Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Pepinec

Vám, kteří hodnotíte třemi a méně hvězdičkami, patrně vadí ta romantická vláčnost, ten melancholický patos, ona sentimentální snaha o dojetí. Jasně, je to tam, máte pravdu. I mně samotnému se tyto vlastnosti filmů obyčejně příčí. U tohoto snímku však vzniká jedno veliké ALE! A sice - existují přeci příběhy, kterým nejenže podobné vlastnosti neubližují, leč naopak se z nich stávají přednosti zvýrazňující naléhavost zásadní myšlenky, a filmy se díky nim stávají mysteriózním poselstvím pro ty z nás, kteří jsou ochotni na pár minut přimhouřit oči nad svými klasickými kritérii hodnocení filmů, a kteří dovolí té ohromné síle hnané perfektní hudbou zaplnit svá srdce, která přesně po těchto pocitech touží. Nebojme si přiznat, že i kýč, patos či sentiment mohou býti dokonalými. ()

Dever

Soundtrack Thomas Newman: 1. Yes ,2. Everywhere Freesia ,3. Walkaway ,4. Meet Joe Black ,5. Peanut Butter Man ,6. Whisper Of A Thrill ,7. Cheek To Cheek - Chris Boardman ,8. Cold Lamb Sandwich ,9. Fifth Ave. ,10. A Frequent Thing ,11. Death And Taxes ,12. Served Its Purpose ,13. Sorry For Nothing ,14. Mr. Bad News ,15. Let's Face The Music And Dance - Chris Boardman ,16. The Question ,17. Someone Else ,18. What A Wonderful World - Chris Boardman ,19. That Next Place ,20. Somewhere Over The Rainbow/What A Wonderful World - Israel Kamakawiwo'ole , ()

Subjektiv

Ač sama Smrt je hlavním hrdinou tohoto filmu, vše spojené s umíráním je zatlačeno do pozadí. Pokud přeci jen nějaký aspekt smrti vstoupí do zorného pole kamery, vždy je pečlivě vybrán tak, aby diváka náhodou nerozrušil. Na podobnou věc jsem si stěžoval už u filmu Bucket List a ani zde Hollywood "nezklamal". Umírání je proto buď banální, anonymní nebo smířené. Nejhlavnější roli hraje totiž Láska - na tu je i smrt krátká! Zvláště když ji ztělesňuje dobře ztělesněná i zajištěná samička, o které hlavní hrdina ví, že bude brzy dědit. A tak nám film se smrtí degeneruje v obyčejnou romanťárnu, ve které: "Hlavní hrdina je takovej divnej." Pod tlakem své cynické nálady si neodpustím varování, které konec filmu, zřejmě nezáměrně, opomíjí: "Spíše projde velbloud uchem jehly nežli bohatý vejde do království nebeského." ()

D.Moore

O Anthonyho Hopkinse jsem neměl strach, ten je skvělý jako vždy, ale mladičký Brad Pitt jako Smrt? No, zpočátku to nebylo úplně ono a ten málem komediální tón mi úplně nevyhovoval, ale postupem času... Jaká proměna! Smrt mi byl čím dál sympatičtější, až jsem si ho oblíbil úplně, a teprve po skončení filmu jsem si uvědomil, jak to vlastně Pitt perfektně zahrál, protože právě tak se Smrt proměnit měl. Měl se co nejvíce polidštit, aby ten magicky citlivý, kultivovaný a chytře napsaný příběh mohl dopadnout tak, jak dopadl. Prostě krásný film. S krásnou hudbou Thomase Newmana. ()

tron

„Nie si Smrť. Si len chalan v obleku.“ Nahraďte matného, nepresvedčivého Brada Pitta niekým charizmatickejším, vyrazte polovicu postáv (začnite Weberom a Tamborom), tým pádom sa vám to skráti o dobré dve hodiny a potom sa na to možno bude dať pozerať. Dovtedy je to len zlý sen, ktorý nemá konca kraja; dokonca ani vynikajúci Anthony Hopkins (a arašidové maslo) to nezachránia. 178 minút a 90 miliónov dolárov - neviem, ktorý číselný údaj ma viac dostal do kolien. S odstupom desaťročí to trochu v mojich očiach získalo... ale nie o veľa. ()

• Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, je vo filme oslovovaná ako Bill. Na porade, kde sa hlasuje o jeho odchode z funkcie, sa dozvedáme, že jeho meno je William. Skrátene je to teda Will Perish, čo v angličtine znamená “zomrie”. (LUIGISde)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster