Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem.(12.7.2010)

Na tomhle filmu se mi líbilo herecké ztvárnění postavy magnáta Parrishe Anthony Hopkinsem. Vzhledem k tomu, že nejsem fanouškem sladkého obličeje Brada Pitta ani unylé a přesladké Claire tak se mi ten film ani moc nelíbil ... takový nemastný, neslaný a nudný děj.(29.12.2011)

Prvotriedne herecké obsadenie. Charizmatický muž Anthony Hopkins. Neodolateľný fešák Brad Pitt. Krásna Claire Forlani. Zaujímavá žánrová kombinácia. Romantická fantasy-mysteriózna dráma o smrti. Vysoký rozpočet (90 miliónov amerických dolárov). Striktne profesionálna technická podpora (scenár, kamera, zvuk, strih). Hudobné podklady zverené do rúk majstra filmovej hudby Thomasa Newmana. Overený, skúsený režisér (Martin Brest). A predsa sa mi tento snímok nepáči. Vždy sa pri ňom ťažko nudím a premáhajú ma driemoty. "Zoznámte sa, Joe Black". Velice ma teší Joe, len škoda, že si pre mňa taký desne nudný. ***(1.11.2015)

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo.(21.8.2006)

Tenhle filmek mám rád. Proč? Působí na mě něčím co se mi líbí a Brad Pitt jako smrt :o))(3.6.2004)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)

• - Předlohou pro film se stal snímek Death Takes a Holiday z roku 1934. (Cetnik_42)