Růžoví plameňáci

(festivalový název)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový název) (více)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiální text distributora)

Sista

Kdo se na tenhle "bonbónek" dokáže dívat s nadhledem a má v sobě utajené (nebo i přiznané) úchylné choutky, ten bude odcházet spokojen:) ()

Vilg

Snímek, který je tak dokonale hnusný a mentální retardace jeho protagonistů je tak nepostižitelná, že je až obdivuhodný. John Water je sodomita, který přefikne vaši do teď příjemnými mainstreamovými vlnami omývanou filmovou duševní prdel zvysoka i znízka a nechá vás být. Rovně chodit nebudete tak rok, dva. Jestli kdy. ()

Mikli

Možná alegorie, možná komedie, možná porno, ale každopádně hnusná prasárna, na kterou se jakýkoliv hodnocení aplikuje jen těžko, takže dávám pět, ale mohl bych dát třeba i odpad. Je to unikátní, je to kultovní, nedoporučuji pouštět k jídlu. ()

edie sedgwic

Filmy Johna Watersa sa nedaju objektivne hodnotit. Nie su ani Bckove, ani Cckove a vobec, tazko ich vobec niekam zaradit. Su urcene otrlemu divakovi, ktory sa vie povzniest nad oplzlosti a bizarne herecke vykony. ()

in4mator

Ale jo, dám tři. Sice občas je to dost pobuřující, ale zase to má ten správný nadhled a tu správnou hudbu. A já mám strašně rád vajíčka. ()

Napospas

Od nejúchylnějšího filmu všech dob jsem čekal trochu víc a větších úchyláren, ale možná to je spíš tím, že jsem zhýralý bohém. I když nás film oblažuje příšernou kamerou, dialogy, scénářem a výpravou, při scéně s policií jsem se smál opravdu nahlas a najde se tu víc takových, které mě rozsekaly - řitní jogín, ne i povedený exhibicionismus, kastrace etc.; tenhle film zkrátka všechny nedostatky vyvažuje notnou dávkou dost přísného humoru, který ale normální jedinec těžko docení. ()

smeeky

Film natolik hrozný, že ho buď po pár minutách vypínáte a nebo si ho zamilujete. Já jsem, promiň mami, ten druhej případ. Oplzlost, nechutnost, příšerná kamera, uřvané dialogy, samotná Divine… je toho tolik špatného v jednom balení a přesto je to svým způsobem hezké. Těžko to vysvětlit. Z matematického hlediska to může být tím, že mínus a mínus dává dohromady plus, z morálního hlediska to může být tím, že jsem uvnitř zkažená bytost prahnoucí po hnusu a nevkusu. Tak či tak, Waters mě dostal! ()

Folky

Totální ujetost, kterou absolutně nevím jak ohodnotit. Natočené je to příšerně, herci jsou strašní a scénář o ničem. Navzdory tomu všemu ale musím přiznat, že i přes celkovou zvrácenost mě to docela bavilo a ani chvíli jsem se nenudil. ()

drankeryth odpad!

Nechapem preco ma film vysoke hodnotenie,ked to bola jednoznacne sracka z mojho pohladu. Komedia ani omylom a krimi ? Preco ? Tento film nemali vobec pustit von, ale ho skor spalit. ()

Rathalos odpad!

Tak toto je ten slavne neslavny movie,ktory ma divaka sokovat a zaroven aj bavit,no nic zabavne na nom nie je,nudil som sa jak hovado,sledovat tychto uboziakov,ktori su akoze herci bolo dost umorne,vobec to nie je vtipne,skor trapne,no a ten zaver so psim ho*nom,tak to uz bolo cez ciaru a humus prvej triedy,mam rad sialene a podivne filmy,ale tento ma absolutne nebavil...:⁠-⁠) ()

JimiH

Waters je cvok a provokatér, který nejspíš chtěl být Buňuelem své doby... což se mu minimálně tímhle snímkem podařilo. Kdo film dokouká bez toho, že by alespoň občas uhnul pohledem má nervy ze železa. Jinak krásně dekadentní snímek, nekompromisní jako South Park. ()

Iriquindae

Nejpodivnější film, který jsem za sakra dlouhou dobu viděl. Nevím, jestli zrovna tak často v něm zmiňované slovo oplzlý, ho vystihuje. Spíše mi přišel místy hodně nechutný, hnusný, perverzní, ale dokonce i milý a nesmělý. Neustále jsem měl pocit, že herci schválně hrají, že hrají. Do druhé poloviny už by to možná chtělo trochu víc nápadů a konec Vám také dech nevyrazí, ale je to prostě něco neuvěřitelného, tím spíše, že film byl natočen v roce 1972. Nepochopím :) ()

Eki

Film obsahuje dokonalé vyjádření lásky. Když někdo někoho miluje více než své vlastní hovno, tak to už musí být láska jako hrom. Ještě jsem se dozvěděl o zajímavém způsobu "oplodnění", aniž by došlo ke styku. Závěrečná scéna v podobě konzumace psího exkrementu mě už nechala po předchozích nechutnostech chladným. ()

HonzíQ

Úvodní scéna mi otevřela ústa a stupňování čirého zla je po dvaadevadesát minut udržela otevřená. Nejlepší komedie všech dob. ()

kersten

Toto čo...... čo to sakra bolo???? Hodnotenie zatiaľ odkladám na dobu neurčitú. To treba najskôr rozdýchať. Ako, mala som čo robiť aby som to dopozerala do konca, ale v podstate som to chcela dopozerať. Naozaj ojedinelý zjav. Sodoma Gomora, Sodoma Gomora........ ()

bubblebobble odpad!

Celé by som to bol predýchal a možno by som nakoniec dal aj vysoké hodnotenie ale.... ku.va čo to tam robili s tými sliepkami? Moja tolerancia k úchylnostiam pri tomto končí. ()

AngelG

Naprostá ujeťárna, po které by se člověk nejradši podíval na Johna Waterse a označil ho za pošuka, co je snad tím nejhorším režisérem všech dob. Proč tomu tak tedy není? Protože ve skutečnost je to naprostý génius, který mě dostal do módu absolutní fascinace. Fascinace nad ním jako člověkem a umělcem a fascinace nad jeho filmem. Pink Flamingos je kravina s dějem/nedějem a s herci/neherci (což bylo svým způsobem účelné). Ovšem právě to, že je to tak strašně amatérské a stupidní je na tom to kouzelné. Jsou prostě filmy, které můžou být sebe horší a stejně si k nim vytvoříte nějakou záhadnou vazbu. Tím největším magnetem představuje určitě herec Divine, který má neskutečné charisma a u kterého by snad člověk i mohl říct, že byl skvělým hercem. Není divu, že si ho John tolik oblíbil a že to byl jeho hlavní představitel téměř ve všech jeho filmech, až do doby Divineovi bohužel předčasné smrti. Co se týče nechutností, které se zde odehrávají, tak opravdu můžu upřímně říct, že takhle šokovaná jsem u filmu opravdu hooodně dlouho nebyla. Několikrát jsem chtěla raději odvrátit pohled anebo jsem se chytala za pusu, jak šokující to bylo. A pokud tohle můžu říct o filmu z roku 1972, tak si myslím, že to je už úspěch sám o sobě. ()

sanikope

Znechutený ale predsa adorujem túto battle of filth. Úprimne priznávam že i mňa toto veľdielo dostalo a prekročilo mnohé moje očakávania. V začiatkoch som si vravel či mi toto naozaj treba, ale po vzhliadnutí znova a znova dokola sa nechávam unášať tou to veľkolepou freskou humusu a špiny. Je to poriadny shite ale tak nádherne zostrihaný.... a ešte mi nedá nespomenúť soundtrack ktorý dodáva filmu ozaj hippie mood. ()