Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Trellíno

Výborný, spíše odlehčený horor o obřích červech kteří žerou každého kdo se jim připlete do cesty. Hrůzné a při tom neskutečně vtipné a zábavné. ()

MM_Ramone

"Chvenie" nie je ani poriadny horror, ani sci-fi a už vôbec nie komédia, tak ako sa tu uvádza. Je to hodne ťažko žánrovo zaraditeľný film. Páčila sa mi však primárna myšlienka. Útok neznámych, obrovských podzemných červou na izolovanú skupinu ľudí. Vo veľkom, pustom údolí musia čeliť týmto krvilačným potvorám. Ja osobne by som uvítal trocha drsnejšie spracovanie tejto zaujímavej témy. Chcelo by to viacej obetí, nočných scén a krvi. Potom by to bol celkom slušný horror. Tiež ma aj dosť rozptyloval Kevin Bacon v hlavnej úlohe. Považujem ho za mizerného herca. *** ()

Spooner

Celkem svižný a zábavný horůrek s výbornou titulní dvojicí Bacon-Ward, ve kterém se pořád něco děje. Celé to navíc doplňují výborné vedlejší postavičky (hlavně vojenskej fanatik Michael Gross) a velká porce nadhledu. Jen škoda slabého a schématické příběhu, který se řídí pravidlem: postavy někam dojdou, tam na ně zaútočí červ a oni zdrhnou na vyvýšené místo. Ke konci tomu navíc dochází dech, ale i tak se jedná o velice příjemnou záležitost. 70% ()

Faustka

Městečko Perfection se probouzí do nového dne. Půda v okolí se pozvolna začíná zachvívat. Seizmoložce Rhondě náhle vykazují přístroje pozoruhodně silnou aktivitu. A Val s Earlem (devět řemesel - desátá bída, ale s úsměvem jde všechno snáz) začínají tušit nějakou mrzutou nepříjemnost, jen ještě neví kde se vyklube na povrch... ()

Wacoslav1

Jedna z nostalgických béčkových hororových pecek. Nápad se zmutovanými červy super, jejich zpracování roztomilý, plus film je nabitej opravdu třeskutýma hláškama a černým humorem. Jedna z těch bezstarostných zábaviček z bezstarostných časů, kdy se ještě u takových filmů dalo bavit a člověk v záplavě dnešních sraček někdy žasne jaký zábavný pecky se dělali dřív a proč to nejde dneska, ale vem to čert, prostě nejde, tak si pouštím tuhle starou dobrou nostalgii která pořád pozoruhodně funguje.85% ()

pepo

Zabavne a svizne becko ako z 50. rokov. Pust, priserky, banda rednekov, pekna vedkyna a prijemny nadhlad. 6/10 ()

Xmilden

Hodně kvalitní a zábavná podívaná. Úvahy nad zdokonalováním červů nutí naše hrdiny vymýšlet stále nové a originální prostředky na jejich likvidaci. Červi jsou neuvěřitelně velicí a hladoví a za celý film se ani nedozvíme odkud se vzali. Tvůrci zaslouží potlesk za provedení filmu, který je přímo ukázkovým béčkem, ale nenudí ani na chvilku. PS: Prozradím, že jeden červ se zabije o betonovou zeď, druhý je ustřílen k smrti arsenálem zbraní, které má každý slušný občan v povinné výbavě sklepa, třetího dostane po domácku sestrojená bomba a čtvrtý skončí pádem z útesu. ()

Phobia

V rané pubertě jsem si u "Chvění" napětím ohlodávala nehty a bez dechu sledovala, jak si ten fešák k sežrání Kevin Slanina (a ti ostatní zanedbatelní přicmrndávači) poradí s útokem obrovských, pažravých červů. Zamilovala jsem si tenhle film (a Kevina!) a toužila ho vidět znovu. O nějakých 12-13 let později se naskytla příležitost, akorát místo rozjitřených nervů jsem musela čelit prudkému náporu na bránici... a Kevin mi stále plašil hormony. Nedávno jsem část "Tremors" viděla potřetí, zase jsem se nachechtala (ale decentně - inkontinence je sviňa!) a bóže, ten Kevin byl takový sladký chlapeček, ale Fred Ward, to je správně drsný týpek!:-) Hodnocení je "mírně" ovlivněno nostalgií: 75%. ()

darkrobyk

Kdysi mě tenhle film velmi pobavil a tumáš čerte kropáč! baví i dnes. Byť se jedná o komedii, větší část filmu si drží příjemné napětí. Scény s obřími masožravými červy jsou spíše strašidelné, než komické. A vůbec, červi jsou naprosto dokonalí, jako živí. Dnes by je nahradily levné digitální efekty a udělaly by z filmu propadající se zoufalé béčko. Občas se objeví vtipné hlášky nejen mezi dvěma hlavními postavami. ,,Ty maj trpělivost jako Job. Čekaj, až jim vyleze svačina..." ,, Tak jim ujedeme!" ,,Nemůžem, sežrali nám kola..." Místy příjemné lehčí gore potěší, polykací scéna je patřičně dramatická - a ne jen jednou. Vcelku nevadí, že divák ani postavy netuší, kde se ty obludy vzaly. Jde o sci-fi, horror, trochu parodii, trochu komedii. Cíl tvůrců je jasný - pobavit diváka! A to bylo splněno. Trochu nechápu obal s podivnými čelistmi, když červi ( dobře, vzpomenu si na StarWars, Dunu i na přírodu, ale to nevadí) jsou tak originální, ale nechť, na tom to nestojí... ()

Hrabka

Vypnout mozek, neřešit blbosti a jen se bavit. Ačkoli je to děsná ptákovina, tak je to současně i velmi dobrá (místy napínavá) zábava. A některý hlášky jsou doslova uzemňující. Oddechovka jak se patří. 75% ()

juta

Pěkný starší horor s celkem dobrým nápadem. Škoda, že jsem to neviděl jako malý, teď bych si tenhle film určitě užil víc. Příšerka, nebo spíš příšery, které přitahuje "chvění" byly doufám jen vymyšlené. :D ()

Fiftis odpad!

Ja vlastne ani poriadne neviem, čo si o tomto filme myslieť. Dozaista možno ale povedať, že film bol pre mňa úplné sklamanie. Problém hlavne vidím v tom, že ani v jednom žánri, ktorý je u neho uvádzaný, vôbec nevyniká. Extra podpriemerný sci-fi námet, tragikomický pokus o horor a v neposlednom rade absolútne nevydarený pokus o komediálne prvky. Snaha nebrať sa príliš vážne je síce sympatická, ale rozkol filmu odpustiť nemôžem. Nedalo sa báť, nedalo sa smiať. Potom už zostáva tretia možnosť a síce dopozerať to do konca a zabudnúť. O nejakých vydarených efektoch netreba ani diskutovať. Akoby celý snímok stál 500 dolárov. Zdá sa že aj Kevin Bacon si môže do svojej zbierky pridať snímku, za ktorú by sa hanbil nejeden herec, že v nej vystupoval. ()

lamps

Přesně jak napsal Isherwood, Chvění je nenáročné a zábavné béčko. které se ale může pochlubit zajímavými vetřelci a velmi sympatickou ústřední dvojicí. Rozhodně tu nenajdete žádné hnusné záběry nebo hrůzunahánějící scény, ale zato si užijete dostatek opravdu zábavné a svižné akce doprovázené spoustou povedených hlášek, což je pro mě přesně směs na 4*. ()

Shakers

Je to béčko ako hrom, ale presne takýto žáner je niečo, čo sa v dnešnej dobe už netočí a v dobe minulej, to bola slušná zábava, kde nás naháňali kadejaké príšery, alebo ako v tomto filme mega červy. Scénar, či herci nie su nič moc, ale Kevin Slanina to vie potiahnuť a najväčšie plus sú tu aj tak kvalitne spravené potvory, ktoré mal na starosť Tom Woodruff, ktorý makal aj na filmoch ako Aliens, Terminator, či Hviezdna pechota. 65% - 3* ()

Pepinec

Co dělá tenhle film lepším, než ostatní podobná béčka? To, že se nebere vážně, je vtipný, a po efektové stránce i přesto povedenější, než lecjaké áčko. Svou nadčasovostí, kterou paroduje všechny novodobé fantasy horory na několik desítek let dopředu, si u mě získal punc výjimečnosti. A jsem rád, že obdobně působí i na zdejší klientelu. ()

Madsbender

Špičková, trestuhodne vtipná žánrovka so začínajúcim Baconom a Wardom v jednom z mála jeho skutočne dobrých filmov. Už vďaka tým hláškam a Kevinovi to musíte milovať. 90% ()

Cappuccino

Na horor málo strašidelné, na komédiu málo vtipné. Sliz (1988) dokázal túto hranicu udržať v správnych medziach a pritom oba žánre nestriedal, ale skôr akosi kombinoval. Chvenie uteká od jedného rohu k druhému, čo mu vôbec nesvedčí. No aspoň že ústredná dvojka bola sympatická.. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)