Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Hopkins znamenitý, Pitt herecky toporný. V jeho podání vypadá Smrt spíš jako šašek. Celkově nejde o vysloveně špatnou podívanou, ale toho sentimentu v závěru je příliš.(11.5.2003)

Rozhodne dobrý film s dobrou atmosférou a zo zaujímavým námetom. Herecké obsadenie je skutočne luxusné, aj keď Brad Pitt vyzerá viac, no ... menej chlapsky. Ale zahral to skutočne dobre, rovnako tak aj Anthony Hopkins, ale hviezda plátna pre mňa bola aj tak Claire Forlani. Je to skutočne dobrý film, perfektne zrežírovaný a hudobne romanticky zabalený zabalený, ale aj keď dĺžka filmu je skutočne neskutočná, film ma prekvapivo nenudil a dokonca vo mne niečo zanechal. Film ma zaujal po celú dobu, ale tie dialógy a niektoré chovanie postav, mi trošku vadilo, čo je asi jediné mínus. 75% - 3*(13.3.2013)

Tenhle film má v člověku vyvolat spoustu emocí, u mě se to podařilo. Skvělé herecké obsazení, silný příběh a kouzelná hudba. Proč nehodnotím plným počtem? Jak už to u Američanů bývá, nezvládli konec. SPOILER: Vždyť by stačilo, když Pitt a Hopkins zmizeli Claire Forlaini za schody, tak ta se mohla prostě jen hořce usmát, zaváhat a pak se otočit a vrátit se za hosty (smířená s osudem). Ten návrat "původního" Pitta mi přišel hodně zbytečný.(20.12.2007)

Povedený kousek plný lásky, silné romantiky i příjemného pocitu intimity a osobní zkušenosti. Hopkins je strhující, Pitt pouze průměrný, avšak to nebylo nic neočekávatelného. Děj je nápaditě zpracovaný a především téma je zajímavé a neotřelé. Něco takového tu tuším ještě nebylo a Brest si s neprobádanými vodami poradil nadmíru dobře. Délka nevadí a po skončení nelze nemít příjemný pocit u srdce z kvalitně (v rámci sledování filmu) investovaných tří hodin. Je však nutné už dopředu akceptovat jistá pravidla noblesnosti, pomalého tempa a velkých emocí. Jen tak je zde šance, že se snímek o lásce a smrti bude líbit a zanechá tu správnou odezvu.(4.10.2007)

Prvotriedne herecké obsadenie. Charizmatický muž Anthony Hopkins. Neodolateľný fešák Brad Pitt. Krásna Claire Forlani. Zaujímavá žánrová kombinácia. Romantická fantasy-mysteriózna dráma o smrti. Vysoký rozpočet (90 miliónov amerických dolárov). Striktne profesionálna technická podpora (scenár, kamera, zvuk, strih). Hudobné podklady zverené do rúk majstra filmovej hudby Thomasa Newmana. Overený, skúsený režisér (Martin Brest). A predsa sa mi tento snímok nepáči. Vždy sa pri ňom ťažko nudím a premáhajú ma driemoty. "Zoznámte sa, Joe Black". Velice ma teší Joe, len škoda, že si pre mňa taký desne nudný. ***(1.11.2015)