Manželé Tilsonovi touží po klidnějším životě na venkově. Proto se i s dětmi odstěhují z New Yorku do domu, který nedávno koupili. Při vyklízení domu naleznou velké množství fotografií a videonahrávek rodiny, která tu žila před nimi. Venkovskou idylu naruší příchod podivného muže, který je původním majitelem domu. Banka mu dům zabavila poté, co přestal splácet hypotéku. Muž se tváří, že chce rodině pomoci s opravou domu, později se ukáže, že veškeré jeho snažení směřuje k tomu, aby je z domu vyhnal. Tilsonovi brzy zjistí, že kdysi honosné panské sídlo se postupně stává jejich noční můrou a začíná odhalovat svá hrůzná tajemství. (TV Nova)

in flames

Pridávam o jednu viac na 4, hlavne pre záporáka, ktorý je celkom sympatický. Ano nejde o film čo si zapamätáte na celý život, ale každopádne ani o žioadne bčko. Najslabším miestom je scénar, ktorý prvú tretinu evokuje film o dome duchov, ale ak sa vyjasní o čo ide už ničím neprekvapí. Stred je realtívne nudné čakanie na záver, ale ten sa celkom uspokojivo rozbehne do akčného finále. Dopredu dielo ťahajú hercké výkony, Dennis akovždy umiernený, ale seriozny, a ani rodinné drama na pozadí nebolo zanedbané. Poctivé spracovanie nie práve najoriginálnejšieho tématu. ()

Jarsey

Byla jsem dost zklamaná, čekala jsem mysteriózní thriller a dostala film s obyčejnou krimi zápletkou. Jednu hvězdičku dávám za výkon Sharon Stone, které jsem jako jediné věřila, že je tím, koho hraje - tedy matku a manželku strachující se o svoji rodinu. Dennis Quaid mi přišel nemastný, neslaný a takový trochu chlap na baterky. Celou dobu jsem se snažila přijít na to, koho že to vlastně hraje? Otce? Manžela? Kdepak. Hraje člověka, který je tak trochu sám se sebou a kolem sebe má shodou okolností pár dalších lidí. Jinak řečeno, kdyby v to filmu byl jen on sám bez rodiny, jak muž samotář, nic by to na atmosféře nezměnilo, protože jeho výkon tomu tak odpovídal. Ta rodina tam zkrátka byla navíc. ()

lukas.pukas.

Dnes , mám namysli rok 2019 , je tento filmeček už kultovní záležitost , a nevím jak v dobe natačení, ale dneska je to luxusní né zrovna náročý o to zábavnější thriller , abych to zkrátil , prostě mě to bavilo a ma to drive a atmošku celkem docela i propracovaný děj ale nžádny převrat to není , no možná i proto to má tak nízké hodnocení , drží se to mezí nastavenými mantinely standartu (60%) ()