Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Mkartaylas56

Kokosy na sněhu jsou opravdu ryze oddechová záležitost. Snímek pobaví, rozhodně není na škodu ho vidět, každopádně rozhodně nečekejte, že se z něho posadíte na zadek, což ale samozřejmě není jeho účel. 70% ()

savatage

Od samého začátku až do konce chlapcům z Jamajky fandíte a přejete jim vše dobré a oni vás za to odvděčí skvělým humorem a nezdolným zápalem pro věc. Vážení, tenhle film má duši, humor, příběh a na konci i velké srdce. ()

George8

Tady se můžete smát od začátku až do konce, vydařená komedie se Sankou Coffiem. Víc takových podobným filmů jako je tenhle. ()

ostravak30

Kokosy na sněhu nejsou jen výbornou komedií, ale též lidským příběhem o čtyř statečných, kteří se rozhodli jít proti proudu, podobně jako Orel Eddie. Způsobili senzaci, ale nebáli se. Reprezentovali vlastní zemi. Škoda jen, že se tvůrci víc nedrželi skutečnosti a místo pravdy nám předložili fiktivní, leč dojemný, příběh o Jamajčanech, které nikdo neměl rád, nikdo jim nepřál, neměli finance, vlastní bob atd. Všechno totiž bylo přesně naopak. I tak ale tvůrci, přesně jak to umí jen Američané, vzbudí národní hrdost a pocit vítězství přes pád. Je to též příběh o tom, že není radno se vzdávat předem! ()

Chladek

Nevím čím to je, ale dokáže vždycky z minima vytřískat všechno. Když se díváte na tuto komedii, ta tam jsou názory na herecké výkony, či postřehy chyb střihu. Jde vám o to, aby jste se dobře pobavili a k tomu vám tahle komedie zaručeně pomůže. ()

smrtubohem

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských komedií, na kterou se nezapomíná. Téhle bandě připitomělých a sympatických Jamajčanů jsem fandil moc, jenom aby na tý olympiádě udělali dobrej výsledek. Je to fajn oddychovka, u které se nesmí moc přemýšlet, protože pak snadno sklouznete k myšlence, jakáže hrozná ptákovina to vlastně běží. ()

Gandalf7

Všichni se v komentářích u tohoto filmu zamýšlejí, že není tak komediální na dobrou komedii nebo že se tam vyskytuje moc scén "s udatnými srdci". Nechápu je proč to takto rozebíraj, bud je pobavila anebo ne. Mě teda hodně a Kokosy patří mezi mé nej filmy. Hlášky tam jsou suprové. ()

DooFooS

Čistokrevná komedie to pro mě není, ačkoliv smíchu je zde více, než dost, ale trochu mi to kazí ukázkový happyend, kdy vždycky otírám slzy… Bože, já su tááák lacinej. ()

SB

Lehká a docela zábavná komedie, sice typicky americky naivní a místy rádoby hlubokomyslná či umělá, ale některé frky byly opravdu originální a občas jsem se zasmál. 2,5 * ()

MartyMcFly89

Kdypak jsem to viděl, ke konci 90. let, když to poprvé dávali na Nově. Všichni z toho byli nadšeni, i já. Je to taková oddechovka, která má své kvality. Asi bych se u ní věnoval trochu jiným věcem, stačí jí sledovat tak na jedno oko. A tím druhým se věnovat příjemnějším věcem. Asi tak (skrytý podtext, kdo pochopí, ten pochopí) ()

Aywes

Pro mne jasná srdcovka. Vždy jsem tuto komedii měl v oblibě ne jen pro opravdu velmi vtipné scénky, které mě spolehlivě rozesmály, ale také pro dramatické části snímku, které vezmou za srdce. Jsem velmi rád pokaždé, když mám možnost tento snímek shlédnout jelikož je výborně oddychový. Jedna z nejlepších komedii vůbec. Herecké výkony, hudební doprovod i scénář je naprosto dokonalý. Vím že mi mnoho lidí nebude věřit a proto neznám lepší slova, kterými bych tento komentář zakončil než " Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. " ()

route60

Kokosy na sněhu pohodový film Jona Turteltauba a až na ten trapný závěr kdy hlavní hrdinové nesou boby, ale to by nebyl Hollywood že? a je opravdu škoda takového herce jako byl John Candy. ()

kenny79

Jako malej jsme na tom byli se školou v kině tenkrát to byl pro mě zážitek. Od té doby jsem to viděl minimálně 5x a stále se mi to líbí. Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. 80 procent ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)