Pěstní msta

• USA Fistful of Vengeance

Kai (Iko Uwais) je zabiják se superschopnostmi, kterého touha po pomstě zavede až do Bangkoku. Tam ale musí změnit plány a postavit se starodávné hrozbě, aby zachránil svět. (Netflix)

dannyyy

Trailer navnadil, ale film zklamal. Ty 2 hvězdy dávám jen proto, že to beru jako doplněk k seriálu, což ušlo. Bojových scén bylo dost, dost hodně a po půlce filmu už nudily, protože byly bez nápadu, stále to samé a takové pohádkové a ta otřesná hudba, která ve filmu vůbec neseděla... to je už jiný level. ()

sniper18

Obsadenie a trailer dávali nádej, že by sa zase po dlhšej dobe mohla objaviť nejaká slušná martial art žánrovka, ale to v tomto prípade len ťažko. Neviem, prečo to stále skúšajú s týmito akčnými fantasy odohrávajúcich sa v súčasnosti, tento žáner takmer nikdy poriadne nefungoval a ani nikoho nezaujímal a toto je opäť to isté. Ale aspoň to film nijak netají a už po pár minútach som vedel, že toto nebude nič pre mňa, ale bol som zvedavý, či aspoň niekto niečo predvedie a tak som tomu predsa len dal šancu. Seriál som nevidel a po tomto určite ani neuvidím, dejovo to išlo úplne mimo mňa, nejaká pomsta za smrť sestry proti prastarému zlu, ktoré chce zničiť svet a podobné hlúposti, ale predsa len sa tu našlo aspoň pár nápadov, ktoré neboli úplne zlé a stred filmu vylepšili. Ale skutočne len pár a iba túto časť, úvod a záver ma nezaujímali vôbec. Ale tú samotnú akciu zase nemôžem tak kritizovať, samozrejme sa nejedná o nič výnimočné a nenájde sa tu žiadny súboj alebo aspoň chvat, ktorý by som si chcel pozrieť znovu, vlastne mi prišli aj dosť pomalé, ale na americké pomery mi to nepríde také zlé, choreografia je aspoň taká štandardná, tie fantasy prvky sa v nej držia trochu na uzde a hlavne je slušne natočená. Strihmi sa tu šetrí a je plne prehľadná. A síce sa snaží byť aj drsná, ale toto tu moc nefunguje, na to sú tie krvavé scény moc rýchle a krátke. Takže celkovo tá akcia nie je výnimočná, ale v strede filmu ma bavila a hlavne taká akcia v hoteli má niečo do seba. Z obsadenia poteší duo Iko Uwais a Lewis Tan z Mortal Kombat, vytvorili tu sympatickú dvojicu, tretí z partie ma nezaujímal vôbec a ani ženská dvojica nie je najhoršia, len na opačnej strane nie je o koho stáť, záporáci nestoja za nič. A ani režijne mi to nepríde taká katastrofa, Roel Reiné bol predsa len jeden z tých lepších videorežisérov, ktorého filmy vyzerali lepšie ako konkurencia a aj tu sa celkom snaží, sadlo mi prostredie a aj kamera, hlavne ten prelet hotelom snímajúci rôzne akcie bol dobre zvládnutý. Len som nepochopil význam hudby, tu si snáď chcel niekto pustiť celé svoje obľúbené album, pesničky tu hrajú každú chvíľu a to niekoľkominútové sekvencie. Rušilo ma to. Takže vďaka súbojom to nie je úplná strata času, ale teda raz bohato stačilo. 42% ()

iXtr3m3

Slabšie ako seriál. Veľká preveľká škoda. OK, dostali sme hromadu bitiek, dokonca aj tá krv tam bola, ale ruku na srdce, kto raz videl Iko Uwaisa vo famóznych Raidoch, alebo v The Night Comes for Us, tak to má ťažké, pretože to sú tri tvrdé kalibre a doteraz nepokorené etalóny svojho žánru a toto bola oproti nim obyčajná rozprávočka. Škoda, pretože ani Lewis Tan nie je úplne márny, v Mortal Kombate sa mi rátal a Iko Uwais a Juju Chan, tak to sú legendy, ktoré by si zaslúžili trochu iný scenár. ()

BOURQUE

D-čkový scenár s priemerne dobrými akčnými a bojovými scénami. Trojica Lewis Tan / Iko Uwais / Lawrence Kao, doplnená slečnou Pearl Thusi má stále dobrú kondičku. Ale to je všetko, čo vám film vie poskytnúť. Jeden z ďalších nie príliš vydarených výsledkov Netflixu v poslednom období. Osobné hodnotenie: 61% (*) ()

JASON_X

Hned po několika prvních záběrech jsem se začal docela ztrácet. Ono je to totiž filmové pokračování nějakého seriálu, jak jsem zjistil vzápětí, no nic. Ale po čtvrt hoďce už by měl být aspoň průměrně inteligentní divák vcelku v obraze, zase tak složitý ten děj není. A taky myslím, že v tomhle filmu nejde paradoxně v první řadě o děj, jako o vizuál. Znovu jsem se podíval do Bangkoku, pokochal se nějakými těmi bojovými akrobaciemi s cákanci digitální krve, popatřil na lepé ženy, poslechl si něco komerčního popíku... Ale co se dělo s postavami, mi bylo tak nějak naprosto a úplně buřt, protože všechny postavy mi byly úplně u zadku a celou dobu bylo naprosto jasné, jak to nakonec dopadne. Vizuálně atraktivní  lobotomizovaný mozkovýplach, slabá třetí. ()

• Koordinátorem kaskadérů byl Kawee Sirikanaerut. (Rominator)