuvěřitelné tempo, který se nesnaží soudit ani někoho omlouvat. ()

MsUtahraptor

Jedna je obhrublá, jednostranně naivní s ohavnou minulostí, přítomností i budoucností, druhá je hloupý spratek. Love story, která u mne nemá naději na vyvolání jakýchkoli sympatií. Zpracování i herecké výkony dobré, ale charaktery pro mne osobně nepochopitelné a opovrženíhodné (ne kvůli morálce, ale z hlediska mentálního) dost na to, aby mne film, jako celek, nebavil. ()

Kelly2502

Tak do hĺbky spracovanú drámu pretkávanú charaktermi postáv a jednotlivými scénami, ktoré sú samostatne perfektné no v celku pôsobia doslova dokonale a hlavne tragickým vyznením celého príbehu kde čím viac sa ukazuje, že nie všetci chlapi sú svine, tým viac je v tom Aileen zapletená a nie je cesty späť. Nehovoriac o skutočne dojemnom konci, ktorý toto vyznenie filmu ešte zdvojnásobí. Ospevovať dokonalé herecké výkony a fyzickú premenu Charlize je zbytočné...poviem, len že je to zatiaľ najpozoruhodnejší film rozoberajúci sériového vraha aký som kedy videl a mám taký tušák, že potrvá veľmi dlho než na nejaký lepší narazím...ak vôbec. Devastujúci film. ()

Maynard.

Takle s odstupem času přecijen jednu hvězdičku ubírám,páč sem se docela u toho nudil. Krimi to zrovna moc není, až na těch pár vražd, který sou ovšem zkrámovaný celkem rychle. Je to spíš příběh dvou výstředních holek, který si spolu rozuměj a který si spolu skoro celej film jen podívaj. Ano, nejsilnější na filmu je bezesporu výkon obou aktérek. Hlavně teda oskarové Ch.Theron, která ze sebe teda udělala moc pěknou rašpli :o). A při tom je to jedna z nejvíc sexy žen v Hollywoodu. ()

Sdoom

Sólo pro Charlize Theron. Nic moc dalšího netřeba dodávat. Film sám o sobě není špatný, ale bez naprosto geniálního hereckého výkonu Charlize by zapadl do průměru, o tom jsem 100% přesvědčen. Zasloužené 4 hvězdy. (Netflix HD, orig.) ()

vitekpe

Tak predevsim Charlize je perfektni a cele to tahne. Jinak je to ten z druhu pribehu, kde je vsechno nahovno, pak se to zhorsi a cele to skonci uplne spatne - dle pribehu vrazedkyne Aileen Wuornos. Takze pokud mate spatnou nebo litostivou naladu, tak na tohle zapomente. ()

Lučo

film jednzonacne stoji na vykone Theronovej, jej premena je dokonala, keby jej nedali oscara, to by bolo fakt divne, film aj svoju myslienku, len mi na celom filme vadil trochu divny scenar a prilis tradicna rezia, ktora mi napriek genialnej Theronovej nedovoli dat viac ako 3 hviezdy... ()

BluT

Film je velmi zvláštní a rozporuplný. Je surový, zlý, hnusný, ale taky zajímavý a pěkný. Obě herečky hrají skvěle, a jakkoli jsem je obě neměl rád díky jiným rolím, kde se moc nepředvedly, po tomto filmu u mně obě stouply na osobním žebříčku. Musím dát 4*. ()

vaja

Teda Charlize, já smekám! Tak dokonale se vžít do role a ještě pro ni obětovat svůj zevnějšek, to chce odvahu a velké odhodlání. Tohle je opravdový oscarový výkon! Skvělý film o nadějích, prodírání se životem, křivdách a krutostech. ()

jondoe

Tazko sa mi pise komentar k tomuto filmu. Keby to nebolo podla skutocnej udolasti ohodnotil by som tuto dramu maximalne dvoma hvizdickami a to len za vukon oboch hlavnych postav. Bohuzial tento pribeh je skutocny a tak sa nan treba divat z respektom. Malokomu vyjde svoj zivotny sen. Aileen mala moznost zit svoj ten svoj. Bohuzial vsak bola prilis naivna a cakal ze jej spadne z neba. Potom sa vydala na drahu prostitutky a ked to najmenej cakala a chcela skoncovat zo zivotom postavila sa jej do cesty mlada lezbicka Selby ,ktora sa na nu ako jedina nepozerala ako na slapku ,ale ako na cloveka ktoreho milovala. Aileen sa zdalo ze konecne nasla to co hladala. Konecne bol na svete niekto koho zaujma ako sa ma a co sa s nou deje. To ze prvu vrazdu spachala v sebeobrane jej otvorilo oci a ked videla ze do prace ju len tak lahko nezoberu tak si proste vybrala. Tento film je naozaj strasne surovy a tazko stravitelny. Herecky aj raziserky je to perfektne zvladnute. A Myslim si ze oscara mohla kludne dostat aj Crustina Ricci. ()

killjezor

Po dlouhé době snímek, kde není vrah vylíčen jako "chudák" a divák s ním nemá slitování, ikdyž jeho snažení svým způsobem chápe. Paradoxně se dokážete vžít do rolí obětí a tím víc hlavní hrdinku nesnášíte. Parádní výkon Charlize Theron, která je v téhle roli opravdu odpudivá a reálná. ()

Rudinsky

Geniálny film, s výborným výkonom Christiny Ricci, a DYCHBERÚCIM a absolútne všetky predsudky popierajúcim, silno autentickým výkonom e-x-c-e-l-e-n-t-n-e-j Charize Theron...Hviezdička navyše ža ženský výkon na režisérskej stoličke. ()

Michelle75

Viděla jsem upoutávku na Zrůdu v televizi a proměna Charlize mi nedalala spát a já se co nejdříve vydala do kina. Souhlasím s tvrzením, že od dob Zuřícího býka/DeNiro/ je to ta nejlepší herecká proměna, kterou můžete na plátnech kin vidět. Charlize hrála tak bravůrně, že bych ji snad chtěla vidět jen v podobně laděných postavách. Aileen mě bylo svým způsobem líto, byla to jen nešťastná osoba, která by udělala všechno pro to, aby mohla svůj život změnit, proslunit a žít konečně tak jako většina z nás. Jen na to nechtěla být sama a láska ve kterou bezmezně věřila se jí stala osudnou, velký podíl na tom mělo jistě také nešťastné dětství, škoda, že neměla větší štěstí na lidi.Zrůda v ní tak byla silnější než lidské svědomí. ()

see_sawandrew

Svět je zrůdný, a proto dělá z lidí zrůdy. Dechberoucí herectví ústřední dvojice. 90% "Kdo sakra ví, co si Bůh přeje?! Já se s Bohem srovnám, Selby!" ()

Wally

Herečku Ch. Therone by v hlavní roli poznal málokdo a je až zarážející, co jsou filmové hvězdy pro roli schopné se svým vzhledem udělat a vytrpět. Nicméně pokud jde o film, tak ten je skvělý. Ch. Theron je hlavní postavou, ale skvěle ji sekunduje i Ch. Ricci. Příběh je nafilmován podle skutečné události, kdy samotná masová vražedkyně Aileen Wuornosová byla popravena v roce 2002. Určitě jde o film, který stojí za to zkouknout. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech