Kletba

• USA Spell

Úspěšný právník žijící ve velkoměstě se jednoho dne doslechne o smrti svého otce, se kterým neměl nejlepší vztahy. I přesto se však rozhodne navštívit své rodné místo a s otcem se naposledy a pořádně rozloučit. Aby se nenudil, na cestu si pozve i svoji čtyřčlennou rodinu. Letadlo však při bouři havaruje a hlavní postava se po probuzení nestačí divit... (Eliott)

Mangano

Za předpokladu, že Zdeňek Troška natočil "Slunce, seno" jako lidovou komedii, natočil Mark Tonderai "Spell" jako afroamerický lidový horor. Jsem přesvědčený, že afroamerická verze Hoštic tak tenhle film ocení víc, než já kdy můžu. ()

Milo384

Naprosto průměrná woodoo věc. Za poslední půl hodiny jsem chtěl být ještě přísnější, konec mně prostě neseděl. Hlavní herec dobré, babka taky. Celkově jsem se u filmu nenudil, ale žádný klenot to není. ()

Accuphose

Tak jo, máme tu lidumila, který chodí do posilky, je úspěšný v nějaké firmě, kde se žvaní jakože hogo fogo první liga o práci, a otec byl sice zlej, ale on se z toho dostal, a pije po ránu latéčko. Jo, a jen tak na okraj, je černej. Paradoxně ten herec to hraje dobře, ale celý je to jak bič z lejna. Ty situace nefungujou, to co mi vadí normálně, tu vynikne dvojnásob. Mimochodem smrt na tetanus je fakt ošklivá. A námět sice je pěknej, ale takovej "klíč", ten je po všech směrech zvládnutej líp. Ani na ten tátův pohřeb nedošlo, sakra... Vadí mi ta korektnost a přizdisráčkost, se kterou je to natočený, na jednu stranu jakože drsný, na druhou stranu, hlavně aby se nikomu nic nestalo (těm hodnejm)... Nejvíc mě štve, že tomu musím dát docela slušný hodnocení, protože se to netáhlo, a mělo to nějakou atmosféru. Ale víc mě štve, že to mohlo bejt mnohem lepší, kdyby to nevykastrovali odborníci na (ne)korektnost z Hollywoodu. Ale chápu, že s ohledem na letopočet a Armádu v čele s drony, ten kluk ve Vietnamu bejt nemohl no. ()

Aceboris

Omari Hardwick alias Marquis T. Woods, to nemal v živote ľahké, aj keď je už teraz úspešný právnik, stále ho prenasledujú spomienky na sadistického otca, ktorý ho ako malého chlapca mlátil . Tieto pocity sa ešte zvýraznia keď sa dozvie , že jeho otec je mŕtvy. Jeho rodina nemá ani potuchy čo v sebe skrýva, no aj napriek tomu sa rozhodne na pohreb ísť, netradične súkromným lietadlom, ktoré sám pilotuje. Počas búrky však udrie do nich blesk a on sa prebudí na posteli z obviazanou nohou, bez detí a manželky. Pátranie môže začať . ---- Nič v zlom, ale veľká slabosť, woo doo babky, šialení ľudia , skoro žiadna akcia až na vyberanie a vtlkanie 20cm klinca do chodidla. Miestami až odporná hudba. Proste splatanina viacerých filmov , žiaden originál a brutálne nesympatická Eloise . Jediné pozitívum je výkon hlavného herca Omariho, ktorý filmu pridal 2 hviezdičky. Za mňa 4/10 ()

matopp69

Děj rozpačitý (třeba když se vrátí z prohlídky a vrátí si 30cm klin zpět do chodidla). Nechávám 3* jenom kvůli některým hezkým scénám, např. když si uvědomí, že si právě pochutnal na ruce svého syna, jakmile poskládá kostičky ruky...). Ale jinak je to brak, takže finál 50%. Fakt, víc nemohu dát.... ()

Lubikem

Námet s Voodoo bol taký moc americký, niektoré scény až moc neuveriteľné, napätie asi tak počas 15 minút, oveľa lepšie to bolo spracované vo filme The Skeleton Key s Kate Hudson. ()