Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Eseter

Filmový Howl mi víc připomíná Viktora Nikoforova, což je nejvíc sexy týpos, co znám. Takže oba dva jsou teď nejvíc sexy týposové. Škoda, že povaha Sophie je oproti knize hafo osekaná a prostě... ve filmu je až moc hodná holka, v knize byla víc sympatická, protože byla o dost ostřejší. Ale nevadí bo Mijazaki má svou interpretaci a já to respektuju, protože příběh změnil a rozšířil daleko víc, než jen co se týká postav a není lepší ani horší než originál, je to ÚŽASNÉ samo o sobě. Proto nikdy nebudu tvrdit, že knihy jsou vždy lepší než filmy, protože prostě nejsou, vždy záleží na talentu daného filmaře nebo spisovatele. A Mijazakiho talent a představivost jsou evidentně nekonečné. ()

vladi3

nadhera, nemam slov... Ani neviem, ktory z Mijazakiho filmov je krajsi.... Ludska fantazia je nekonecna... Budem citovat byvaleho kolegu: "Ti japonci jsou magoři." ()

Sashmen13

Ze začátku člověk ví co se děje, ale jakmile jsme tak v polovině, příběh se rozjede a na člověka rozhodně nečeká. Animace je ovšem úžasná a jen mě zajímá, jak to Japonci dělají, že skoro vždy do příběhu vloží tak brutální destrukčnost války. Ke konci už ani nevíme jak a proč kdo byl všechno zakletý, turnip byl ovšem MVP. ()

sarulefilm

Můj nejoblíbenější Miyazakiho film. Milovala jsem to v dětství a miluju to i v dospělosti. Proto nemůžu podat úplně objektivní komentář, protože jsem na filmu vyrostla a je pro mne dokonalý takový, jaký je. Ale můžu se zde aspoň podělit o jeho pozitiva. Stejně jako všechny snímky studia Ghibli má krásnou animaci, ale narozdíl od zbytku Miyazakiho děl je zde velký důraz na charaktery postav, které se v průběhu děje vyvíjejí. Každá postava má svá vlastní pozitiva i negativa a je skvělé, jak spolu postavy interagují. Je zde spousta skrytých motivů a nějakým životních poučení, která diváka zahřejí u srdce. Jedno z předních témat je krása, která ovlivňuje životy postav a mě osobně se toto téma velmi dotklo a líbí se mi, jak se s ním během příběhu pracuje. Také to má skvělou romantickou linku, která je trochu dospělejší od některých Miyazakiho filmů. A samozřejmě je zde i ta magie. Je to podle knižní předlohy, ale filmové zpracování se mi líbí víc. Nevím, jak více tento film doporučit. ()

Krnac

8,6/10 strašne príjemný film na pozeranie, CZ dabing aj porovnaní s originálom podarený. Pekná kombinácia EU a JP prvkov. Čo mi hlavne na filme vadilo je pacifistická myšlienka vyjadrená prehnane priamočiaro a debilne (možno tá postava mala byť naschvál idiot, neviem) a koniec sa prakticky točí okolo toho že postavy spravili sériu hovadín čo mi dosť vadí. ()

SaS

Pohádka pro děti i dospělé, která vás vtáhne rovnýma nohama do magického světa, do kterého běžný smrtelník jen tak nemá přístup. S dívkou Sophie prožíváte vše co se jí děje a věříte, že přes své nezkažené srdce a mysl to prostě musí dát, všemu tomu čarování a podfukům navzdory. Příběh se odvíjí bez zaváhání a stává se čím dál víc fascinující, každá další postava přispívá k úžasné, děsivé a čarovné atmosféře, kde platí pravidla, na které si musí hlavní hrdinka přijít sama. Celou dobu jí držíte palce a prožíváte s ní její pocity a trable s nadějí, že i tenhle příběh bude mít nakonec dobrý konec. Absolutně krásná animace, postavy, úžasné zápletky a snový svět, tak jako většina filmů od Hajao Mijazaki. ()

Thalin

Asi jsem od tak vychvalovaného díla čekala něco víc, ale nezaujalo mě to ani z poloviny tak, jak jsem čekala. Nemůžu tomu upřít skvělou animaci a hru barev. Ale co se děje týká, tak jsem často přemýšlela co a proč se děje a hodně věcí mi přišlo jako vytržených z jiného kontextu a prostě hozené do děje. Mělo to takovou zvláštní naivitu, která mě prostě nedostala a nebyla jsem schopná si to užít. Ta kombinace magie, steampunku jak za Verna a války ala první světová, mi zkrátka neseděla. ()

