Zrůda

• USA Monster (více)

D3VIL

75% - Jsem přesvědčen o tom, že ne každá divácká povaha se s filmem vypořádá. Špína, agresivita, řev, deprese - to je jen několik složek dohromady tvořících "vlnu" negativní energie přenášené na diváka. Z plátna tato energie vyzařuje s takovou intenzitou, že se jen málokdo při sledování ubrání nahořklému výrazu ve tváři. Ani ve snu (resp. v noční můře) by mě nenapadlo, že bude Charlize Theron zošklivená k nepoznání schopna podat tak neuvěřitelně přesvědčivý výkon. Přesto ale uděluji čtyřhvězdí - do pěti hvězd chybí něco, čím by snímek vybočil z řady podobných životopisných příběhů masových vrahů - PJ se až moc drží v zaběhnutých kolejích a na tom skvělý výkon Theron nic moc nezmění. Jako režisérčin debut každopádně velmi povedený film. ()

Gumrice

Nejen fyzická proměna Charlize, na které si maskéři dali hodně záležet, dělá film dokonalým, druhou věcí je totiž její vtělení se do role. Důkaz, že Theron není žádná nafoukaná pipka jasně ukazuje ochota proměny ve zrůdu - předkus, 13kg navíc, výraz a gesta. Odporná Aileen mi vůbec nedovolovala soustředit se přímo na Charlize jako na herečku (kvůli které jsem film chtěla shlédnout), vůbec jsem ji v tom neviděla a to mě dost děsilo, na druhou stranu však fascinovalo. Nepochopím, že na této fotce je jeden a ten samý člověk. Velkou zásluhu na celkovém výsledku má samozřejmě také Ricci. Psychologický rozbor těchto dvou postav byl úctyhodný, ovšem největší obětí byla Aileen sama, čím více se totiž snažila, tím to bylo horší. Oscar snad ještě nebyl nikdy tak zasloužený. Charlize rules. ()

Martin_W

Vau.. Silné krimi drama, které mě pořádně vtáhlo do děje. Charlize Theron v hlavní roli je bezkonkurenční. 79% ()

geimz

Tie reči o oscarovom výkone Charlize Theron sú naozaj na mieste. Natoľko sa dokázala do postavy Aileen vžiť, že sa ňou naozaj stala a ja som jej veril každú scénu. Naviac ma prekvapil citlivý prístup k látke a výrazné emócie, ktoré dokáže z diváka vydolovať a nevyhnutné sympatie voči hlavnej postave, napriek všetkému, čo sa na plátne odohráva. ()

Garch

Jeden z nejvíce zasloužených Oskarů! Charlize Theron je famózní. Ne, jako hnusná vražedkyně - Dokázala Aileen vtisknout duši, které mi bylo líto. Christina Ricci je také na pět hvězd. ()

filipvrbik

I když se jedná jistě o velmi tragický příběh dvou žen, mně se film vůbec nelíbil a připadá mi úchylné něco takového točit. Ano konec je velmi nabit emocemi,ale jinak jde jen o to že "škaredá a tlustá" kráska Charlize Theron hraje šlapku, vražedkyni, zlodějku a mluví sprostě-nic víc mi ten film nedal, to bych zahrál taky, nechápu tak vřelé přijetí, prostě svět Alileen Wuornos jde mimo mě-naštěstí, a je to hrozně nudné...........20% ()

Kacitr

Charlize tady byla k nepoznání. Poklona všem maskérům. Příběh vražedkyně jako takový je bezpochyby zajímavý, to jo. Ale tohle mě nechytlo. ()

Jacek

Výborná Charlize Theron - a takový výkon vůbec není málo. Ku škodě jinak lepkavě mrazivého snímku (mrazivějšího o to víc, že diváka neustále provází pocit, že tohle vážně není až taková fikce) je vcelku jednoduše postavený scénář... ()

alenka

strasidelne a trosku az na zvraceni. ale kdyz ve filmu hraje kraska theron zrudu, ani mejkap nedokaze vsechno. maskeri si zaslouzi 1* a theron za svou drsnacku s pokrivenym usmevem 1, ale proc zbytecne nekoho tvarovat do postavy, kterou by mohl zahrat nekdo "osklivejsi" a bylo by to prirozene? nebo v hollywoodu osklivky nemaji? podobne ricciina paruku pusobila dost dementne. ()

waits

Na tenhle film nezapomenu. A to díky scénáři a Charlize Theron. Krásná Theron se pro tenhle fil proměnila v ošklivou utahanou šlápotu, zlou a omezenou. Její pohled na svět me tak priserne provokoval, ze jsem si pro sebe v kine mručel, a to nikdy, fakt nikdy nedelam. Jeji nepochopeni nad tim, co udelala spatneho, kdyz to prece delala pro lasku me uplne odstalo. Vzdyt se prece rika, ze laska ospravedlnuje vsechno, ta co pro ti me mate? Vrčel jsem ještě cestou z kina. ()

