Anatomie pekla

• Francie Anatomie de l'enfer (více)

Ona je dívka. Je krásná. Přesto ji ignorují. Na záchodech klubu si pořeže zápěstí. A tak se poznali. Jemu se ženy nelíbí, ona mu zaplatí, aby se na ni díval, jak ona říká: "Z úhlu, ze kterého by ji nikdy nikdo neměl vidět". "Bude to něco stát" říká on. Čtyři noci. V domě uprostřed ničeho. Čtyři noci na to, aby konfrontovali jeden druhého. Čtyři noci ke konfrontaci nevyslovitelného, k vyjádření toho, co nesmí být ukázáno: onoho tajemství. (oficiální text distributora)

Psice

Zajímavý a zároveň těžko hodnotitelný snímek. Obsadit do role gaye ikonu pornoprůmyslu Rocca Siffrediho, mi přijde jako skvělý nápad! Anatomie pekla otevírá zajímavá témata, o kterých by se člověk mohl domnívat, že jsou v 21. století přežitá. Osobně (i na základě komentářů zde) si to ale nemyslím. I přesto, že dialogy místy drhnou, myšlenky zaznívají zajímavé: “Muži s námi nechtějí nic mít, když máme ty svoje dny“. „Co strašného se muselo plížit mozkem toho, kdo vymyslel tampón a pak se pod to krasopisně podepsal? Byl to muž, ne žena.“ Muž jako pozorovatel, představitel fyzické složky – jako, kdyby byl zbaven duše. Opačnou polaritou je obscénní žena, o které se dozvíme všechno, pronikneme do nejtajnějších zákoutí její duše a – nakonec ani nevíme, jak se jmenovala… Ano, k těm myšlenkám jde dovést diváka i jinak, ale přiznejme si – zamyslel by se nad tím člověk tak do hloubky? I přesto, že film přináší zajímavý pohled na věc, je na můj vkus k mužům až příliš krutý. Mimochodem - na celém filmu mi přišla nejodpornější scéna, kdy si hlavní hrdinka přejíždí žiletkou přes zápěstí... ()

Radiq odpad!

Pěknej film na rande. Ve chvílích, kdy zrovna nespíte, protože ty kecy jsou hrozná nuda, se tam děje něco z oblasti sexu (pro někoho šukání, pro někoho lásky). To druhý by mi ani nevadilo, to je lidské, že. Ale ty kecy mi moc lidské nepřijdou. Tohle jestli totiž vymyslel člověk, tak s tím bych teda sex nechtěl, protože to musí asi být pěknej pizduř a myslí si, vytvořil umělecký film. Ale nechápu několik věcí, jako třeba že nevím, proč buzík píchá ženskou nebo že neznám babu, která by se nechala voject ve spánku, aniž by se probudila, leda že by byla sjetá. A čemu jsem se smál, když promluvil homo?: "Žehnám dni, kdy jsem se narodil imunní vůči vám a celému vašemu rodu. Pružný odpor, který klade mužská řiť, nelže o síle milencova střeva." Chchchch. Taky pobavil krámovej nápoj nebo zahradní nařadí ve frndě. Chtělo to odvahu natočit to, ale spíš to byla sebevražedná mise. ()

Radko

A to som si naivne myslel, že v európskom erotickom filme má monopol na nechutnosti Tinto Brass. Je vidno, že sa má čo učiť. Dokonca od takého krehkého stvoreniatka, akým je Catherine Breillatová. Tá však na rozdiel od humorne rozvoľneného Tinta svoje "ponory" do ženskej psychiky halí smrteľne vážnym hávom. Dostavuje sa tak nechcené čaro: Napr. keď Rocco Sifredi dramaticky deklamuje, že jedine pružné mužské zadky mu dokážu poskytnúť ten pravý pôžitok, či o tom ako si z nich niekedy vytiahne zahovneného vtáka ale to je vlastne v pohode, lebo to je len konečný produkt organickej výmeny. To sa smiechu neubránite, najmä ak ste Rocca videli aspoň v jednom kúsku z jeho štandartnej (a kvantitatívne veľmi bohatej) filmografie. Čo z toho, že niektoré scény pripomínajú Courbetove plátna, keď následne sú prebité ďalšou žalúdok dvíhajúcou nechutnosťou. ()

dzej dzej odpad!

Anatomii pekla by měli zakázat - ne proto, že obsahuje řadu scén překračujících hranici pornografie, ale proto, že jde o nekonečně stupidní a plytkou podívanou. Příběh filmu lze odvyprávět jednou (nerozvitou) větou, tento "příběh" pak naplňují buď erotické scény nebo dialogy hlavních hrdinů. Erotické scény působí nechutně a jsou za sebe kladeny bez jakéhokoliv smyslu. Ještě daleko horší je to u dialogů - pseudofilosofické bláboly o sexualitě, postavení mužů a žen a jiných závažnostech se téměř nedají strávit. K tomu všemu přidejte úsporný herecký projev legendy evropského porna Rocca Siffrediho. Výsledek není ani na jednu hvězdičku. Přitom to je tak snadné - hrdinka v jednom místě filmu říká: Erotické je to, co není odhalené, ale skryté. Kdyby se režisérka řídila touto "radou" a nechala postavy myslet a ne jen žvanit, byl by film zřejmě lepší. ()

fNdEsIECLE

Amira Casar (ach, ten její úsměv) a (doslova) toporný Rocco, kouzlo chtěného (?) i nechtěného (?), pár obrazů Almodóvara, trocha brebentění Rohmera, i scény z pokleslé erotiky na Nově se nám tu vloudily; neuvěřitelné perly ("Žáby mají aspoň tu slušnost, že mají zelená stehna." čicoto...) i jinak zajímavé dialogy o tělesných otvorech a přebytcích, sekretech, lidských vztazích a osamění etc. Na některé scény jen tak nezapomenete (třeba..., anebo raději ne...). Bizarní a zajímavé. ()

• Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)
  • Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)