Tongo

Nádherný anime film který mě ohromil a po jeho zhlédnutí jsem musel furt říkat "vau ,tak tohle byla bomba" film má krásnou animaci krásný příběh super postavy super prostředí myslím si že i humor je fajn  prostě v podstatě nemám nic co bych mohl kritizovat možná teda mi chvilkami přišlo že děj nedává moc smysl ale nic není dokonalé a já si myslím že tohle je krásný film o přátelství a lásce na který se rád podívám znovu :) ()

Yamatosan

Můj (i synův) první Mijazaki. Co jsem tak vyčetl, je braný jako spíše jeden z jeho slabších. Tak to se fakt máme na co těšit, když tohle je slabší! Udělat z úklidu místnosti jednu z nej scén filmu, to už chce fakt talent! No a samotný kráčející dům s portály, poháněný ohněm-duchem, je naprosto úžasný! Přiznám, v druhé polovině jsem se v příběhu začal fest ztrácet, ale bylo mi to vlastně dost jedno, protože mě to bavilo náramně! ()

quinnet

Film by sal hodnotiť z dvoch hladísk: či ste videli Spirited away alebo nie. Kto nevidel, bude nadseny - nesmierna imaginatívnosť japonských tvorcov zakrýva nedostatky, ktoré sa odkryju až po zhliadnutí Cesty do fantázie. Má to menej ucelený dej - najmä v druhej polovici; myslim, že odobratie 20 minút by filmu prospelo. Takto hodnotím "len" na 90%. ()

Ywec

Napoprvé fenomenální a již tradičně u Miyazakiho animovaných filmů vynikající divácký zážitek. Důležitý je ovšem moment překvapení. Miyazaki totiž často něco nakousne a pak... to jaksi nechá plavat. Člověk si tak užívá perfektní atmosféru napjatého očekávání. A nakonec se spokojí s tím co dostal, i když možná chtěl dostat více. Na to ovšem není čas myslet, i tak je zážitek dostatečně silný. ()

chaynie

Tenhle film jsem už zhlédla snad pětkrát a pokaždé u něj jen slastně vrním. Tentokrát se Miyazaki nechal inspiroval románem anglické spisovatelky Diana Wynne Jones a vsadil na správného koně. Příběh je doslova plný čar a kouzel, až se tají dech. Howl je považován za jednu z nejkrásnějších postav, na první pohled dokonale krásný a uhlazený čaroděj se nám mění ve zmateného chlapce, který se vyhybá svým povinnostem i svým poněkud vytrvalým ctitelkám :) Hlas Christina Balea je až děsivě sexy! ()

Shtinky

Vskutku neobvyklý dej je preplnený nádhernými obrazmi, pestrými farbami a hlbokými myšlienkami tak ako v Ceste do fantázie. Nie som odborník takže sa naňho nebudem tváriť. Stačí keď poviem že to bolo super a veľmi sa mi to páčilo! ()

nobullets

Když jsem viděl Miyazakiho Cestu do fantazie a vlastne i první animovaný japonský film ktery jsem mohl zhlédnout byl jsem unešen a myslel, že už mě nemůže překvapit, ale přišel pak Zámek v oblacích a sním o neco lepší více fantastický příběh. Od začátku do konce perfektní možná mohl být ještě delší abych si užil všeho co Hayao Miyazaki nabízí. PS: A to jsem ješte neviděl Princeznu Mononoke. Už teď se moc těším. 5* jednoznačně ()

Raviola

Krásný příběh, nádherná do detailů propracovaná animace. U této " pohádky" platí heslo, že fantazii se meze nekladou. Určitě stojí za podívání a nejen dětským očím. ()

bocy

Mám slabosť, pre japonké rozprávky v štýle Final fantasy... Táto však bola trochu iná, by som povedal, že výchovná a poučná... Prosto geniálna :D ()

JoudaCZ

Poutavý příběh vycházející z japonské mytologie, zasazený do výtvarně ohromujícího retro-sci-fi prostředí spíše evropského střihu. Bylo v tom trochu Gilliama, trochu Zemana a hlavně (a naštěstí) hodně Miyazakiho. Chvílemi jsem sice nebral logiku Sophiina vzezření (chvíli stará, chvíli mladá, pak trochu stará a trochu mladá...), to však asi bylo spíš mou nepozorností. Ale hvězda dolů musí jít za ten konec, jako vystřižený z Němého Bobše... ()

enterama

Hayao vytvara s lahkostou a nadhladom tie najrozmanitejsie priatelstva ake som kedy videl. Milujem jeho filmy a tesim sa na dalsie. Zamok v oblakoch je cesta do ineho sveta ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana