Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

DaNQa

Rozprávka,ktorá odchytila dosť zvláštny okruh divákov.Nazval by som ich blázni ale kedže k nim patrím k nim aj ja,ponechám toto pomenovanie niekomu inému :).Takže aby ste boli aspoň trošku v obrazu stačí ak si pozriete pár seriálových častí.Zoznámite sa s postavičkami,ktoré vystupujú v tomto celovečeráku.Dej netvoria len animované scény.Je to zmes filmových a animovaných scén.Príbeh sa odohráva v morskom svete. Deň ako každý iný.Vstávate do roboty v podmorskom svete a čakáte,že váš šéf povýši.Umyjete si ako obvykle oči zubnou pastou a hups na povýšenie...Bohužial akonáhle dojdte do práce...Nemôžete byť manažérom pretože ste ešte len dieťa.A tak sa idete opiť zo zmrzliny... Dobré ujeté však?Ale keď vás to pobavilo nevidím dovod prečo by ste si to nemohli pozrieť.Film je krátky no myslím že na rozprávku stačí. :) ()

Nickkk

Já to věděl, že nejrychlejší přepravní prostředek je Hasselhoff, ale USA to pořád tajili až dosud.....Nejlepší postava: David Hasselhoff ()

burg

Viděl jsem asi čtvrt hodiny a pak jsem usoudil, že jsem na to asi o 20 let starší než bych měl být.. V té době 23 let ;) ()

tobias15

Skvělé, sice to není zrovna dvakrát originální, ovšem na rozdíl od seriálu se na to dá koukat do nekonečna. V seriálu se na to koukneš jednou dvakrát, a na potřetí už ti to tak vtipný nepřijde. Tady to tak není. Spongebobovi a Hasselhoffovi dávám pět hvězdiček. ()

zsh3

Každej malej prcek, kterej bude v tomhle baru dělat bubliny, bude ostatníma v tomhle baru zmlácenej do bezvědomí. :-DDDD děcka to milujou, já to miluju, nemá to chybu. ()

RyuzakiSE

Kdo by neznal legendárního Spongeboba? :) Nejoblíbenější film mého děctví. Prostě tenkrát mi ten děj připadal něčím úžasný, tak úžasný, že jsem ho musela vidět snad stokrát za sebou, i když už jsem děj znala zpaměti. Skvělej film pro děti, naplno upoutá jejich pozornost :) Za mne 5*. ()

monika_cz

SpongeBob je nejlepší mořská houba na světě. Film je skvělý, plný mořské vody, humoru a doplněn o Davida Hasselhoffa. Nechyběla ani žádná seriálová postava. Pokaždé se u tohoto filmu velice dobře pobavím. ()

Bianca.

Docela mě film zklamal. Po shlédnutí traileru to vypadalo na zábavnou komedii (ze začátku kreslenou, tak jak ji všichni známe a potom filmovou). Filmová část nakonec trvala snad jen půl hodiny a celkový dojem nic moc. Animáky mám ráda, ale tady jsem byla upřímně ráda, že už je konec. ()

Tomik167

Myslel jsem, že když z dobrého seriálu udělají film tak to dopadne špatně! Ale ono ne, film měl poměrně dobrý příběh a často se objevují i vtipné situace. Takže za mě určitě palec nahoru. ()

Duffman 97

Pro nás,fandy Spongeboba,naprostá povinost.Tvůrci dokázaly děj rozvinout na úroveň filmu a přitom je film stejně ulítlý jak má být.Celý film jsem se "řezal" smíchy,zvlášť u scén s Patrickem.Dobré bylo i cameo Davida Hasselhofa.Dokonalé.100%. ()

jankaxdavid

Tento film mal byť finálnym dielom a definitívnym koncom Spongeboba. To sa odráža na kvalite tohto snímku. Stephen Hillenburg dal do toho všetku námahu aby ukázal, že aj animovaný film je takmer porovnateľný k mainstreamovým dielam. Zahrňuje všetko, čo by kvalitný animák mal obsahovať. Výborná hudba, réžia, originálny humor, plotwist, cameo i dokonalý záver. Klasická Hillenburka je perfektným zakončením série Spongeboba a ostatné Spongebob filmy sú oproti tomuto masterpiecu NIČ. ()

MarekTulen

Když jsem poprvé viděl první Spongebob film, který kdy vznikl, věděl jsem že je nepokazitelný, ale mýlil jsem se (v tom dobrém slova smyslu), film mě extrémně překvapil a kdykoliv si ho znovu pustím, vyvolá ve mě emoce, zábavu nebo i slušnou dávku nostalgie, mění mě ze smutného na veselého a to je pro mě snad to nejlepší co film může udělat. Soundtrack, příběh nebo nápady jsou tu perfektní. Všechno tu je vyšperkované na tip top, poslední filmy se bohužel nepodařili tak dobře jak tenhle. Tenhle film je triumfem sám o sobě.. ()