Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Styxos

Yun - Fat Chow - muž, kterého by se nikdo nebál o páté pozvat na šálek dobrého čaje. John Woo - mistr precizní akce. Když se tyhle dvě legendy filmu dají dohromady, musí být výsledek ohromující. A taky že je. Killer se od svého vzniku stal legendou. Legendou, kterému těch dvacet let rozhodně neubralo na epickém příběhu, vymakané akci a síle přátelství. Jsem rád, že jsem na tuhle legendu narazil, protože se mi ihned zaryla pod kůži, stejně jako Lepší zítřek. Ovšem ještě intenzivněji. Killer i dnes zdatně obstojí v bitvě s akčními filmy. A to je jedině dobře. ()

Fony

Učebnice akčního filmu. Ta hromada (dnes už) klišé působí místy úsměvně, ale stejně to má celé sakra něco do sebe. Poslední půlhodina je skvostná a je za čistých 100%. ()

Jello Biafra

Bez falošnej skromnosti napíšem, že toto je jeden z najlepších akčných filmov, aké som kedy videl. Dokonca ho neváham označiť ako režisérov "Magnum Opus". Naplno som si užil tú nekonečnú spúšť spomalených prestreliek, kde sa kameraman doslova mazlí s jednotlivými zábermi strieľajúcich zbraní a v závere sa rozpúta akčné inferno bez slabšieho miesta. Po všetkých stránkach kultová záležitosť, ktorej dominuje ťažký kápo Chow Yun-fat. ()

Hollohlaway

Před třiceti lety bych dal čtyři hvězdy. Pořád to funguje a dokonce si to i trochu pamatuju. Ale žánr se posunul a otevřenou pusu jako kdysi už prostě nemám. Ale to je úděl všech novátorských děl. ()

solskjaer

Čínský LEON Yun-Fat Chow září jako zabiják se srdcem na pravém místě ve filmu Johna Woo THE KILLER a jsem přesvědčen, že role zabijáka byla Yun-Fat Chowa nejlepší role a rovněž také nejlepší režisérský počin Johna Wooa. Hodně silný a dobrý příběh, perfektní podmanivá asijská hudba, která lahodí uchu jako málokterá. Občasný černý humor je také na místě a hodně dobře zapadnul mezi oba protagonisty. Kamera se točí jak má a častý střih je také vynikající. Závěrečná klasická přestřelka alá WOO je hodně nadupaná a samotný závěr film je senzační a musím říct nadchl mě stejně jako celý film. Prostě paráda na entou. ()

sedm.1

Sice dávám za pět,protože to prostě na pět je,ale v porovnání s jinými nářezi Johna Woo a Chow Yun-Fata mě The Killer přece jen trochu méně oslovil,ačkoliv nedokážu přesně říct,čím to je.Přestřelky jsou jako vždy neskutečné,děj parádní,herecké výkony bezchybné,výborná doprovázející hudba,ale to NĚCO jsem tam nemohl najít.Každopádně stále 100%!!!!! ()

vitekpe

Dlouho jsem nevidel takovouhle peknou, akcni, a pritom oddechovou pohadku. :-) Dokonaly zanrovy film po vsech strankach. John Woo odvedl mistrovskou praci. ()

miklaras

Chow Yun Fat není můj oblíbenec. Nemám Tygra a draka na čelním místě v knihovně. Ale pod vedením Johna Woo je prostě famózní. Nesluší mu meče a oduševnělá maska, sluší mu kvéry a párátko v koutku úst. Naprosto mu věříte, že chce zachránit slepou zpěvačku, věříte mu, když veze postřelenou holčičku do nemocnice, věříte mu, když mluví pateticky o cti a mužském přátelství a vůbec vám nepřijde, že je to strašlivě trapné. A když se bílí holubi zvednou do vzduchu a jejich křídla se dotknou plamenů svic, krev stříká po zdech kostela, plameny šlehají do výše a slepý muž se plazí po zemi, aby se minul se slepou ženou, jste z toho úplně vedle ()

joora1

Je až neuvěřitelné, že použiju takovéto slovní spojení, ale je to opravdu citový nářez:-).Akční scény, kde kulky sviští o sto šest a mrtvolama se to jen hemží, tak to tu je na denním pořádku.Na druhou stranu je k vidění i emoční linie o lásce hlavního hrdiny ke své přítelkyni a i přátelství mezi muži.Je malinko nadnesené, že policista, který zabijáka pronásleduju a chce ho zatknout se v pár dalších okamžicích stane jeho přítelem na život a na smrt, ale když pomineme pár podobných "nesmyslů", tak je Killer výborným akčním snímkem na který může být světová kinematografie hrdá. ()

Rudinsky

Old school hong kong king kong movie:DNo a teraz vážne, John Woo je režisér, ktorý už v začiatkoch dokazoval, že bude zriet ako víno, hlavný protagonista (nechce sa mi písať to meno) veľký sympaťák, zápletka podfarbená citovou hľbkou (i keď veľmi plytkou)... Akčné sekvencie sú spektakulárne, a niekoľko nápadov ma veľmi zaujalo (obzvlášť čo do inteligencie dvoch ústredných postáv). V podstate nemôžem tvrdiť, ž esom uchvátený, ale rozhodne odporúčam pozrieť, pretože je zaujímavý rok vzniku (trošku ma zamrzelo, že tam už mali 3g sieť, keď sme my zavádzali pevnú linku). Objektívne: Tento film, aj keď je už deduško, rozhodne nakopáva prdel dnešným filmovým pokusom byť sakramenstky cool a akčný, a tak len vrelo odporúčať. A samozrejme, opäť, ako vždy, zaleží od vkusu... ()

jondoe

Chcel som dat za tri pretoze mne tieto bezduche strielacky a Hong Kongske filmy moc nesedia. Ani tento neni skoro v nicom odlisny. Vela sa tu rozprava o kamamratstve avsak tak nezmyselnom ,ze tomu proste nikto neuveri. Policajt ,ktoreho prioritov je zatykat zlocincov sa zo dna na den stava najlepsi kamaratom zo zabijakom. Tak s tymto na mna naozaj nechodte. Na druhu stranu vsak musim povedat ze film ma par dobrych momentov. Zaver ma celkom zaskocil a preto som sa rozhodol pre styri hviezdicky. Som si vsak isty ,ze keby som videl film pred desiatimy rokmi bol by to stopercetny plny pocet. Uz som vsak z podobnych filmov vyrastol takze dnes je to tak na 70%. ()

Losik

Další akční masakr v čele s Yun-Fat Chowem. Tentokrát je hlavní hrdina zabiják, který oslepí zpěvačku výstřelem z pistole. Příběh nebyl špatný a točí se hodně okolo kamarádství a důvěře. Parádní akce a přestřelky, zpomalené záběry a honičky, prostě všechno co u Johna Woo nesmí chybět. Stejně dobré, ne-li lepší jak Hard-Boiled. O proti obyčejným střílečkám ( rozuměj Hollywood ) je tu hodně emocí a vše vypadá uvěřitelně ( to se může zdát k smíchu... ). Chow zase nezklamal a jeho postava největšího zabijáka se dvěma zbraněmi a párátkem v koutku je už legendární. ()

Seti

Film o cti a přátelství, ve kterém Chow Yun-Fat a jeho dvě beretty rozsévají neskutečnou zkázu. Zlatá honkongská 80. léta dávají vzpomenout na svůj trademark v podobě stylové akce, ve které se nešetří olovem a krev teče po kýblech. Pro mě příjemná nostalgická vzpomínka na akční filmy mého dětství. Závěrečné inferno v kostele je vskutku pekelné. ()

hefoo

Zatiaľ najlepší film od mistra Johna Wooa. Yun-Fat Chow čo predviedol v tomto filme tak som bol ztoho unesený a nadšený. Tomuto sa hovorí masaker. Geniálne prepojenie života zabijáka, ktorý je vtomto obore najlepší, ktorý sa náhodou zamiluje do svojej obete, teda prepojenie s romantikou, a čo viac, tu zistujem čo znamená skutočné priateľstvo, ktoré tu Woo vyzdvihuje viac než dosť, ako napísal Douglas! samurajové... Cele ma to položilo pri finálnom masakre v kostole, ako vždy krv stieka kde sa to len dá, neni problém vystrieľať zásobník do jedného padúcha! Koniec vskutku veľmi silný a melancholický taký, ktorí nikto ani ja nečakal. Ale priatelia navždy. Yun-Fat Chow nebol len zabiják, bol to zabiják zo cťou a citmi... 100% ani o tuk menej. ()

Fordzy

Tentokrát Woo namíchal vice emocemi nabitý příběh a více akce. Chow Yun- Fat hraje nájemného vraha s elegancí a švihem. Přátelství vraha a policisty bylo už trošičku přehnané ale příběh šlape od začátku do konce a při akci se roztáčí neskutečný krvavý balet přestřelek. Osobně mám radši Better Tomorrow II ale tohle je také pecka. 84% ()

purekritik

Čínská parodie na americký béčkový akčńáky z 80. let. A prej že špička žánru, ok. Když opomenu nudnou akci, pri který hlavní hrdina zabíjí padouchy po desítkách a sám kulky jaksi odráží nebo pohlcuje, když opomenu neuvěřitelně laciný, naivní a sentimentální dialogy, když opomenu klišoidní všechno, zbude snad jen charismatickej Yun-fat Chow, znamej z filmu Tygr a drak. Btw tenhle film se bere neuvěřitelně vážně, kdyby snad někoho napadlo, že nemám nadhled a tak. ()

Zagros

Po delší době jsem si chtěl pustit čistokrevnou akčnárnu a vybral jsem si snímek Killer. První cca dvacet minut jsem vůbec nevěděl, co se děje. Kamera a zejména střih akčních scén byl naprosto strašný. Absolutně jsem se nedokázal zorientovat, občas zpomalení, občas úplné zastavení obrazu, ... tohle mi nesedlo ani trochu. Asi stárnu, ale vadí mně také naprostá absence logiky ve filmu. I přestřelky se dají točit více uvěřitelně. Killer místy připomínal snad i parodii. Například, když do kostela naběhne několikrát deset střílejících chlapů a ani jeden se netrefí. Naopak hrdina je trefí všechny a ještě z jedné pistole. Jinak režiséra snímku respektuji a jeho Krvavé pobřeží bylo vynikající, ale tohle je velká škoda. Vím, že bych to nemusel u akčňárny řešit, mně to ale vadí a hodnocení tomu odpovídá. Od naprosté katastrofy snímek zachránila ústřední dvojka, jejich vzniklé přátelství a také výborný a netradiční konec. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film