Anatomie pekla

• Francie Anatomie de l'enfer (více)

Ona je dívka. Je krásná. Přesto ji ignorují. Na záchodech klubu si pořeže zápěstí. A tak se poznali. Jemu se ženy nelíbí, ona mu zaplatí, aby se na ni díval, jak ona říká: "Z úhlu, ze kterého by ji nikdy nikdo neměl vidět". "Bude to něco stát" říká on. Čtyři noci. V domě uprostřed ničeho. Čtyři noci na to, aby konfrontovali jeden druhého. Čtyři noci ke konfrontaci nevyslovitelného, k vyjádření toho, co nesmí být ukázáno: onoho tajemství. (oficiální text distributora)

hous.enka

Žaludy, kule a piky k dobrému filmu prostě nestačí. Rozehráno bylo zajímavě, ale myslím, že to celé skončilo remízou. Scény se skleničkou, kopáčkem (viď, Jitko :D) a rtěnkou byly skandální, ale dle mého názoru účelové. Oba herci jsou hezcí, tak mohli natočit koukatelné porno, a ne rádoby intelektuální erotické drama. Ale když je ve filmu vidět detail felace, jde ještě o eroticky laděny film, anebo už je to porno? ()

Aluska88

Jakýmsi zvrhlým, perverzním a pokleslým způsobem je pro mě Anatomie pekla něco jako kontroverzní druh umění. Má druhá půlka mysli sice říká, že přirovnávat toto k umění je přehnané a neuctivé, ale nic lepšího mne nyní nenapadá. Některé takové filmy mě jistým způsobem přitahují. Pro většinu je to nejspíš zbytečný, pokleslý film, který je pohorší, znechutí, a pro nějž použijí spoustu vulgárních přízvisek. Odpad? Možná. Ale odsuzovat ho jen kvůli otevřené sexualitě, perverzi a jistým odpornostem? Co taky čekat od filmu, ve kterém se vyskytuje nejznámější pornoherec světa. Názory a dojmy pronášené Amirou Cassar mě zaujaly. Ve spojení s jejím bělostným tělem a černými vlasy tak vytvářely hlavní prvek filmu. Každý člověk má alespoň jeden film, kterým může většina ostatních pohrdat, je jím znechucena, uráží je, ale pro ně je to jako určitý osobní nebo umělecký odpad. Možná si sami říkají, proč se jim právě takový film zalíbil, přitáhl je. Odpověď však neznají. ()

Koryntos

Wow, tak tenhle film mě úplně dostal, obdivuji filmy bořící jakékoliv hranice a tenhle film zbořil opravdu veškerá tabu. Místy jsem musela zavírat oči a přemlouvat se abych ho nevypnula, ale pokaždé zvítězila zvědavost, jaká další obscénnost bude následovat. Nejvíce mě překvapilo, že tento film režírovala žena a opravdu obdivuji její odvahu se do takového filmu pustit. Myslím, že jako divákovi mi nepřísluší hodnotit zvrhlost hlavních postav, no spíše zvrhlost autora scénáře protože, jak by řekl sexuolog, pokud s jakoukoliv praktikou souhlasí oba z páru, není na tom nic divného a v poklidu ji mohou provozovat. Chtěla jsem dát 4*, protože se mi nelíbily počáteční zbytečně zdlouhavé polemizující dialogy hlavních postav, ale když vidím tak negativní hodnocení, tak musím dát plný počet hvězd. ()

asentra

Něco do sebe to mělo. Že to bylo feministické až po střechu o tom žádná, feministické stejně jako šovinistické. Jde jen o střet dvou světů. A názor že to bylo nechutné neberu, spíš šlo o pokus o sebevyjádření dvou osamělých, nejistých a ztracených lidí. Hranice 'normálnosti' se totiž stanovuje velice těžko. ()

Crocuta

"Anatomie pekla" se v několika ohledech podobá Ošimově "Koridě lásky" - detailně zkoumá lidskou sexualitu a to za použití značně netradičních prostředků. Proti japonskému snímku má však celou řadu slabin, které nemají co dělat s tím, že u Breillatové se jedná o feministický pohled na danou tématiku. Její názory jsou jistě legitimní, ale forma jejich prezentace je, řekl bych, dost nešťastná. Především chybí nosnější příběh (pokud je tu vůbec jaký), atmosféra nulová. V dialozích občas probleskne zajímavá myšlenka, ale zhusta jde o banality budící pousmání. Co se týče "šokujících" scén - rozhodně netrpím zbytečnými předsudky, ale spojení krve a erotiky nepatří k mým koníčkům a právě ony krvavé okamžiky jsou z mého pohledu humus, který nemá v kinematografii obdoby. Je ovšem nezadatelným právem autorky, vybrat si, jaké prostředky zvolí k vyjádření tvůrčího záměru - ten pro mne ale zůstává z valné části záhadou. "Anatomii pekla" vydím spíše jako nudný film s několika zajímavými a několika vyloženě nechutnými momenty. ()

• Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)
  • Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)