Zrůda

• USA Monster (více)

typa

Musím souhlasit s hodnoceními, která vynášejí Charlize Theron za její výkon do nebes. Opravdu je k nepoznání, prostě to není ona jak ji známe. To, jak vzdorovitě zvedá bradu, jak zvládla náročné scény prostitutky, proměny z drsňačky do zamilovaných póz s Christinou Ricci, to je fakt něco. Ona s tou rolí splynula, převtělila se v jinou osobu. Film jako celek taky funguje dobře, nenudí a "ocejpá" to. Je to opravdu reálný životopis masové vražedkyně, o tom není pochyb. ()

serbero

Charlie Theron je v tomto filme tak vynikajúca, že si človek miestami myslí , že to musela prežiť na vlastnej koži. Mimika tváre , tie pohyby tela , proste všetko. Všetky 4* čo dávam patria jej. Veľké bravo patrí aj maskerom. ()

miso.simon

Takový ten film po kterém si raději dáte panáka, nebo zůstanete jenom tak sedět a chvíli přestanete myslet na problémy dne. Naprosto šíleně a depresívní, krom toho Charlize to zahrála tak fantasticky, že jsem jí všechno uvěřil. ()

im8

No, žádné pěkné pokoukání to nebylo. Hvězdu navíc za Charlize Theron, tu nešťastnou šlapku jsem jí zbaštil i s navijákem. ()

simsalabim55

Tanec na hrobě a parazitování na osobní tragédii jednoho člověka. Mnohem zajímavější jsou videa se skutečnou Aileen Wuornos, ze kterých je patrné, že nějakou přirozenou inteligenci měla, jenom se jí to hlavě po mimořádně těžkém dospívaní šíleně a tragicky popletlo. Bohužel. Z těch skutečných rozhovorů místy mrazí, protože tak nějak člověk vidí, že tahle žena by při jiném dospívaní mohla být možná jako vy nebo já - a také naopak, co si možná většina ani nechce připustit. Film dělá ze skutečné osoby karikaturu s věčně vypleštěnýma očima a teatrálními gesty - vizuální proměna krásné ženy do nesympatické a šíleně afektované šmudly je sice docela působivá, ale obsah zůstal nepochopen. Tady nešlo o to vytvořit portrét šílené figurky, tady šlo o to ukázat jak tenká je hranice mezi šílenstvím a normálností. ()

peproch

To je přesně ten příběh pro který nenávidím toxicitu mužství, nejprve poníží děvče a poté co by zrůdu ji vykořiťuje a pokud se ona pokusí svými limitovými prostředky osvobodit, bude nakonec popravena. Popravena byla oběť. Romantická pečující láska prostitutky Aileen a lesbické nicky Selby ji nezachrání, ale zradí. Soucítíte s vražedkyní, právo vyhrálo nad spravedlností. Asi nejsilnější film o trestu smrti, i když vlastně ten se skryje jen v závěrečných titulkách. Charlize Theron - ta nej nej kráska západního filmu se odhodlá ztvárnit v podobě špinavé, nectné, hloupé děvky. I tím obžalovává nestoudné sexuální mužství a nejvyšší herecké ocenění jí přísluší právem. Milujete ji pro herectví, nikoli pro tvářičkový půvab. ()

Ivana09

Charlize Theron a Christina Ricci byla radost se na to jejich hraní koukat. Téma tohohle typu mě zajímá, takže mám zase jiný pohled než divák, co ne. Nebyla jsem ničím šokovaná, Aileen dělala, co uměla, pak se to zvrtlo. Bylo mi líto pána, jak tam prosil o život. Aileen nenáviděla muže. ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech