Red Rocket

• Kanada Red Rocket (více)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

EvilPhoEniX

Spíše sociální drama než komedie. Jedná se o festivalový snímek, takže vizuálně to působí levně a herci jsou spíše průměrní, ale díky docela netradičnímu a zajímavému námětu se na to dá dívat. Hlavní hrdina je bývalá pornohvězda, která se vrací do svého rodného města a názorně tvůrci ukazují, jak má takový člověk problém se zařadit do společnosti- sehnat si práci apod, podobně jako trestanec a když všude okolo je to samý redneck a troska, tak vyhlídky do budoucna nejsou příliš růžové. Simon Rex je sice hajzl, ale docela jsem mu fandil a i zde platí, že největší mrchy jsou opět ženské. Věřím, že s větším rozpočtem a lepšími herci, by to mohla být velká pecka, takhle pro mne snímek, na který rychle zapomenu. Mohlo to být vtipnější a odvázanější. 6/10. ()

Goldbeater

Sean Baker nás bere na exkurz mezi texaské maloměstské pochybné existence, jejichž životní osudy jsou možná politováníhodné, přesto poutavé a v každém případě zcela uvěřitelné a chvílemi podvratně sympatické. Zvlášť hlavní (anti)hrdina v podání Simona Rexe je tak charakterově nízký prospěchářský hovado, že je ho člověku až srdečně líto, protože on je tak čistá duše, že si to sám neuvědomuje a asi nikdy ani neuvědomí. A film ho za to nijak nesoudí. Red Rocket je snímek, který byl letos prakticky ignorován na všech velkých filmových oceněních a přitom patří k tomu nejlepšímu, co jsem z loňské filmové produkce viděl. ()

Rocky88

Musím uznat, že mě nyní nenapadá větší filmový prospěchářský hovado, než zdejší Mikeš. Nezdráhá se využít skoro-ex, sousedovic kluka, starý babky či nezletilou zrzavou jahůdku (která sbírá všechny sympatie do doby, než ukáže lentilky po tátovi). Hubu prořízlou, jedna lež za druhou, ale podává to naprosto přesvědčivě, protože tomu sám věří. K tomu white trash oblast Texasu, takže je člověk rád, že tohle není jeho život. Na druhou stranu je to chvílemi nůďo a přestřelená stopáž tomu nepomáhá. I tak ale doporučuji vidět. ()

vurhor

Tragikomické drama o zodpovědnosti, dospívání a neuvěřitelném (jakže FAKT neuvěřitelném) sobectví. Red Rocket mě lákal nejenom svým námětem, kdy bývalý slavný pornoherec jede zpátky domů k rodině do Texasu, ale hlavně také tím, že je to film od Seana Bakera, který je zodpovědný za povedený Florida Project. A pokud jste ten film viděli, tak Red Rocket je v podstatě úplně ten samý styl - je tam mnoho scén se statickou kamerou, kdy herecké sekvence připomínají spíše improvizaci, hudby je tam minimum, plus i přes komediální podání se pod povrchem ukrývá hrozně smutný příběh. I zde to ale funguje dost dobře, i přes některé utahanější pasáže mě na to bavilo koukat snad po celou dobu. Hlavně mi přijde, že si ten film dělá tak trochu prdel ze stereotypů, co existují kolem jižanských států USA. Však kdo jiný tam může nadělat chaos než kalifornská porno hvězda, která si tam navíc najde svou vlastní Lolitu (fakt tam je). Je poměrně škoda, že se bude jednat o jeden z nepovšimnutých filmů roku 2021, protože za pozornost rozhodně stojí. Průměrné 4* ()

Chrustyn

Sean Baker mě svého času velice zaujal svým filmem Florida Project, který byl realistickým pohledem na přežívání matky s malou dcerou skoro na hranici chudoby. Red Rocket je natočen totožným nic nezakrývajícím pohledem ale tématem už pro mě nebyl natolik zajímavý a hlavně více než dvou hodinová délka je pro americký nezávislák o vysloužilém pornoherci, prostě moc, vzhledem k tomu, že se jedná jen o jednotlivé scény, než plnohodnotný film. Každopádně Simon Rex je větší herec, než jsem si po Scary movie myslel. ()

• Simon Rex začínal svou kariéru jako pornoherec pod přezdívkou Sebastian, načež se dostal v 90. letech na výsluní díky účinkování ve filmech a roli video žokeje pro MTV. (HellFire)
  • Simon Rex přijal roli Mikeyho po telefonátu s režisérem Seanem Bakerem, který velmi nerad jedná s agenty herců. Za tři dny se dostavil připravený na natáčení v Texasu. (HellFire)
  • V nabídce na okně bistra, ve kterém pracuje Strawberry (Suzanna Son), si lze všimnout i „Kolaches“. Skutečně se jedná o české koláče, které v Texasu začali péct a prodávat čeští přistěhovalci v 19. století a dodnes jsou mezi místními oblíbené, především ve východním a středním Texasu. Texaská kuchyně ale – na rozdíl od české či slovenské – zná i slané koláče, například s vepřovým masem. (Šéfik)