Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Hapretor

Přestřelky dobrý, děj nepřekvapil. Konec tak dojemný až nudný a divný. Nebo je to jen tim, že Čou Fata prostě nemusim. Tváří v tvář zůstává pořád tím lepším filmem od J. Woo. ()

RedDuck

Ještě o stupínek lepší než lepší zítřek. Čert vem těžko uvěřitelné vztahy, je to melancholický nářez se skvělou atmosférou a scénami které berou dech. ()

MickeyStuma

Další snímek patřící k naprosté špičce akčního žánru. Spolu opět neodmyslitelná dvojka John Woo a Chow You-Fat. Dílo řadící se doslova k umění, i když v tomto případě to zní poněkud podivně. Není snad už citově silnějšího příběhu s takto nečekaným koncem. Woo neponechal nic náhodě a vše promyslel do sebemenšího detailu. Každičkou scénu, každičký záběr kamerou. Akční scény jsou doslova vyšperkované a tak vytvořil fenomén, který oslovil nejen diváky. Choreografie přestřelek je dechberoucí a ne nadarmo to dostalo nálepku krvavého baletu. John Woo tak potvrdil, že je ve svém oboru stejně takovým mistrem, jako byl třeba Alfred Hitchcock pro horor. ()

Raziel_cz

Film tak akční, že v něm střelné rány jiskří a kulky zapalují pověšené prádlo. Ale vážně, Killer sice není až tak dobrý jako Hard Boiled (ta finální akce je prostě extatická), což ovšem neznamená, že by nebyl mnohem dál než prakticky cokoliv, co jste mohli vidět. John Woo je legenda a tenhle snímek to naprosto potvrzuje. Scénář je přesně tak jednoduchý, jak se dá čekat, avšak disponuje pro děj důležitou a překvapivě hlubokou romantickou složkou. A aby byla patřičně vyvážena nárazem testosteronu, řeší se tu i čest mezi zabijáky a přátelství mužů na opačné straně zákona. Je to sice naivní až to mlátí dveřma, ale jako výplň mezi přestřelkami a automobilovými honičkami a dalšími přestřelkami to funguje výborně. Samotná akce je potom naprosto boží! Krásně natočená, krvavá, neutuchající, prezentovaná dlouhými sekvencemi, v nichž Yun-Fat Chow a Danny Lee zbraněmi s neomezenou municí (občas někdo přebije, ale hlavní protagonista nemá problém vystřílet osmatřicet nábojů a ještě si jeden nechat v komoře pistole) a často metodou spray'n'pray kydlí desítky darebáků jako na jatkách, ve vzduchu je víc olova než kyslíku, dopady kulek jdou ozvláštněny Wooovými typickými mini explozemi a všichni herci a kaskadéři jsou na věc s patřičnou živelností, na plátně se neustále něco děje a vůbec celé je to nářez jak se patří. Až mě z toho mrzí, že dneska už mistr Woo točí jenom historické filmy. Na západě se mu možná tolik nevedlo (samozřejmě až na Tváří v tvář, která je po tomhle jeho třetí nejlepší věc), ale ještě jeden návrat k žánru i se stárnoucím Chowem bych si rozhodně nechal líbit. ()

AnanAss

Wooův majstrpís, který je ještě o stupínek vymakanější a osudovější než už tak dokonalý Hard Boiled. Noirová romance za zvuků svištících kulek, rozstřílených těl, explodujících aut a poletujících holubic s grandiózním finálním zúčtováním v opuštěném kostele. A co může být stylovější než do rozepře nájemných zabijáků vyrazit v bílém saku, na kterém se tak krásně vyjímá jejich krev. ()

Ivo odpad!

Fakt přemýšlím jak se toto perverzní a primitivní zabíjecí zvěrstvo může někomu opravdu líbit ? Celý film jen o pálení kulek do lidí ... Trochu zvláštní ... ()

JimiH

John Woo patří mezi filmaře pro jehož filmy by měly být nastaveny nové tabulky hodnocení. Killer sice není tak dokonalý a stylový jako Hard Boiled, zato má vynikající příběh a opravdu nečekaně krutý konec. Už vím, proč má postava Robin ze seriálu How I Met Your Mother na DVD jen filmy od Johna Woo ;-) ()

TylerGage

hong kongský akční film,který je silně prosítěn emoccemi u ktrechých ,hlavně u zaverečných minut padla nejedna slza. fil je o lásce,přátelství a pomstě a dokáže uchvátit sledovatele filmu strhujícími scénami. ()

longercz

Tentokrát si John Woo nevymyslel příběh, jenom proto aby do něho vložil akci, tentokrát si na něm dal opravdu záležet. Takže ke klasické, brutální porci akčního nářezu, může na konci někomu i ukápnout nějaká ta slza. ()

smrtacik

Kostol...,,veríš v Boha? Nie, ale mám rad ten kľud .“...informácie i zbraň sú vymenené. Je to kľud pred búrkou, postava sympatického mladého muža s absolútnym kľudom v očiach si vychutnáva slová ,,prečo snívať, keď máme jeden druhého“ znejúce z úst miestnej barovej speváčky, ktoré sú tak kľudné ako jeho chôdza. Prvé výstrely...a hneď ďalšie, spev utícha, prvé a zároveň posledné pohľady do ústia zbrane, ale predsa, náš zabijak, doteraz tak kľudne pôsobiaci, je vyvedený z rovnováhy...nie tým, že je postrelený, ale jeho doteraz biela šála vynímajúca sa mu na krku je od krvi, od krvi speváčky... Tak začína príbeh zabijaka s dobrým srdcom, ktorý nechtiac oslepí barovú speváčku a to mu mení život na ruby. Jeho svedomie je poriadne naštrbené, začína sa o speváčku Jenny (Sally Yeh) starať a uvažuje o skončení s remeslom. Berie poslednú zákazku aby zaplatil operáciu v cudzine, ale v takomto biznise sa výpovede len tak ľahko nedávajú... Všetci gangstri sa ho snažia dostať na onen svet a navyše mu po krku začne ísť inšpektor Li (Danny Lee), ktorý je známi svojimi netradičnými postupmi. Situácia sa zdá byť neriešiteľná...Komu vlastne fandiť? Sám Li to vystihne najlepšie: ,,Je na ňom niečo hrdinské, nevyzerá ako zabijak“ a jeho snaha mu zachrániť život sa postupne mení na spoločnú cestu, cestu zaliatu krvou desiatok ,,dobrovoľných darcov“. John Woo tu rozpútava typické Hong-kongské peklo, kde prestrelky povýšil na umenie s nezabudnuteľnou choreografiou a spomalenými zábermi na krv striekajúcu všade okolo, pričom nechýbajú jeho obľúbené holubice ulietavajúce pred smršťou guliek, skvele pán kameraman... Nečudo, že tento štýl sa stal akýmsi základom ďalších krvavých akčákov. Napriek tomuto krvavému peklu je to však aj veľmi silný príbeh o láske, ľudskom rozpoložení, priateľstve, pomste a cti. ,,Myslel som, že tých čo som zabil si zaslúžili zomrieť. Teraz viem, že každý ma právo na život, nie...už nebudem zabíjať“..sú Jeffryho (Yun-Fat Chow) slová Jenny, ktoré sú však dosť alibistické, lebo bez konfrontácie niet úniku, vlastne ani s konfrontáciou úniku nie je. Aj zabijak ma svoju česť o čom svedčia aj jeho slova k svojmu priateľovi v zbrani, ktorý sa doprosoval jeho peňazí a on keď to videl zahlásil: ,,Ak ma máš za priateľa, tak ma zabi, hnusilo sa mi vidieť ťa ponižovať sa doprosovaním“ a keď jeho priateľa Sidnyho postrelia a on hovorí: ,,Sme zastaralé charaktery, nechcem zomrieť ako pes. Neostala mi posledná guľka...“ a Jeffry s najbolestivejším výrazom v tvári odpovie, že on ešte jednu má a skončí to ...tak slová česť a priateľstvo naberajú naozaj nových dimenzii. ,,Nostalgia je jedna z našich cností, aspoň viem, že keď zomriem, priateľ si na mňa spomenie.“ Strašne som bol filmom uchvátený, jednoducho skvelý akčný zážitok s tak silným príbehom si ani nepamätám a brilantný Chow-Yun-Fat, je nezabudnuteľný. Napriek tomu, že je chladnokrvný zabijak, jeho charizma a dobre srdce mu zabezpečia sympatie každého diváka a jeho pohyby v spolupráci s kamerou sú povýšené na úroveň baletu. Hodnotenie: 100% () (méně) (více)

