V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

gogo76

Nie som si istý či to bolo až tak nezáživné alebo ma zmohla únava, ale za celú stopáž ma nechytila ani jedna scéna, ani akčná ani konverzačná. Podľa hodnotenia však vidím, že nie som sám. Príšerne som sa nudil a nebavilo ma to. Triky ok, ale v nudnom príbehu sú bezvýznamné. Čo to vlastne malo byť? Nová variácia na terminátora? Po hereckej stránke ma taktiež nikto neoslovil, takže na klasickú otázku, ktorú si kladiem pri hodnotení - "Pozrel by si si to znova?" , odpovedám určite nie. Preto 40%. ()

helloween93

Klasický Netflix film z ranku, ahoj potřeboval bych budget na tenhle béčkový akčňák o klasickym motivu člověk vs stroj a kravaťáci od Netflixu po přečtení námětu řekli shit, we’re in. Výsledkem je béčkový film, který se bere moc vážně a jehož twisty jsou samoúčelné a příliš předvídatelné, až to bolí. Damson Indris chvílemi vypadá jakl fotbalista Ousmane Dembélé. 2* ()

Klajondr

Film absolutně o ničem. Akční film bez akce, příběh bez zápletky a hrdina, jehož iracionální chování nechápu asi tak, jako fakt, že něco takovýho prošlo i přes otupělé editorství Netflixu. Asi nejsem dostatečně Američan, abych se kvůli storylineu chytal za okraje pohovky a s napětím sledoval obrazovku. Jako sorry, ale po tomto filmu bych tu atomovku hodil rovnou na centrálu Netflixu. Nechť Falcon zůstane Falconem. ()

Dejvecd

Nová Netflixovka je zároveň prvým filmom z roku 2021 ktorý som si mohol pozrieť. Neľutujem toho. Tento film má veľmi pekný vizuál a zaujímavo vymyslenú krajinu ktorú po čase odhaľujeme. Bojové scény sú veľmi pekne vyobrazené, aj keď upozorňujem, krv tu strieka naozaj hojne. Čo sa týka postáv tak Harp je celkom v pohode a baví vás sledovať jeho emócie, keď prvý raz na vlastné oči uvidí prestrelku a krvavé mŕtvoly. Celý jeho vývoj, ako sa pomaly mení z bezcitného hajzla ktorý odpaľuje rakety z bezpečia veliacej základne a je mu jedno koľko životov pre to stratí na človeka ktorý sa snaží zachrániť každý jeden nevinný život. Ku Leovi už taký kladný postoj nemám. Zo začiatku vyčíta Harpovi jeho predchádzajúce “chyby” pri ktorých prišli o život nevinný ľudia a potom sa snaží pre (spoiler) dobro ľudstva zhodiť atomovku na Ameriku? Táto postava bola vo filme dosť chaoticky premyslená a nepotešila ma tak ako Harp. Avšak herecké skúsenosti Anthonyho Mackieho ktorý sa s touto postavou popasoval výborne a zahral Lea presne tak ako mal sa súdiť nedajú. Čo sa týka samotného deja bol dosť zaujímavý ale rovnako ako pri filme Tenet sa mi zdal trochu chaotický. Avšak za mňa ide o vpoho film ktorý si zaslúži vašu pozornosť. ()

verbal odpad!

Být ten USAspásný, korektně netflusovský čokoandroid, který dostal svou podobu, protože je prý „sympatický a budí důvěru“, navíc ještě brutálně diskriminovaný čipobukanýr nebo hormonálně rozpolcený cybertranzistor, co by se nemohl rozhodnout mezi samčím či samičím konektorem, tudíž by svou zástrčku proklamoval jako bezpohlavní a všichni by jej museli oslovovat genderové neutrálním zájmenem onona a titulovat Mx. Robokokot, napálím tomu čistých pět, hloupá sračka, nehloupá sračka, protože by to byl přenádherný manifest toho skvělého nadcházejícího Novosvěta, v němž již budou nadále diskriminovány pouze menšiny jako invalidé, mentálně postižené dětí, lidé s nádory a na hranici bídy, slepci a těžcí diabetici. Tedy samozřejmě pouze v případě, nebudou-li náhodou černí nebo devianti. Takhle to je ale jen další mentálně zaostalá, rasistická, Asiaty a Hispánce diskriminující a rakovinotvorná neomarxistická BLMbanice pro voliče čektekových smažek. ()

• Kapitán Leo (Anthony Mackie) zmíní ve své první scéně s poručíkem Harpem (Damson Idris), že Harp má nalétáno 56 000 letových hodin. Pokud by to byla pravda, musel by Harp létat 12 hodin denně po dobu 13 let, což vzhledem k jeho věku a teprve tříleté službě není možné. (kesinaa)
  • Ve scéně, kdy se Leo (Anthony Mackie) setká s Viktorem Kovalem (Pilou Asbæk), můžeme vidět, jak mu během bojové scény sebere zbraň Steyr SPP. Jedná se o úplně stejný model zbraně, kterou Anthony Mackie používal v roli Falcona ve filmech MCU. (UncleMorty)
  • Scéna prestrelky pred bankou sa odohráva v Budapešti na križovatke Muranyi a Marek Jozsef. Križovatka je v tvare + ale jednu ulicu zablokovali, aby tam postavili vchod do banky. (Mamut)