V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Vyššie ísť nemôžem, lebo Mackie sa síce snažil, ale sám tento film nedokázal utiahnuť. Mám rád tieto netflixovské "fláky", ktoré veľa ľuďom nesadnú, ale nie je to pritom tým, čo sami kritizujú, ale tým, že sa doteraz nenaladili na Netflixovský "subžáner", ktorý v preklade znamená "mimo mainstreamu". Drvivá väčšina ich filmov totiž nie sú snímkami, ktoré by boli kopírkami klasických amíckych blockbusterových šablón, málokedy je v ich snímkoch všetko len "čiernobiele" a ľahko rozpoznateľné zlo a dobro tu absolútne absentuje. A ja som rád. Jasné, vedel by som si to predstaviť ďaleko lepšie, lebo z rozpočtom asi problém nebol, pohrali sa aj s perfektnými maličkosťami ako napr. pri ruských GUMPoch krásny pokľak pri použití "ťažkotonážnej" zbrane, ja na film nadávať nemôžem. Nemôžem ho síce vychvaľovať do nebies, ale je to taký typ filmu, ako pár rokov dozadu napr. Spectral, ktorý oproti tomuto mal jediné plus a to fantastické finále, ktoré hralo totálne na efekt a audiovizuálnu bombu. Tuná to bolo presne naopak, Netflix sa snaží trochu dospieť a skúša nahradiť klasické zažité šablóny aj trochu vážnejšími motívmi a tu napr. dilemy, ktoré sprevádzajú Mackieho postavu sú o dosť inde ako v bežných veľkoplátnových predobrazoch. ()

Zombi

Vcelku nudná záležitost, kde Mackie pořád trousí nějaký životní pravdy a moudra o válce a vůbec a chvilku se tváří hrozně drsně a vzápětí jako nejlepší kámoš, záda mu kryje odrzlej mlaďoch, kterej by se svým přístupem nezůstal v armádě ani půl hodiny. Akce je docela dost, ale je celkem nezáživná, scénář nesmyslný a režie slabá. Závěrečný zvrat, který film prodlužuje o půl hodiny taky nedává smysl. ()

bourec

Zajímavej nápad. Ale ani v dalším filmu si tenhle rejža nesáhne na čtvrtou hvězdu. Zejména v první půlce filmu je to bez většího zainteresování diváka do filmu, plyne to bez toho, aby s vámi alespoň zčásti cloumali emoce, zvědavost. Prostě nic.Ta druhá půlka, zejména když se z tý spleti dějovejch linek jakoby vymotáte, a ten maglajz se podaří autorům poslat na smysluplnou kolej , se to zlepší. Ale pecku od toho ani tak nečekejte.Akce nějaká je, a je slušně natočená, ale už jsme jí někde viděli, a lepší.60%. ()

Kienast

Hodinu a dvacet minut je to nudný akční film bez akce s velmi nesympatickou ústřední dvojcí. Těch zbylých dvacet minut je to nudný akční film s akcí, kterou už si viděl v traileru s velmi nesympatickou ústřední dvojcí a se závěrem, který mi nedával smysl. Klasický netflixovsky sci-fi pod/průměr. 3/10 ()

BOURQUE

Nedá sa povedať, že Netflix nepumpuje dostatočné finančné prostriedky do výroby vlastného obsahu. To však áno, že medzi kvalitami jednotlivých výstupov sú mnohokrát diametrálne rozdiely. Občas sa zdá, že na „kvalite základných materiálov“ (napr. scenár) moc nezáleží a management Netflixu kývne „na všetko“. Zatiaľ to vypadá tak, že tento „trend“ pokračuje aj v roku 2021. Minimálne o tom svedčí aktuálny „blockbuster“ Netflixu, Za čárou, ktorý posilňuje tábor ich nie úplne nevydarených výstupov. Za čárou napriek všetkým snahám disponuje so slabším scenárom. Z hľadiska hlavného príbehu nedokáže dostatočne prekvapiť a neobsahuje nečakaný zvrat. Bezradnosť tvorcov je možno najlepšie vidieť v závere filmu, ktorý je taký „všelijaký“, ale rozhodne nie kvalitný. Tvorcovia, ako je to vo väčšine podobných prípadov Bohužiaľ už zvykom, sa snažia túto chybu zamaskovať tak, že to celý zabalia do kostýmu „dych berúcich“ PC efektov. (Ja od pána M. Håfström očakávam trochu viac.) Avšak aj tu narazíme spíš na také akčné scény (alebo scény, kde dominujú zvláštne efekty), ktoré v danej kategórii sú viac-menej minimom. Chémia medzi hlavnými postavami (Damson Idris a Anthony Mackie) je krehká a miestami nie úplne funkčná. Film postráca dominantnejšie postavy na všetkých frontoch (vedľajšie postavy, atď.) Za čárou je jeden z (ďalších) takých snímok v obsahu Netflixu, ktorý svoje jednotlivé zdroje (herecké, režisérske, finančné, atď.) nevyužíva efektívne. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

• Scéna prestrelky pred bankou sa odohráva v Budapešti na križovatke Muranyi a Marek Jozsef. Križovatka je v tvare + ale jednu ulicu zablokovali, aby tam postavili vchod do banky. (Mamut)
  • Ve scéně, kdy se Leo (Anthony Mackie) setká s Viktorem Kovalem (Pilou Asbæk), můžeme vidět, jak mu během bojové scény sebere zbraň Steyr SPP. Jedná se o úplně stejný model zbraně, kterou Anthony Mackie používal v roli Falcona ve filmech MCU. (UncleMorty)
  • Tento film obsahuje několik podobností se sériemi Avengers a Captain America co se týče postavy Lea. Anthony Mackie, který též hraje v těchto filmech, je několikrát označen jako „Cap“ (Kapitán – Kapitán America) a „War machine“ (postava, kterou v MCU hrál (Don Cheadle). (kesinaa)