Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

Pan Filuta

9/10 Po strašně dlouhé době jsem si u toho filmu uvědomil jednu věc. Prostě nedokáží posoudit a hodnotit film objektivně. Podvědomě jsem se tomu vždycky bránil, ale teď budu už jen chválit. ()

Historik

Upřímně řečeno, u některých filmů je rozdíl mezi tím, jestli se jedná o průměrný, slabý nebo nadprůměrný snímek dán tím, kdo v nich hraje. Takže tady se to podařilo ze čtyřiceti vytáhnout na nějakých sedmdesát procent. ()

zipper111

No vcelku normální, Redford a Freemon jako vždy skvělí, ta Jeniifer Lopez by fakt měla radši někde mejt nádobí, jak ta neumí hrát.... ()

Tirion

Hallström opět využívá cit pro specifickou atmosféru a opět jeho film stojí na specifickém prostředí a lidech. Vidíme další z řady lidských příběhů ovšem ten je dosti předvídatelný a jednoduchý. Zkrátka filmy Co žere Gilberta Grapea a Ostrovní zprávy mají určitou "domáckou magičnost", ale tento snímek ji trochu postrádá. Nic vás nepřekvapí až si říkáte, že to je jen další z mnoha snímků podobného ražení. Přesto však je zde určitá přítomnost zvláštního citu pro lidskost, kterým Hallström oplývá a tak má film určitou specifickou linii protkanou lidskou stránkou narozdíl od jiných podobných snímků. Co se hereckých výkonů týče, dvojice Redford a Freeman je pevným a jistým pilířem, Jennifer Lopez se opět nepřekonala a mladičká Becca Gardner hraje na svůj věk výborně. Jinak jak už jsem napsal výšše - výprava je skvělá a umocňuje celou atmosféru. Kamera se povedla a hudba taky. Je to tedy pohodovka, kterou stojí za to vidět, film neurazí, ale nadchne jen málokoho. Takže... tenhle snímek se mi líbil, ale ne více, než jiná Hallströmova díla a proto dávám 4*. ()

MATADOR

Hvězdně nabité drama, které se mi líbilo spíše kvůli své originalitě a pohodovému sledování. Jinak opravdu nevím, čím je tento snímek takto hodnocen. Ale i Robert Redford párkrát zahlásí, což mne mile překvapilo. "Je trestný zastřelit někoho na svým pozemku?" ()

Toshiro

Nic moc film. Kouknout doporučuju jen pokud nutně musíte vidět další film s Redfordem nebo Morganem Freemanem. O životě na venkově a hlavně odpuštění.. ()

kajas

Moc krásný film. Robert Redford s Morganem Freemanem jsou prostě úžasní. Byl to přímo herecký koncert. Jennifer Lopez sice zrovna nemusím, ale v tomhle filmu mi nevadila. ()

Skip

Tohle drama chtělo být větší, než doopravdy bylo. Ale vezmu-li to jako takové malé "drámíčko" s ucházejícími hereckými výkony, pak se tomu dá odpustit, že si to chtělo hrát na mnohem víc. A díky bohu, že jsme byli ušetření promluv ve dvou, kdy hercům vlhnou oči. ()

Dont

Nečekané překvapení. Žít po svém se mi dokonale trefilo do dopolední nálady a poklidný příběh z amerického venkova jsem si hodně užil. V kategorii odpočinkový rodinný film je tenhle snímek prakticky bezchybný. Všechno začíná u zdařilého obsazení. Robert Redford, Morgan Freeman, Damian Lewis, Jennifer Lopez (kdo by to byl řekl?) i medvěd Bart v žádném případě nezklamou. Sice nikdo z nich nehraje na Oscara, ale předvádí příjemné a hlavně přirozené výkony bez zbytečného přehrávání a teatrálních póz. Film začíná útěkem před agresivním partnerem a neustále se k tomu průběžně vrací, jelikož je to hlavní hybnou silou příběhu, ale ve skutečnosti je Žít po svém především o tom, jak se vyrovnat se ztrátou. A v téhle rovině si náramně notují paličatý a zatvrzelý Robert Redford a jeho moudrý přítel Mitch, kterého s nadhledem jemu vlastním ztvárnil Morgan Freeman. Navíc se dobře povedlo do snímku zasadit i humorné scénky. Lepší čtyři hvězdy. ()

Tygrys

An Unfinished Life nenií žáden převratný film, který by nadchl, ale taky to není průměr. Určitě mě tímhle snímkem Hallström oslovil víc než třeba v Čokoládě nebo Ostrovních zprávách, ovšem Co žere Gilberta Grapea a Pravidla Moštárny tímto nepřekonal a ani se jim nevyrovnal. 3,5* ()

Kate...

4,5* i přesto, že děj nebyl nijak moc originální, ale mně se prostě líbilo, jak děj pěkně plynul, do toho se tu nabízely krásné scenérie Wyomingu a herci hráli skvěle a nic nepokazili (dokonce ani Lopez). Pro mě takové "příjemné drama". ()

Violeta

Vše o Jennifer, která mi z filmu svojí nadprůměrnou krásou udělala jen průměrnou podívanou, bylo řečeno. Takže už jen dodam, že život je boj, tak ahoj. ()

SonG

Redford + Freeman dělají z tohoto snímku snímek koukatelný. J. Lopez jsem nikdy moc nemusel, o jejím hereckém umění nemluvě, ale tady po se po ní chtělo tak málo, že se to dalo překousnout. Příběh zasazený do kanadských hor a výšin je velmi předvídatelný a tuctový, a tak se nesmíte divit, že po shlédnutí jen zívnete a půjdete spát. Neohromeni, ale uspokojeni. ()

lekr

Famozní drama!! Jennifer Lopez mě nezklamala, Robert Redford jako vždy šokoval a Morgan Freeman ve své vedlejší roli přímo exceluje. Jeden z nejpůsobivějších filmů na světě!! ()

SallyZen

Parádní vykreslení charakterů postav a ještě k tomu perfektně zasazené do děje rančerského života dělá z tohoto filmu ještě lepší podívanou než bych čekal. K tomu sexy Lopezka, nestárnoucí(jen trochu) Redford a kabrňák Freeman se sem přesně hodili. Snímek, který by měl každý zkouknout, protože taková vyváženost scén se mockrát nevidí. Jednou scéna, která vás dokáže chytit za srdce a poté odlehčení v podobě jemného humoru. Teprve moje první setkání s Hallstromem a hned na jedničku, teda na 5 hvězdiček. 95%(neměl ten rančer(Redford) nějak podezřele islandský jméno?) ()

bogomira

Kdo máte rádi "obyčejný" filmy ze života, který jsou o něčem, nedejte se zmást tou hromadou snobskejch tlachů v komentářích k tomuhle filmu. Naplní vás hřejivým pocitem a takovým nějakým uspokojením, který krásně doznívá. Redford a Freeman jsou dokonalí a ta ženština Lopez vadí jen v jedný scéně a je to samozřejmě ta, ve který se po ní chce, aby něco hrála. Příjemnej film. ()