Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

keka68

Tenhle film můžu vidět denně a to především díky naprosto dokonalému dabingu pánů Brabce a Cupáka, kerý tomuto skvělému dílku výrazně přidává na kvalitě! ()

_aandyy_

"Ale já nemůžu mít děťátko!" - "To nevadí, tak ho adoptujeme..." "Copak to nechápeš? Já jsem chlap." - "Nevadí, nikdo není dokonalý." Úžasné pořád :) ()

karlee

Na druhé shlédnutí zvyšuju na čtyři, hlavně díky parádním mafiánům (např. jejich alibi u Rigoletta), taky je výborný Lemon plánující svatební cestu. Naopak linie s falešným milionářem Curtisem a Marilyn je trochu slabší, tam se snažili přihodit trochu romantiky, výsledkem je podivný mišmaš, který není ani vtipný, ani dojemný. ()

Jakub

Když se u komedie zasmějete asi dvakrát tak to v pořádku asi není.Hodně nadhodnocená komedie.MM mě dost vadila. ()

Falco.araea

Prostě geniální. Uznávám, občas trochu jednoduchá a přímá, ale snad nebudete po Marilyn Monroe a dvou chlapech přestojených za ženský chtít, aby vtipkovali v přesmyčkách a anagramech. ()

HarqAlAda

Inteligentný jemný humor. Ešte som nevidel komédiu s tak vkusne a pritom veľmi humorne spracovanou "prezliekacou" tematikou. Dá sa vidieť viackrát. Nerozumiem prečo sa nazýva muzikál. A tiež nerozumiem prečo mala byť Marilyn Monroe taký idol - osobne poznám x pôvabnejších dám. Ústredná dvojica je perfektne zohraná (a zladená ;). Vtipné detaily ako sú napríklad milovníci talianskej opery mi boli veľmi sympatické. Komédia zo skupiny musíte vidieť. ()

Sakee

"Někdo to rád horké, ale já mám radši klasiku." Ten film je naprostá klasika. Je to chytré, mazané, vtipné a plné jazzu. ()

Rimland

Oprávněná hollywoodská klasika a velice příjemný, odpočinkový film, jehož kvalitu zajišťuje především ústřední duo Lemmon-Curtis (plus Joe E. Brown v nezapomenutelné roli). Nicméně z Wilderových komedií u mě tenhle film jasně ztrácí na vtipnější, dialogově vybroušenější a mnohem atmosféričtější Na titulní straně (a z hlediska dialogů a vtipnosti ještě Raz, dva, tři). ()

AshT

Jedna z nejlepších komedií. Výborný Jack Lemon a hned vzápětí mu sekundující Tony Curtis. Nejlepší role Marilyn Monroe "Hello I am Sugar" a legendární hláška "Nikdo není dokonalý" ()

Godhaj

,,Story of my life. I always get the fuzzy end of the lollipop.“ Což o to, na Marilyn se kouká pěkně a i hezky zpívá. Příběh odsýpá a je svižný, ale na můj vkus až příliš ztřeštěný a kupodivu málo vtipný. Veškeré vtipné momenty vyvěrají z převleků hlavních hrdinů za dívky, takže pointu člověk snadno odhadne už na počátku každé scény. Stodvacetiminutová stopáž také není z nejkratších, což mě obzvlášť mrzelo, když se ve dvou třetinách příběh téměř zasekl. Naštěstí mi to úplný závěr vynahradil, když se gangsterská část příběhu vtipně protne s těmi dvěma romantickými. ()

Rattlehead

Legendární a naprosto úžasný film s božskou Marilyn, ale neodpustím si rýpnutí do České televize - proč proboha nepustí od skvělého režiséra Billyho Wildera také něco jiného? Ano, poslední roky dávají pravidelně i "Nebožtíci přejí lásce", občas pustí i něco jiného. Ale... kde je "Sabrina", "Odpolední láska", "Pojistka smrti", "Sladká Irma", "Svědek pro obžalobu" a další skvělé filmy, které jsem v televizi nikdy neviděl? ()

LdaVinci

To snad ani není možný. Já ten film tak dlouho odkládal... Říkal jsem si, že to bude stará blbinka. No svým způsobem to blbinka je, ale je to vlastně úplně geniální. Jako jasně, přitažený za vlasy, ale je to komedie a má to tolik skvělých scén a dobrý scénář s dobrou zápletkou. Dokonce jsem tomu tak propadl, že ty 2 hodiny utekly úplně rychle. No a konečně jsem viděl tu slavnou Marilyn Monroe hrát a ne jen pózovat na nejrůznějších předmětech. A nehraje vlastně špatně a k tomu, jak všichni víme, je i pěkná. Ale tahouny tu samozřejmě bylo ústřední mužské duo. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3 : Film (komedie), Herec Jack Lemmon (komedie/muzikál), Herečka Marilyn Monroe (komedie/muzikál) ........ Bafta 1 : Nejlepší zahraniční herec Jack Lemmon. Nominace 1 : Nejlepší film ......... Žebříčky : Afi 2007: 22.místo, Afi 1998: 14.místo, Digitaldreamdoor: 34.místo. ()

Jahudka15

VYBORNY FILM S NESMRTELNYMI HLASKAMI. Nikdy jsem vsak poradne nepochopila pro me ponekud nudny zacatek a konec. "Jsem Popelka II." :o))) ()

Burrows

Uběhlo celých padesát let od vzniku filmu a dvacet let od vzniku mého, co se mi dostalo pocty vidět tuto světoznámou komediální klasiku Some Like It Hot. Netřeba říkat, že se musí líbit snad každému. Je vidět, že Tony Curtis a Jack Lemmon si své role muzikantů - transvestitů velmi užívají. Dokonce zastiňují legendární Marilyn, která svým šarmem okouzluje, ale spolupracovat bych s ní, po přečtení zdejších zajímavostí, nechtěl. Obdivuju Wilderovy nervy, obdivuju klenot, který natočil. ()

macetoma

Skvělý film, protože nikdo není dokonalý (Nobody's perfect). Dávám 5 hvězd, je to klasika a Marilyn Monroe k tomu. ()

Lennie

Kouzelně šílená komedie, která se stala vzorem pro mnohé snímky...stačí se podívat jednou a je jasné proč :) ()

Hrabovo

Nestárnoucí komedie. Dafne Jacka Lemmona je nejúžasnější "ženská" v mužském provedení všech dob. Tango s růží v ústech je nezapomenutelná scéna! "Jsem holka, jsem holka..." ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu