Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

ondrula

Je to takové příjemné pokoukání na večer, žádná sláva, ale díky Morganovi, kterej zase hraje přemoudřelýho čerňocha, to stojí za shlédnutí. Jennifer Lopez po tomhle filmu očividně zjistila, že na ní jako na herečku nikdo není moc zvědavej a začala se natřásat v hudebních klipech. Jinak se toho na ranči moc neděje, a tak zaplaťpámbu za zápletku s medvědem. Pobavil mě Damian Lewis v roli sviňáka, ale nečekal jsem, že ho vyřídí takhle snadno. A jestli jste stejně jako já mysleli, že Robert Redford je mrtvej, tak není. ()

lucijelucije

Nefalešná niterní vřelost a pichlavost R. Redforda vás rozpucuje na kousky a přitom kolem kraluje ten klasický Freemanovský vánek, který zklidňuje situaci. Báječné.Tady se prostě situace řeší hned, a vy si to vychutnáváte, protože to, co má zůstat v pozadí, v pozadí zůstává a to, co má dominovat, dominuje po celých 103 minut. ()

cicinka86

Tento film se mi líbil, protože v něm jsou zachyceny problémy z běžného života. Jsem ráda,že Einer nakonec odpustil Jean. To bylo pro mě dojemné. Stalo se mi něco podobného, akorát jsem se nedočkala odpuštění... ()

peetriss

Nikdo nedokáže podat sladkost i hořkost, krutost i romantiku obyčejného života lépe a s osobitou příjemnou poetickou lehkostí než Lasse Hallström, který v Žít po svém opět krásně a (aslespoň pro mě) účinně líčí složitosti schopnosti odpouštět a bořit zbytečné překážky komplikující mezilidské vztahy, tentokrát s vysoce prorodinným důrazem, jehož středobodem je milá a hodná vnučka, která se dokáže při změně městského prostředí za venkovskou farmu rychle a s nadšením sžít. Příjemným zpestřením je mědvědí dobrodružství. Hallström již tradičně staví svůj příběh na kvalitě obsazení, i když v případě Jennifer Lopez se jedná o vysoce odvážný počin, ale i ona se herecky velice snaží, nijak nenarušuje dojem filmu, i když, naštěstí ojedinělým, nehereckým excesům se nevyhne i zde. Dvojice hereckých matadorů Robert Redford a Morgan Freeman jsou očekávanými tahouny a velmi výrazně jim v tom pomáhá čtrnáctiletá Becca Gardner, na které stojí velká váha vyprávění - působí velice sympaticky a mile, až škoda, že v další herecké kariéře, až na pár drobností, nepokračuje. Přiznávám, že mám na Hallströma určitou slabost, a tento film je jedním z důvodů. ()

amokey

J.Lo doopravdy nemusím, ale filmu rozhodně neubrala na kvalitě, role jí prostě sedla. Od kombinace Freeman - Hallström jsem sice očekávala víc, ale i tak...mně se to líbilo. Žít po svém je doopravdy úplně obyčejný film, na klasické téma s očekávaným koncem. Ale přesto je tak strašně lidský, že mu musím dát 4*. ()

Yardie

Slabších 70%. Nějak mě to nechytlo. Koukalo se na to fajn a rychle to uteklo. Příběh je už klasický a mrzoutovi, který časem roztaje. V podstatě to byl film o ničem nebo jsem hold to poselství nepochopil a neudeřilo mě. Každopádně výkon Redforda a Freemana byly fajn, Lopez nemusím. Bylo to takové fajn melancholické podívání, ale nějak více mě to nezasáhlo, což jsem od filmu očekával. Ale na jedno kouknutí hezké. Howgh! ()

sona123

Robert Redford jako tchán-bručoun, který nedá snaše zapomenout na minulost, Jennifer Lopez jako snacha, která dělá, co může, ne bez chyby, ale zato je úžasně sexy. A vnučka jako katalyzátor. Bavilo mě dívat se na vztah mezi nimi, všechno dávalo smysl, tvůrci tu nehráli na žádnou dramatickou nebo hlubokomyslnou strunu a to je dobře. Je to typická redfordovštino-freemanština, film nejen o svérázných starých pánech a na to se vždycky dobře kouká. ()

lareinna

Táto dráma sa zatiaľ páčila najviac zo všetkých filmov, kde hrá Jennifer Lopez. Možno tomu napomohli ďalšie skvelé osobnosti, ktoré tu uvidíte ako Morgan Freeman, Robert Redford a fešák Josh Lucas. Skvelá hudba, výborný scenár. ()

aLPaC

Krásná příroda, pomalu plynoucí drama, kterému vévodí dvě herecké legendy Robert Redford a Morgan Freeman a taky medvěd. ()

bidja

V podstatě poslední film Roberta Redforda, protože ty dva které šly později do distribuce se již miotaly okolo jiných hlavních postav. Asi již herec byl poznamenán nemocí neboť ji zahrál stakovou hořkostí, že to buď vypovídá o jeho genialitě nebo již trpěl bolestmi. V podstatě banální dílko o domácím násilí, medvědovi a sbližování vnučky a dědy, který v ní vidí svého tragicky zesnulého syna. ()

Standic1

Na začátek chci vyzdvyhnout herecky příjemnou a perfektně se doplňující dvojku Redford - Freeman, protože každý jejich dialog ať už vážný nebo vtipný byl naprosto přirozený a skvěle to ve filmu fungovalo. Co se týče děje, tak se nejedná o žádnou zápletku ani dechberoucí zakončení. Je to prostě oddychové drama, které má pár klíčových momentů a od začátku do konce není nic co by kazilo dojem z filmu. Co ubírá na hodnocení je herecký výkon Jennifer Lopez, která mě strašně nudí, protože role typu "můj manžel mě napadl a já se snažím utéct a začít nový život" hraje prakticky všude. ()

Filomena.I.

Znáte ty staré medvědy samotářské: Hledí si jen svého. Nažrat se a schrupnout ve svém brlohu. Běda tomu, kdo naruší jejich klid! Klidně ho rozsápou neb v lepším případě nadosmrti zmrzačí. Ani netuší - ten NÁŠ bručoun starý - že mrzákem je on sám. Chycen do klece ukřivděnosti a pasti neodpuštění lízající si své rány. Až pak jednoho dne mrzouta huňatého podrbe malé medvídě na hrudi chlupaté a srdce jeho zavrní jako kotě. Přirozeně nedá to na sobě znát, protože - jak víme - medvědi nepouští na špacír hnutí mysli, natož srdce. Pouze ukazují okázale svoji sílu, když semo tamo zacloumají nějakým paskřivcem lezoucím do jejich revíru. * Nejde mu to moc pod čumák - palici dubové - však časem blízkost mláděte stává se klíčem od vězení a mříž zatvrzelosti padá. A náš mručoun starý nassaje zhluboka vzduch smíření, cosi zabručí a rozvážně vyjde na horu svobodě vstříc... Tam shora vidíš všechno. A vypadá to, že všechno má svůj důvod... ()

kowalski

Moc jsem od toho filmu nečekal ale byl jsem z něj nakonec nadšen. Sice jednoduchý předvídatelný příběh ale parádní herecké výkony a krajina. Příjemné... ()

JohnFarst

Veľmi príjemné dielko od môjho obľúbeného režiséra ma nesklamalo. Po tých traileroch som čakal väčšiu pohromu ale Lasse ma nesklamal. Jediný dôvod prečo dávam 3 * je ten, že viem, aké filmy Hallstrom dokáže natočiť (Muštáreň, Grappe..) a toto sa mi zdá akoby to natáčal na pol plynu. Na druhej strane je to film veľmi ľudský s myšlienkou, po ktorom sa cítite citovo naplnení a filmovo ukojení. Redford a Freeman už klasicky hrajú výborne a Lucas s Lopez nijak výnimočne ale pritom nám nijak nevadia. Redford si v podstate zrekapituloval svoju postavu zo Zaklínača koní a v niektorých scénach dokonca sám seba vykrádal (viď. scéna kde učí Griff jazdiť na dodávke). Cez Freemanovu postavu sú nám podávané práve tie dôležité posolstvá ako vedieť odpúšťať a nevzdávať sa svojho sna. Inak je film predvídateľný ale plný výbornej kamery na nádhernú prírodu a nenápadnej ale krásnej hudby, ktorá robí z tohto filmu príjemný zážitok. ()

fNdEsIECLE

Sákryš, kolikrát sebe člověk překvapí! Jako třeba tuhle, jede na kole zmáčen a rozzimněn, a nechce se mu po tomto večer nasávat se spoluobčany. Vyhnusen tv nabídkou usedne k americkému slaďáku, otevře pívo, že si pěkně zanadává na politickou situaci, a nakonec mu nevadí ani komerční latino vrťprdélka. Je překvapen, že malá dívka v něm vzbuzuje mateřský, otcovský pud, shrnuto rodičovské pudy. To ho dojímá. Diví se, co v sobě ukrývá. To ho dojímá podruhé. Dojímat se u amerických cukrkandlů (sám nad sebou)? No fuj. Co se to děje? Asi to globální oteplování. Tak nevím, zda tady hodnotím film, nebo své pudy. ()

IBBY

...silný příběh...skvělé herectví obou pánů...dokonalá režie...americký venkov...jasné 4*.... ()

KoleckoR

Krásně ztvárněný příběh ze života pár obyčejných lidí v malém městě, někde v zapadákově v USA. Nedojde tam k vyvrcholení filmu v podobě nové lásky, ani úmrtím, přestože jsem to tam skoro očekával. Prostě shlédneme pár dní ze skoro běžného života. ()

Helldo

Pěkný snímek, přesně udělaný tak, aby se líbil…takže nechybí několik krásných scén, doplněných hereckými výkony, k nímž není co dodat. Redford a Freeman jsou kapitola sama o sobě a Jennifer jim pouze sekunduje. Samozřejmě nic víc než u srdce hřející jednohubka to není, ale už jen kvůli duu R+F se jej vyplatí zhlédnout. ()