Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

M.i.k.e

od norského netflixáckého béčka se asi těžko dal čekat zázrak a výsledek je tak koukatelná vlkodlakárna s řídkou atmosférou, nějakými těmi rodinnými hodnotami, relativně slušně vypadajícím vlkodlakem (na podobnou produkci) a samozřejmě bez krve, nejspíš proto aby u vlka vikinga mohly usínat děti ve školce při poledním klidu. Horor to zcela určitě není, protože bát se tady opravdu nebudou ani pětileté děti, ale jako moderní fantasy to nakonec celkem ujde...50% ()

DJ Rocco iNc

Nakoľko mám horory o vlkolakoch rád, tento ma sklamal do určitej mieri. Prvá polovica nudná a dosť veľké klišé. Druhá už nabrala na obrátkach so slušným CGI vlkolakom. Trol je na dosť veľkej úrovni, ktorý mal dej a aj atmosféru preto som očakával niečo podobné z nórskej mytológie aj v tomto prípade. Za mňa, ako fanúšika to až taká strata času nebola, ale beriem to celé s rezervou. V porovnaní s céčkovými papierovými drakmi, ktoré sa produkujú pre americké televízne kanály, je tento o niečo lepší. ()

Astaroth12

Začiatočná legenda o Vikingoch a ich prvom kontakte s beštiou mi prišla ako dobra a zaujímavá voľba a dúfal som, že tento film sa bude niesť v tom duchu. Ale nie, Vikingovia sa tu ukázali len v tom začiatku, potom sa už príbeh preniesol do súčasnosti, škoda. Potom je zo už celkom neoriginálna, dá sa povedat predvídateľná fraška. Je tu neohrozená policajtka, jej problematická dcéra, nejaký ten namyslený lovec a samozrejme besný vlkodlak, ktorý so svojim drsným zjavom sa mi celkom páčil i keď po trikovej stránke to nebolo celkom ideálne, ale po tých viacerých celkom hnusných prešľapoch, toto bola celkom prijemná zmena. Páčilo sa mi i to, že dlho sa jeho vzhľad mohol len tušiť, v celej krase sa ukázal až v jaskyni a práve tam si ukrojil najvzrušujúcejšiu časť filmu. Body count bol dosť veselý i keď to dlho tak nevyzeralo, ale po autobuse sa to riadne rozbehlo. Škoda len toho, že okrem krásne naaranžovaných mŕtvol z toho fanúšik hororu moc nemá, lebo všetko podstatne je mimo zaber. Ale aspoň je tu krásna a drsná Nórska príroda, besná beštia, veľa mŕtvych a Liv Mjönes, ktorá tam bola jediná, čo to tam ťahala, ostatní za veľa nestali. V mojom prípade, keď niekedy príde na znovu pozretie nejakých vlkodlačích filmov, tento na tom zozname nebude. Slabé 3*. ()

Xmilden

Vlkodlačích hororů není nikdy dost, ale těch dobrých ani po včerejšku nepřibylo. Vlk Viking je klasický Netflix jako byl třeba poslední Troll. Se vším co k tomu patří. Komu stačí tyhle slabší béčka sledovat, nechť si okamžitě běží pořídit předplatné. Někdo jiný místo toho raději sáhne po nějaké kvalitě ve vlastní filmotéce. 50% ()

tron

Neviem, ja už som asi starý na to, aby som pozeral scénu, v ktorej príde za policajtkou čudák a začne jej rozprávať o tom, že v okolí mestečka zabíja vlkolak. Našťastie to nie je také zlé, ako to môže znieť. Vlastne je to neurážajúci priemer. Ale fakt nič viac. Kasting sympatický, výprava hmlistých lesov OK, ale väčšina deja sa beztak odohráva v mestečku a v budovách. Trikov nie je veľa, ale zvládnuté sú slušne. Scenár hrozne neoriginálny (trocha mi pripomenul Moja sestra je vlkolak), naozaj som sa nudil. Len občas ma nejaká pasáž alebo konkrétny nápad vytrhli zo stereotypu. ()

• Film bol natočený v nórskom meste Notodden. (Arsenal83)