Stručné dějiny vyhlazování

• USA Exterminate All the Brutes

Epizody(4)

Čtyřdílný dokumentární seriál HBO od uznávaného režiséra Raoula Pecka (Nejsem žádný tvůj negr, Někdy v dubnu) zve diváky na vizuálně podmanivou výpravu časem do nejtemnějších období lidstva. Během své osobní cesty Peck provádí kritickou analýzu utváření a skrývání historie a zkoumá vykořisťovatelské a genocidní aspekty evropského kolonialismu - od Ameriky po Afriku – a také jeho dopad na dnešní společnost. Přitom vyzývá diváky, aby přehodnotili svou představu o tom, jak dějiny vlastně vznikají. (HBO Europe)

xxmartinxx

Unikátní kontrast rozmáchlosti a intimity v tématu, které je tím těžší, čím méně se snažíme zakrýt jeho přímočarost. Možná jsem čekal trochu efektnější tečku, to bylo moje jediné větší zklamání - na konec to vlastně jen zopakovalo teze, které to říkalo celou dobu a rozhodně jsem nabyl pocitu, že by to celé šlo sestříhat o epizodu kratší. ()

dr.horrible

“Niektoré veci sú tak zlé, že úplne stačí, že sa stali.” Ja myslím, že za posledné storočie a súčasnosť máme dôvodov na mindráky až dosť. Je určite komfortnejšie nepripomínať si tie staré. Určite aj preto, že to často slúži k relativizovaniu holokaustu. Na druhú stranu potom nefňukajte, keď pôjde k zemi ďalšia zo sôch hrdinov bielej histórie. ()

ScarPoul

Osobná výpoveď a úvaha. Peck sa nesnaží moralizovať. Snaží sa predostrieť súvislosti a fakty, ktoré sa mu dostali do cesty a núti nás položiť si určité otázky. V zásade len dopodrobna opisuje to čo sme vždy vedeli. Dáva to do širších súvislostí a zamýšľa sa nad celou tou hrôzou. Exterminate All the Brutes nie je príjemné pozeranie. Zostáva po ňom smútok a aj akýsi pocit bezmocnosti. Vedomie, že niektoré veci sa už skrátka napraviť nedajú. Tým, že využíva všetky dostupné filmové prostriedky a aj filmové druhy, robí z tohto dokumentu komplexné dielo, za ktorým sú mesiace úvah, premýšľania a rešerší. Funguje to. Nie je to asi pre každého. Ale určite to stojí za pozretie. Už len kvôli zamysleniu. Ak sa do našich hláv po dopozeraní dostane. Ale veď my nie sme hlúpy, nie? It´s not knowledge we lack. ()

verbal odpad!

Co Němec, to nacista, co běloch, to rasista! Věčná zkurvená bílá huba aneb záměrné vytrhávání z kontextu, zkreslování dějepisu, manipulace s geopolitickými fuckty dle aktuální neomarxistické propagandy a cucání si z prstu nepodložených pateorií se záměrným demagogickým ignorováním jakéhokoliv širšího rámce, a to vskutku renesančním čokoládovým polyhysterem, neoddiskutovatelným rasistou a pouťovým filosofem egoistické demence. Vyrobeno na zakázku hnutí BLB a šířeno jen proto, že jsou globální masmédia ovládána fašistickými kokotporáty a kurevsky ziskovými neziskovkami, již několik let záměrně potlačující a ostrakizující jakékoliv jiné názory či myšlenkové proudy, byť objektivně zřetelně podložené. Gébls i jakýkoliv ministr komunistické propagandy by plesali blahem! Absolutní děsivé svinstvo na úrovni Věčného žida či Rudé záře nad Kladnem, určené k manipulaci masami debilů nadcházející mladé degenerace, cíleně vzdělávané kontrolovanými sociálními sítěmi a zcela postrádající jakékoliv kritické myšlení či zkušenosti s totalitou, jejíž další patologická forma se pomalu a nezadržitelně blíží. A tak se tu milé korektní děti šťastných zítřků, na věčné časy a nikdy jinak, dozvědí například to, že rasismus v podstatě vynalezli už zkurvení privilegovaní bílí křižáci, jeho neochvějným zastáncem a propagátorem byla ve středověku španělská inkvizice, feudalismus a imperiální kapitalismus je úplně totéž jako židovský Holocaust, jen na ubohých černoušcích, a že za veškerou tu současnou „strašlivou mizérii, brutální útisk a absolutní nemožnost společenského uplatnění“ těch dodnes stále úděsně trpících hnědoameričanů mohou výhradně zasrané bílé huby. Celá lidská historie se podle tohoto škváru od počátku věků v podstatě formovala jen za účelem privilegizace bílé rasy a zotročování mouřenínů. Asii jebat! Tak s tímhle jdi do piče, Rýfnštále!!! Otroctví bylo vynalezeno před 10 tisíci lety, a to naprosto nezávisle na Sdružených barvách Benettonu, v historii lidstva od počátku věků bezvýhradně platilo a platit asi bude, že silnější pes mrdá, a Afrika měla na začátku naprosto stejné startovací podmínky k formování silné a odolné civilizace, jako třeba i Asie. Takže jak hluboko jít a tupě obviňovat? Samozřejmě jen ke zkurveným bílým hubám! Tak jak to vlastně je? Odporní otrokáři imperiálního kapitalismu byli podle tohoto škváru v podstatě totální chuji, protože místo otrokaření vlastně popírali jeho základní principy a ve skutečnosti vás jen vyhlazovali jako Hitler židy? Nevadí, že hlavními lovčími otroků byli tví soukmenovci, jen ze silnějších kmenů, kteří se na tom slušně pakovali? Ani zmínka, že je před evropskými kolonizátory 500 let ždímaly v „kolébce lidstva“, jak jinak než zase rasistické, zislamizované hadrové hlavy, a nebýt kolonizace, demagogicky tu teď kňučíš nad Saudskou Afrikou či v teroru Spojenými africkými emiráty? Mohli to klidně být i antičtí Italové nebo egyptští fanfaróni, taky pěkně zkurvení rasisti, co? Pokud vím, tak se tenkrát žádné centrální statistiky nevedly, tak kde jsi vzal ta čísla o odlivu Afrického obyvatelstva v průběhu staletí, kterými se tak sebevědomě oháníš? Není kapku přitroublým hovnem do větráku stigmatizovat celou rasu či národ dle chování hrstky privilegovaných a přirovnávat ji k nacistům? Vždyť jednopytlování je přece další nechutnou markantou těch zasraných rasistů, byť v jakékoliv gramotné moderní civilizaci už žádný předsudečný rasismus dávno neexistuje, jen v prázdných hlavách hrstky debilních skinhedů, a přetrvává pouze rasismus empirický, živený zjevnou časově prokázanou neschopností kulturní adaptibility v majoritě, nesmyslnou hysterií a třeba i takovýmito rádoby podprahovými rasistickými svinstvy, jaké jsi právě natočil a které by v racionálním světě rozhodně nemohlo skončit v hlavním vysílacím čase globální televize, nýbrž na dně žumpy tupohlavých, politicky manipulativních konspiračních teorií xmíchu! () (méně) (více)

marhoul odpad!

Hmmm, tak tímto se teď bude vyplachovat mozek soudružské mládeži? Další továrna na výrobu lucidních rasistů? Cestička do pekel. Numera vycucaná z palce, iracionální hovadiny, obíhající reálná historická fakta vzdáleností. kterou Země obíhá kolem Slunce, vytrhávání informací z kontextu, překrucování a ohýbání historie, kdy průměrný znalec dějin a vzniku otroctví nestačí mrkat na drát. Inu, tohle může zaujmout či ohromit konzumenta ryze populistických sólo kaprů, fakt nestačím zírat, že tenhle blábol někdo nekriticky adoruje, ale nevadí a nemusíme rozvádět, že historie světa vygenerovala nehoráznou spoustu bezpráví. ovšem toto??? Ale...  Co už taky v době, kdy LGBT zaniklo a ze dne na den vzniklo LGBTQIA, kdy pokud chceš mít přehled, koho všechno tam naládovali, zaguglíš a vypadne ti, že to A jsou Asexuálové, čímž zájmy veskrze mně sympatické původní komunity, dostávají docela zahulit, neboť jim kdosi do jejich řad, oprávněně bojujících osob odlišné sexuální orientace, nasadil i výlupka Asexuála, který fuckt nevím, za co bojuje, jaká práva a na co chce, s ohledem, že takovéto vyhranění nelze vnímat jako orientaci, nýbrž sexuální preferenci a tudíž se v tento krásný den dostáváme do vcelku zajímavé situace, kterou bych ale z úhlu sexuálních menšin vnímala spíše jako tenký led. Protože toto už ani ta sice mírně nepružná, ale docela vstřícná heterosexuální většina nemusí přejít uctivě, natož mlčky. Čili vyhlížejme odevzdaně, co přinese v tomto směru další týden, překontrolujme si všechna písmena abecedy, a trénujme si správné pořadí. Mezitím pohlédněme na demonstrující, vypasené, vyvoňané týpky, kteří za basové kérky nedali příliš, a do ulic je nevyhnal každodenní rituál, ale mírumilovná smažka, dělající bordel naštěstí na kamery, čili ještě že tak a pak si přečtěme, kterak pitbul pokousal dvouleté dítě v dětem vyhrazeném dětském koutku, majitelka ho neměla na vodítku, protože držela opici s numerem přes dvě promile a pokud chceme být moderní, zabředněme do unisono, předlouhé diskuze, v níž partička nejchytřejších rozjímá, jak je vůbec možné (!!!), že matka dítě nehlídala a co asi to odporné, nevychované dítě tomu pejsánkovi takového udělalo, že on musel, chudáček ubohý, perfektně vychovaný, kousat. A pokud někdo mrká taky jako zjara, co že se to děje, klíííd! Vítejte ve dvacátých letech jednadvacátého století. Až někomu cáknou nervy a neunese výše uvedené kontraproduktivně osnované vyrábění rasistů, homofobů a zastánců dítěte na nižším postu, nežli čokl nebo smradlavý přenašeč parazitů a toxoplasmozy, divit se nebudu. Vpravo míří i lidé velmi mírní, tolerantní, laskaví, zodpovědní pejskaři, racionální homosexuálové i kultivovaní Rómové. Jo, jo.  Dítěti brzké uzdravení, rodičům hodně sil, pomateným zastáncům extrémních blbin viz. tento dokument špetku mozkových buněk, čoklům zapnuté vodítko, jejich majitelům maximálně birell a zbytku příčetných hodně sil. Tohle bude ještě jízda, přátelé… ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD