• Fantasy

Oppenheimer (2023)

Atomovou zbraň, kterou jako jediná použila právě US a zabila kromě vojáků statisíce nevinných žen a detí. To jsou paradoxy...

Yi tin to lung gei (2022)

Normálně nemám rád "remakes" protože to v 99 procentech dopadne blbě ale na tohle se hezky koukalo. Myslím si, že od roku 2000 tady nebyl lepší "wuxia" film. Bylo to skvelé a i efekty vypadali velmi dobře "přirozeně". Původní Evil Cult s Jet Lim je proste klasika nezapomenutelná koukal jsem nato jako malý kluk tam samozřejmě efekty někde jinde a i to provedení bylo místami pritržené za vlasy ale tenhle remake mi doslova vyrazil dech. Nečekal jsem vlastně nic a dostal nadupanej wuxia snímek jaký tady nebyl hodně ale hodně sakra dlouho! Na Donnieho role jako ušitá na míru. Bravo.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Multi-kulti slátanina. Neskutečný průser. Tvůrci asi po lobotómii. Jsem rád, že se LOTR točil před 20 lety protože teď by to byl podobný odpad.

Není čas zemřít (2021)

Daniel Craig - najlepší Bond všetkých čias. Koniec ma trocha naštval ale plus zato, že si to dovolili.

Zaklínač (2019) (seriál)

Sklamanie. Pre mňa ako veľkého fanúšika kníh je tento seriál pľuvnutie do tváre. Krivka zhoršovania seriálu bol lineárna tzv. každá ďalšia epizóda bola horšia ako tá predošlá. Plus by som spomenul totálne sprasenie povídok "Na konci světa", "Hranice možností" a "Něco více". Jediný diel, ktorý stál aspoň za orén bol prvý a tým to skončilo. Epizóda z Blavikenu, Renfri a finálna bitka ehm porážka Renfrinej skupiny bola to najlepšie z celého seriálu. V tejto epizóde bol Cavill skutočne Vědmákom akého ho mám rád a uveril som mu to ale každá ďalšia epizóda bola totálne zlyhanie?!. 1 hviezda za Cavilla, druhá za Renfri a tretia za súboj na jarmarku v Blavikenu. Išiel som do toho pozitívne naladený, neriešil som multikulti nezmysly ale výsledok nestojí ani za ten orén.

Avengers: Endgame (2019)

Splnený sen každého fanúšika. Pri takom obrovskom množstev postáv je až neuveriteľné ako ten film pôsobil celistvo, všetko do seba zapadalo ako skladačka a vznikol z toho dokonalý celok. Lepšie to natočiť asi ani nešlo. Finálny súboj je epický a dlho tu nič podobné asi nenažijeme ak vôbec. Finále, ktorému predchádzalo 22 "epizód" bratia Russo ukočírovali s dôstojnosťou a zručnosťou. Ach. Som stále plný emócií pretože som videl to najlepšie od Marvelu doteraz. Boli veci, ktoré sa mi úplne nepáčili ale dočerta s nimi pretože všetko ostatné bolo dokonalé. Rogerovi som to vždy prial a nakoniec sa mu to splnilo. A Nat. Ach, Nat. Nikdy nezabudnem. I'M IRON MAN!!!

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Temnejšie, akčnejšie ako milá jednotka. Myslím si, že Johnny ako Grindelwald je fenomenálny v každej scéne, Jude Law ako Albus rovnako. Celé to malo spád, úvodná scéna vo vzduchu krásne zrkadlila posledný odchod Harryho Pottera zo svojho domova v Malých Neradostniciach. Keď zaznela ústredný motív HP tak som už krochtal blahom. Nástup Nicolasa Flamela a finálne - fenomenálne. Zvieratká krásne, všetko super, malo to svoje muchy, narýchlo vysvetlené speklité rodinné vzťahy ale toto nie je typický sebestačný blockbuster, že si nato zájde niekto kto nevidel jedničku alebo nemá vôbec tušenie čo HP je. Je to film urobený hlavne pre fanúšikov a ja sa medzi nich zaraďujem pretože na Harrym Potterovi som vyrástol a predstavuje celé moje detstvo, ktoré som prežíval a dospieval s ním. Ďakujem Davide.