Pawlisman

Relativně klasický příběh a především scéna po scéně je velice prvoplánovitá a se silnými stopami režiséra - začátečníka. Nahoru a dolů, radost a smutek, úspěch a krize, vzestup a pád, klasická křivka krimi-dramatu o nějakém zloduchovi - a scény z tohoto filmu přesně tento učebnicový příklad kopírují. Dá se najít i několik positivních bodů (obsazení, autenticita a lidskost, závěr), ale ode mě to na 4 hvězdy nestačí. 6,5/10 ()

werus

Fakt je to Charlize? Je k nepoznání. Zrůda je hodně působivý a depresivní film o holce, která se snaží uniknout nejdřív ze svého otřesného života a pak utéct tomu co udělala, pomocí mladé, krásné a milující přítelkyně, kterou vnímá jako svoje vysvobození. Vždyť to dělá všechno pro ni a z lásky. Zajde ale příliš daleko, tak daleko, že už není úniku. Charlize je tady výborná a přesvědčila mě, že fakt UMÍ hrát. A roztomilá a nevinná Christina (vůbec ne nevinná, ale oproti Aileen ještě jo :) ) není o nic horší a na roli se hrozně hodí. Film ve vás vyvolá velmi smíšené pocity a bezpochyby je to psycho. Aileen mi zezačátku bylo líto, ale zvlášť po jedné vraždě, jsem se na ní začla koukat úplně jinak, už pro mě vůbec nebyla nějaká chudinka a oběť. No nebudu spoilerovat.. Ale jestli máte rádi filmy co dokážou vyvolat emoce, zaujme vás to. Ale neručím za to, že ty vyvolaný pocity budou příjemný. ()

Yvan

Charlize Theron to ani nemohla lepšie zahrať, a tá zmena ktorú podstúpila bola tiež sila. Film bol fajn, ale všetky hviezdičky dať nemôžem. ()

masiko

Nakonec opravdu musím dát 5*. I když by se určitě dali najít mouchy, nemám potřebu je hledat, protože tak silný film jsem už dlouho neviděl. Smutné a depresivní... Máloco na mě takto zapůsobí. A navíc Charlize je vážně skvělá. Co dál napsat... ten závěr s tak krásně vybranou hudbou mě prostě dostal. ()

RomanHyde

Tohle není film na dobrou noc. Pocity které zůstanou ve vás jsou velmi silné a poněkud schizofrenní. Na jednu stranu sledujete skutečný zrod vražedkyně, které k jejím činům dohnal hnus, deprese a zlost, na druhou stranu bezcitné řádění tohoto "monstra" jehož jednání je neomluvitelné. Vy přesto přemýšlíte jak moc za vznik těchto bestiálních vrahů může společnost nebo situace do které je společnost, skrz diskriminaci a nerovné podmínky či kumulaci smůly, dohnala nebo zda osobní zodpovědnost každého člověka je bezmezná a nedotknultelná. O vynikajícím "převtělení" Charlize Theron do vraždící prostitutky Aileen bylo napsáno již hodně, já dodávám jen BRAVO!! ()

marttaN

Dávám 5* za herecké výkony jak Christiny Ricci, ale hlavně Charlize Theron. Holka ukázala, že není jen pěkná blondýnka, ale že je to paní herečka... ()

chalp

Je fakt úžasné, akú „zrůdu“ zo seba Charlize dokázala spraviť, ale až nato že pribrala pekných pár kíl a maskéri ju zmenili fakt na nepoznanie, nič dychberúce,či oscarové som na jej hereckom výkone nespozoroval.Jedine čo robí je že vkuse hýbe očami,ramenami, rukami a sem tam upustí hlášku typu kurva, alebo úchyl.Scenár je po prvých 15 a pred poslednými 15 minútami stále o tom istom, Aileen a Selby sa pohádajú, že nemajú peniaze, Aileen ide niekoho zabiť, udobria sa, zase sa pohádajú a tak dookola.Čudujem sa tým závratným hodnoteniam, ale holt oscar zrejme trochu zatieňuje objektivitu...čo sa vám na tom vlastne páčilo? ()

Furmi

Vždy ma človek na výber, no pokiaľ žije v demokracii určite. Proste som tej žene jej tragédiu nezhltol, nesúcitil som s ňou a niekedy mi bolo z nej až zle. Vždy ma človek na výber ale jej proste taký život vyhovoval a nech nikomu netvrdí že s neho chcela ujsť keď sa na ulicu vracala stále ďalej a ďalej. Viem že systém a najmä ten Americký nefunguje ako by mal ale neverím že by sa nenašiel niekto kto by jej s jej problémom dokázal pomôcť, ale ona sa radšej akoby mala hľadať pomoc, rozhodla sa ísť po vlastnej pomstichtivej ceste na ktorej si to odniesli i nevinný ľudia. 40% ()

Thor a Captain America chytají druhý dech

Thor a Captain America chytají druhý dech