Strašidelné příběhy na dobrou noc

• USA Nightbooks

Alex má strašidelné historky rád, ale teď je musí tahat z rukávu každou noc – jinak zůstane i s novou kámoškou navěky uvězněný v kouzelném sídle zlé čarodějky. (Netflix)

corpsy

Takže niečo žánrové aj pre ďeťúrence? Tie si ale zrejme nevšimnú plagáty dávnych hororových hitov na stenách izby hlavného malého hrdinu. A zrejme si ani neuvedomia, že v tomto snímku zaznie na pár sekúnd aj ponurá popovka Cry Little Sister z pecky STRATENÝ CHLAPCI 1987 ( v závere prespievaná skupinou Chvrches ), pričom spomenutý film akoby bol nejakým stavebným kameňom ( okrem už spomenutej skladby a plagátu, sa tu vysiela aj v TV ). Takže viac pomrkávania pre fandov a skôr narodených a aj nalodených do strašidelného žánru. Pásovka, ktorá pri dobrom móde a naladení sa, neurazí. ()

Arsenal83

Krysten Ritter pre mňa najznámejšia ako feťáčka a frajerka Jesseho z Perníkového tátu a tu bola proste fantastická. Tá rola jej nenormálne sadla a bola to čarodejnica ako sa patrí. Na film treba pozerať tými detskými očami, je to určené mládeži a pre nich to podľa mňa môže byť celkom zaujímavé. ()

*CARNIFEX*

Aj rodinné fantasy s prvkami hororu, určené predovšetkým pre najmladšiu vekovú kategóriu, by mohlo aspoň čiastočne uspokojiť. Lenže bohužiaľ, väčším hororom je v tomto prípade aj “Never ending story”, než táto absolútna zbytočnosť, ktorá v dnešnej dobe neuspokojí ani 6 ročného, nie to ešte dospelého. ()

M.i.k.e

trošku mi uniká,na jakou cílovku Nightbooks míří.Všichni nad 12 let se u nich budou většinu času nudit a pro mladší to zase bude (hlavně ke konci) možná trochu strašidelnější než by bylo záhodno...každopádně...vizuál celkem ujde,finále je poměrně ok,nicméně než se k němu film doklopýtá,je to nuda.Příběh je taková Perníková chaloupka v modernějším hávu a nic moc originálního nepřinese.Snad jen Kirsten Ritter je jako zlá čarodějnice dobrá a je víceméně důvodem proč sem dokoukal...40% ()

oveckaoa

Už jak jsem čet synopsi přišlo mě, že to bude průser a realita je ještě horší. 7 letý kluk co má rád horory (už tohle je blbost z těch plakátů co má v pokoji by se podělal hned) se jednou naštve, že se s ním nikdo nebaví a uteče mezitím ho unese čarodějnice (vypadá jako někdo kdo si odskočil z kástingu na chystané Následníky 4 už jsem jen čekal  kdy začne zpívat) co chce , aby vyprávěl příběhy jinak ho zabije. Příběhy stojí za úplné hovno strašidelné nejsou ani omylem a trvají zhruba 2 minuty tak, že nic světoborného. Pro představu Vám jeden z nich napíšu malý kluk šel na hřiště, které bylo prokleté tam hledal holku co se pohřešuje našel tam duchy dětí co chtěly, aby si s nimi hrál  tak to udělal a pak zjistil , že ty děti chtějí, aby tam s nima zůstal navěky tak se snažil utéct, ale nešlo to pak se objevil duch té holky a zachránil ho jelikož ta čarodějnice nemá ráda šťastné konce tak změnil na to,  že tam ten kluk zůstal navěky. 3/4 filmu v háji a nic zajímavého se nestalo pak se to změní na light hororovou verzi Jeníčka a Mařenky a máme konec . Nejspíše bude i druhý díl. P.s. proč ta kočka neutekla už dávno, když byla neviditelná ?   Chápu, že bez toho klíče to nešlo nicméně , když ta čarodějnice přicházela stačilo se zneviditelnit a utéct pohodička 40 procent. ()

• V pokoji Alexe (Winslow Fegley) lze zahlédnout figurky Wolf Mana, Freddyho Kruegera a Jasona Voorheese. (pornogrind)