foto

Dexter Fletcher

  • nar. 31.1.1966 (50 let)
    Enfield, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v Londýně jako jeden ze tří bratrů. Jeho úplně první seznámení s hereckým řemeslem proběhlo už když byl malý kluk a hrál v divadelní škole Anna Scher. Úplně první film, kde se objevil ještě jako desetiletý, byl BUGSY MALONE (1976).

Zlomovým dílem se pak pro něj stal snímek SPIS O RÁCHEL (1989), kde hrál mladého muže snažícího se přijít o panictví. Avšak role, ve které se proslavil nejvíce, přišla až se seriálem PRESS GANG (1989), kde ztvárnil milence Julii Sawalhe. Této role se ujmul i v soukromém životě a Julia se stala jeho životní láskou. Bohužel jen dočasně.

V současné době jej můžeme vidět v populárním seriálu HOTEL BABYLON (2006) a také jsme ho měli možnost vidět v hororovém snímku AUTUMN (2009) po boku dnes již zesnulého velikána Davida Carradina.

Jeho bratři, Steve Fletcher a Graham Fletcher Cook, natočili jen několik filmů, avšak v jediném filmu, a to v THE RAGEDDY RAWNEY (1988) lze vidět celé bratrské trio včetně Dextera pohromadě.

Petr "Avalon820" Kubec

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace