Seznamte se, Joe Black

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

• tron

„Nie si Smrť. Si len chalan v obleku.“ Toto bola taká strata času, že nemienim vypisovať dlhé komentáre a strácať touto nudnou blbosťou ďalšie tri hodiny (!) svojho života, tak rýchlo poďme na to: nahraďte matne nepresvedčivého Brada Pitta niekým charizmatickejším (v neposlednom rade hercom a nie modelom), vyrazte polovicu postáv (začnite Weberom a Tamborom, spravila dobrí herci, ale tu sú fakt až odporní), tým pádom sa vám to skráti o dobré dve hodiny (...) a potom sa na to možno bude dať pozerať. Aspoň trocha - a s tolerantným úsmevom. Dovtedy je to len zlý sen, ktorý nemá konca kraja; dokonca ani vynikajúci Anthony Hopkins a arašidové maslo to nezachránia. Ospravedlňujem sa za stručnosť, ale myslím, že Martin Brest toho natáral na 178 minút (kristeježiši, 178 minút!!!!!) viac, než dosť.(9.12.2004)

Z nadšení přišlo zklamání. Ze zklamání průměrné hodnocení. Z průměrného hodnocení nechuť. __ Film má výhodu v solidním tempu, člověk se nenaděje, a už je v půlce, to je asi největší devízou celého snímku, protože Pitt, ač je výborný herec, tahle role mu nesedla. Hopkins podává standartně nadprůměrný výkon, ale na druhou stranu bych uvítal na jeho postu někoho více otevřeného, na kom by šlo vidět víc emocí. Celkově film působí strojeně a přemrštěný sentiment na konci skoro nutící diváka k "umělým" slzám.(21.8.2009)

• sud

Mám rád dlouhé filmy a pokud je film výborně natočený, dlohá stopáž je pro mne spíše plusem. V tomto případě jsem se bohužel nudil. Nedokázal jsem se do příběhu dostat, nedokázal jsem ho cítit. Brad Pitt mě nepřesvědčil, jako ve většině svých filmů. Martin Brest to po režisérské stránce příliš nezvládl, "Vůně ženy" bylo jiné kafe. Anthony Hopkins je jako vždy suverénní a skvělý a pouze kvůli němu jsem film dokoukal. Ten nikdy nezklame. Aspoň tak.(30.9.2006)

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem.(12.7.2010)

Tak nejspíš ostatní v tomto vidí to, co já vidět nedokážu. Já vidím zdlouhavý film, který je přeplněn hluchými místy. Neříkám, že to není zajímavé, to bych lhal. Jenže... Zkrátil bych to alespoň o hodinu a pak by to bylo určitě stravitelnější.(6.1.2017)

• - Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)

• - V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)