tequilla

Zní to neuvěřitelně, ale ihned po nezapomenutelných Smash-Hitů Lepší Zítřek (1 a 2) přichází John Woo s dalším megahitem nebo lépe řečeno s kultovním milníkem HK kinematografie "THE KILLER" (aka Dip Huet Seung Hung). Už po třetí dokázal, že i akční film může mít geniální příběh. Film o dvou mužů se stejnými povahami, ale každý na opačné straně zákona, ze kterých se stanou později přáteli. Vynikající akční scény, dojemný příběh, jedna vynikající scéna za druhou a nakonec akční inferno přestřelka v kostele, která je zatraceně úchvatná. Melancholicko-dramatický akční film s romantikou a s výbornou hudbou od dojemné romantické melodie po akčních themech dělají z Killera kultovní klenot akčního filmu. Znovu upozorňuji jako u Lepšího zítřku. Nedoporučuji divákům, kteří jsou namlsaní na hollywodské filmy sázející počítačové triky nebo ty, kteří nesnesou pomyšlení, že jsou lepší akční filmy z jiných zemí než americké. Zapomeňte na mainstream Hollywood. Tento film zobrazuje jeho opak. Ten kdo má problémy s antihollywoodskými endingy, tak ruce pryč od tohoto akčního klenotu. Společně s Hard Boiled nejlepší akční film Johna Woo. ()

Ygnor

Uff. Tak tohle byl hyper kýč kýčů. Já, který mám téměř veskrze kladný vztah k asijské kinematografii, libujíc se v jejich melodramatech a patosu, kterému nevadí ani jinak kila olova či litry krve, tak tohle mi přišlo jako vyzdobit si pokoj obřími pozlacenými kukačkami, k tomu si dát dva chemlonové koně z gobelínu a umělý zpívající vodopád. Tím nechci říct, že mám v úmyslu poplivat Váš pomyslný piedestal příběhů o lásce, přátelství, zradě a hrdinství, ale jen to, že, hlubší a imho dobré filmy zůstaly asi pro Vás někdy dobře skryty. Pokud bych měl oslavovat toliko jen dechberoucí a propíranou akci, tak tato mi nepřipadala až nějak přehnaně kvalitní, protože když logika postrádá všechny zuby, tak i primabalerína sic v bílé šále, tančí jen v naleštěných gumácích. Před ukřižováním mi klidně vymažte všechny body a dejte korunu z oslích uší, jsem ochoten naslouchat všem inkvizitorům, ale budu si nakonec tvrdit svoje:“….že přece se točí lepší akční filmy“. ()

VerteX

Je úžasné, kolik se toho může schovat za jeden hongkongský akční film. Tolik citu, tolik pokory, tolik lásky, tolik přátelství a porozumění. John Woo by si za takovéto dílo zasloužil Oskara, protože na rozdíl od hollywoodských "trháků" předvedl hru na divákovo srdce, obalenou spoustou krve a olova. Akční scény a přestřelky nevyznívají naprázdno, jsou plné naturalistických obrazů a... hrdinům docházejí náboje. The Killer ve mně prozatím zanechal nesmazatelnou stopu. ()

alienemo

Tak toto bol po dlhej dobe prvy film, ktorý si môže hovoriť akčný. Strhujúca akcia a skvelá kamera spôsobili, že naňho budem dlhú dobu spomínať len v tom najlepšom. ()

Slavomír

Takže toto bolo moje celkovo druhé stretnutie s Hong-kongskou Woovkou. dopadlo to celkom dobre. Zaujímalo by ma či to v Amerike premietali ( ak to tam premietali ) cenzúrované. Spotreba traskavých kapsulí a slepých nábojov je úctihodná, hoci nedosahuje vražedné kvantum Lashou Shentan ( ázijské názvy neznášam, ale tento mi sadol na jazyka a nechce dole ). Chow a Lee sú sympatická dvojka, čo do herectva tak v kosení nikdy nekončiacich sa radov zabijakov a inej ozbrojenej hávede. Berety, kolty, brokovnice kvéry všetkých ráži a veľkostí rozohrávajú na emocionálne kvalitne zafarbenej scéne delobuchový koncert pre všetky uši chtivé zvuku výstrelov a trhajúceho sa mäsa. ()

bakeero

Málo platný. Ze zastřelení člověka udělali cool záležitost v Hong Kongu. Přesto je to pro mě slabší Woo - příběh mi přišel přetažený a ani tomu emocionálnímu přepálení příliš neholduju. Ale zhruba od poloviny filmu jsem mu nevěnoval 100 % pozornosti, takže vzhledem ke zdejšímu hodnocení si to nejspíš sjedu ještě jednou... ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film