Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

Filmárik

Tak toto ma dostalo.Hoci neviem po nemecky ani zaťať vždy keď som na Spongeboba natrafil na nejakej satelitnej stanici nemohol som odolať,celkové dianie vždy hovorilo za seba. Vo filme to platí dvojnásobne.Jedna hláška strieda druhú , príbeh je natoľko vyšinutý až je geniálny a samotný Spongebob je so svojou hlúpučkou naivitou smrtelne neodolatelný.Nechápem prečo sa tomuto seriály vyhýbajú naše končiny, bude to asi tou detinskou kresbou a celkovým poňatím projektu.Podľa mňa je práve v tom sila Spongebob Squarepants,veď ani Simpsonovci nevyzerajú ako dark manga a napriek tomu je to kult:-) ()

rublik05

Film se nese přesně ve stejném pozitivním duchu, jako seriál. Tedy skvělá a hlavně vtipná podívaná, ve které se tvůrci s nápady opravdu vyřádili. Povedlo se jim do jednoho celovečeráku nacpat neuvěřitelné množství nápadů, vtipných momentů, a také postav. Co mě však nejvíc dostalo, byla kulervoucí hudba, která jednotlivým scénám sedla jak prdel na hrnec. Motörhead a Twisted Sister bych nečekal ani v tom nejdivočejším snu. Jde vidět, že pokud člověk ví a umí, tak i tvrdá hudba se do animáků perfektně hodí. Atmosféra je šíleně ujetá a střelená, stejně jak to má samotný seriál. Pobavil jsem se královsky. 9/10. ()

Mouchal

Rozhodně nejlepší filmový Houbový Bob. Bobovi prostě nejvíc sluší a svědčí tento obyčejný formát animace i přesto, jak moc je Bob v novější animaci roztomilý. Příběh je naprosto obyčejná klasika ohledně receptu na krabí hambáč a působí to prostě jen jako natažená epizoda seriálu (což je vzhledem ke kvalitě novějších filmů dobrá věc). Jako rychlá jednohubka to celkem funguje, ale pochybuju, že si na to po nějaký delší době ještě někdy vzpomenu. Pokud se mi něco vybaví, bude to stoprocentně Davidův TOP hrudník. 70% ()

woo-hoo-hoo

Z biologickeho hladiska sa v SpongeBobovi množia nebezpečné baktérie, treba ho vypláchať v studenej vode aby nesmrdel, inak fajn… ()

hiczech

Příjemný animovaný filmek který mě opravdu pobavil. Viděl jsem ho v původním znění a můžu říci, že jsem se u podobného filmu (myslím tím animaci) dlouho tak nezasmál. Z mého pohledu bych tento film nepřirovnával k ničemu co jsem doposud viděl. Je prostě jiný. Scéna v drsném baru cestou do Škeblova se musí vidět a vůbec ty všechny vtipné hlášky, kterými je film prošpikovaný... Proto mu dávám za pět a vřele doporučuji. ()

Scraffy

Šialený film, ktorý je nabitý humor až na prasknutie. Nebyť tam toho Davida Hasselhoffa, tak to je za plný počet. On mi avšak ten film nejako kazil. Nie sebou, ale tým, že celkovo ako jediná vec v scenári bola tamtá zle vymyslená. Inak som sa ale skvelo bavil! ()

Mkartaylas56

Takhle má přesně vypadat film natočený na motivy seriálu, zkrátka něco, co na první pohled může vypadat jen jako prodloužený díl. První filmový Spongebob se totiž nejenže nese v kompletně stejném duchu, jako ten seriálový, ale zároveň je maximálně narvaný humorem, který je hrozně šílený, ale zároveň i dost meta a rovněž skrývá spoustu nápaditě a vtipně naanimovaných scének. Zkrátka a dobře výborná komediální šleha, která ani trochu nezestárla a dovedu si představit, že bych si ji dal ještě několikrát. 80% ()

Honsik

Tak tenhle sejra strčí všechny animáky do kalhot. Film neztrácí na tempu, až do konce budete žasnout nad nápaditostí tvůrců, gagy se nestřídají, nýbrž prolínají a Vy si prodloužíte život určitě o víc než je stopáž filmu. No nekup to:-) ()