Avengers: Infinity War (2018)

Je polnoc a práve som prišiel domov z predpremiéry. Čo nato povedať. Úprimne nemám slová. To bolo tak úžasné. Klobúk dole pred bratmi Russo, ktorí to držia všetko pokope kde všetko do seba zapadá, každý kúsok rozrúsený niekde v galaxii je v tomto filme zlepený a ako celok utvára toto veľdielo ako predohru k finálne 10 ročnej filmovej cesty Marvelu. Konečne sme sa dočkali filmu kde záporák nie je len hora svalovej hmoty bez mozgu a nejakého motívu ale dočkali sme sa plnohodnotného proaktívneho záporáka, ktorého z časti aj chápete aj Vám ho je ľúto odhliadnúc od toho, že je to inak divný magor so zvrátenou ideológiou. Tyrion potešil rozhodne :))) Predsa sa len trpaslíci boli, sú a už teraz navždy budú v kovaní najlepší. Thorova linka sa mi moc páčila. Vlastne všetky dejové linky sa mi páčili. A teraz vážne. Film ide na hláškovej vlne posledného Thora takže sa aj zasmejete a niektoré narážky a dialógy sú skutočne geniálne (nerád to slovo používam ale dokonalé) napísané (klobúk dole pred tým, kto ich vymyslel) ale pritom si zachováva svoju vážnosť a dôstojnosť a uvedomujete si, že skutočne ide do tuhého. Wakanda krásna (áno nevidel som na môju chybu ešte Black Panthera čo ma mrzí ale priamo to neovlyvní pochopenie filmu ak máte aspoň trucha čo to je a videli ste posledného Kapitána Ameriku). Všetko to bolo krásne prepojené a dávalo to zmysel a všetko bolo vysvetlené v predchádzajúcich filmoch takže sa Vám nestane, že tam niekto vytiahne nejakú Deus-Ex machine a Vy budete hovoriť "What the fuck was that?". Každá postava bola vyvážená a mala svoj epický moment. Pri scénke s Hugom Weavingom som už skákal od radosti a 3 hodiny som sa radoval a v duchu tlieskal. Občas aj celé kino skutočne tlieskalo čo ma teší a preto chodím rád na predpremiéry kde je unikátna atmosféra. Neviem čo viac k tomu napísať. Len si choďte kúpiť lístok do kina a do toho! Nebudete ľutovať ani korunu. Toto je blockbuster roku. "I'm groot" ... "Hey. I'm Steve Rodgers" :D :)))

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie je úplny šialenec! Nevidel som trailer ani nič takže som čakal skôr prepadák ale...po úvodnej scéne som si povedal: "Aha kuu...va tak to bude úplne niečo iné ako som očakával" a ono to tak bolo. Guy Ritchie nám naservíroval temnú, zdrcujúcu, nekompromisnú a testosterónom nadupanú legendu o Kráľovi Artušovi a Exculiburu. Ten film budete buď milovať (ak pristúpine na Guyovu hru) alebo nenávidieť. Ja som naňu pristúpil a bol to neskutočný zážitok. Až taký zážitok, že som chvíľami mal v očiach slzy od vzrušenia a testoterón mi bublal v žilách až som skoro vyskočil zo sedačky. Bravo! (Pár hercov z GoT potešilo :))) )

Logan: Wolverine (2017)

Neskutočne silný film. Už dlho som ale nevidel tak depresívny film ako bol tento. Posledný záber filmu len potvrdzuje predchádzajúcu vetu. Už dlho som nevidel tak brutálne scény. Rkový rating nutnosť. Konečne sa Wolverine dočkal. Logan sa vydal na svoju poslednú cestu a Hugh Jackman sa rozlúčil so svojou životnou rolou tým najlepším možným spôsobom. Neviem si predstaviť lepšiu rozlúčku po tých 17tich rokov počas ktorých sa stal doslova Wolverinom. Hugh dal do Logana a do tohto filmu obzvlášť všetko čo len mohol. Má úcta Hugh. Si proste neskutočný borec a máš môj obdiv. Budeš mi chýbať.