Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Tenhle film má v člověku vyvolat spoustu emocí, u mě se to podařilo. Skvělé herecké obsazení, silný příběh a kouzelná hudba. Proč nehodnotím plným počtem? Jak už to u Američanů bývá, nezvládli konec. SPOILER: Vždyť by stačilo, když Pitt a Hopkins zmizeli Claire Forlaini za schody, tak ta se mohla prostě jen hořce usmát, zaváhat a pak se otočit a vrátit se za hosty (smířená s osudem). Ten návrat "původního" Pitta mi přišel hodně zbytečný.(20.12.2007)

Soundtrack Thomas Newman: 1. Yes ,2. Everywhere Freesia ,3. Walkaway ,4. Meet Joe Black ,5. Peanut Butter Man ,6. Whisper Of A Thrill ,7. Cheek To Cheek - Chris Boardman ,8. Cold Lamb Sandwich ,9. Fifth Ave. ,10. A Frequent Thing ,11. Death And Taxes ,12. Served Its Purpose ,13. Sorry For Nothing ,14. Mr. Bad News ,15. Let's Face The Music And Dance - Chris Boardman ,16. The Question ,17. Someone Else ,18. What A Wonderful World - Chris Boardman ,19. That Next Place ,20. Somewhere Over The Rainbow/What A Wonderful World - Israel Kamakawiwo'ole ,(14.5.2011)

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman?(12.6.2005)

Tenhle patří mezi mé nejoblíbenější. Nevím proč ale tenhle film má super atmosféru a Brad Pitt v roli smrtky je prostě super a to vše doplňuje krásná Claire Forlaniová spolu s Anthony Hopkinsem. Hudba je prostě dokonalá. Tenhle film je jak nabroušený diamant světové kinematografie. Dlouhý film, který se táhne až do toho nejhezčího konce v kterém je několik opravdu silných scén. Joe Black je film, který se Vám za to čekání 100 násobně odmění. Chápu, že tenhle film nemusí sednout každému ale u mě je to jasných 5 hvězdiček(3.2.2007)

70% - Geniálně natočená blbost. Jedna z výjimek, kdy zcela nepřesvědčivý scénář vnímá divák pouze okrajově. Pro skvostné herecké výkony a emotivní hudbu Thomase Newmana se totiž omezí pouze na pár myšlenkových útržků z dialogů, či situací. Výsledný dojem je pak: Nasládlý, ale jinak povedený koktejl z pohádky, romantické lovestory, a duchařiny, ve kterém je zapíchnuto paraplíčko z recyklovaného materiálu.(22.4.2008)