Nevinný

• Československo Nevinný (více)
TV spot

Poslední film Luchina Viscontiho, který je inspirován románem spisovatele Gabriella d'Annunzia, vykresluje plastický obraz světa aristokratického šovinismu a dvojích sexuálních standardů v Itálii na sklonku devatenáctého století. Zámožný Tullio (Giancarlo Giannini) nepřikládá velkou váhu tomu, že se s milenkou (Jennifer O'Neillová) bezostyšně producíruje před zraky přátel a veřejnosti. Když se pak ale záletnický aristokrat dozví, že má jeho odvržená manželka (Laura Antonelliová) poměr s mladým spisovatelem (a čeká s ním dítě), je to pro něho příliš velké sousto. (Cinemax)

blowup

Před lety to nebylo tak těžké a osudové. Dvojici měl původně hrát Delon a Schneiderová, pro mne nová informace. Asi by to Delon nezahrál tak, jako Giannini, ten byl úpně neskutečně morbidní, skvěle zahrané. Jeho krví podlité oči mě tentokrát dost pronásledovaly i po skončení filmu. Pamatuji se, že to, jak na dítě otevře okno, bylo nesnesitelné už před lety. Nevím, jestli mám vůbec právo tyhle filmy hodnotit, tak aspoň vnímat. ()

FandaF

Naprosto bezchybná filmařina, dobré výkony herců, krásné ženy. Děj - skutečně drsné zrcadlo dnešní společnosti. 100%. ()

harmonikar

Skvelé herecké výkony,dekadentné kostýmy a dekorácie,nádherne natočené posteľné scény.Vynikajúca hudba vytvára tú správnu atmosféru a spolu s precíteným herectvom napomáha vzniku jedinečného filmu. ()

gizi

Příjemná pomalá vážná hudba navozuje pocit klidu, neuspěchanosti, pohody. Film také skutečně nikam nespěchá a je třeba ho takto brát. Pak ani více než dvouhodinová stopáž se nezdá dlouhá. Snímek má své vnitřní kouzlo, působí dlouhodobě. Není to rozhodně tuctovka pro každého, spíš umělecký skvost a zážitek. K tomu patří i nádherné kostýmy a interiéry (i když si na to nijak zvlášt nepotrpím, zde mě to zaujalo). Krásný náhled do bohaté italské aristokracie (pravděpodobně období přelomu 19. a 20. století). 75%, 11.5.2013. ()

StaryMech

V mládí jsem se při sledování "Nevinného" pro svlečenou a rozvlněnou Lauru A. nebyl s to soustředit na nic jiného; po letech mě film spíš nudil; dnes se nestačím divit, jak je dramatický a jaké další krásy ve vysokém rozlišení nabízí. Podle mě důstojné poslední slovo umělce, šlechtice i marxisty. ()