South Park: Post COVID (2021) (TV film)

Nevím, jestli je to mým věkem, dobou nebo kvalitou filmu, ale pamatuju si původní seriál Městečko South Park o dost zábavnější.. Tohle téma mohlo být tak silný a vtipný.. Oni místo utahování z COVIDu řeší úplně nesmyslnou kauzu. Očekávání bylo o dost větší. Pokračování jsem ani nedokoukala.

Klan Gucci (2021)

Shodou okolností jsem krátce před shlédnutím filmu slyšela zpracovaný příběh od holek z Opravdových zločinů. Je to zvláštní, ale holky celé téma zvládly zpracovat daleko zábavněji, zajímavěji a hlouběji v cca 30 minutovém bloku jejich podcastu, než téměř 3 hodinový film velkého Ridleyho Scotta. Film House of Gucci trochu působí jako parodie sama na sebe.. Silné pseudoitalské přízvuky, přestřelené masky a chaotické, místy afektované herecké projevy. Sám příběh moc nedrží pohromadě. Stopáž je zabijácká, příběh se líně plazí a zdaleka obchází překážky. Jediný důvod, proč film vidět je asi hvězdné obsazení. Nuda a šeď. Absolutně promrhaný potenciál.

American Crime Story - Versace (2018) (série)

Po vynikající "jedničce" jsem se bez váhání vrhla i na druhou sérii. Hvězdné obsazení nemá zas až tak moc zvučná jména, což by ani nevadilo, protože se herci limitně blížili svým skutečným předlohám. Především musím vypíchnout Penélope Cruz, která velmi pěkně zazářila jako Donatella. Vlastně všichni hráli velice slušně. To co mi tentokrát vadilo byl nelineární scénář, ale skoky do minulosti a pak do jiné minulosti a zase zpátky atd. Díky tomu seriál působil neučesaným dojmem, občas jsem se ztrácela v ději a někdy příběh trošku nudil. Více působí až telenovelovým dojmem, ale možná to byl tvůrčí záměr.

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Opět jsem dala na doporučení holek z podcastu Opravdové zločiny a rozhodla se podívat na tuhle krimi sérii na motivy skutečných událostí. Přiznám se, že jsem čekala nějaký přeříkávaný dokument, byť hvězdně obsazený, kde budou vypovídat skuteční pamětníci a do toho úryvky života přehrávat herci. A ideálně bude vše setříháno zrychlně, natahováno a dokola opakováno, jak jsem u podobného u podobných pseudodokumentů na kabalovkách. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že úroveň seriálu je úplně někde jinde. O mnoho levlů výše, než jsem původně popisovala. Obsazení je přímo geniální - Cuba Gooding Jr., který rozhodně nemusí dokazovat, že umí hrát, super John Travolta a jako překvápku "Ross" David Schwimmer, kterého jsem snad nikde jinde než v Přátelích předtím neviděla a tady s naprostým přehledem válcuje všechny okolo. Povedený počin. Jen snad mne trošku mrzelo, že se děj odehrává "až poté" a neukazuje nám samotný trestný čin.

Bod varu (2021)

Pokud vás zajímá, jak se skutečně vaří, tak musíte vidět "Boiling Point". Když chceš mít opravdu dobrou restauraci, tak nestačí umět skutečně parádně vařit, ale chce to mít více než schopný tým, být obstojným manažerem a ještě to chce pořádnou odolnost proti stresu. Co vše se může přihodit během jedné směny v restauraci, když se Ti podělá vše, co se podělat může a ještě se Ti jako bonus routí soukromý život.. Točeno na jeden záběr.. Má to grády a rozhodně je to zajímavý vhled do kuchyně "lepší" restaurace. Jediné, co pro mě nebylo až tak hmatatelné, byl ten papiňák v hlavní postavě. Spíše mi přišel rezignovaný a ke spoustě věcech laxní, takže hlavní pointa dle mého názoru tolik nevyzněla. Rozhodně super indie film, který stojí za puštění!

Ochránce (2021) (seriál)

Po S01: Upřímně řečeno mi hlavní antihrdina, byť ho Lukáš Vaculík zahrál velmi dobře, přišel ve scénáři naprosto zbytečným. Možná by jednotlivé příběhy obstály lépe sami o sobě než naroubované na osobní problémy pana Pelána. Jednotlivé epizody jsou na televizní obrazovku kvalitně obrazově natočeny, ale co se týká obsahu scénáře, tak ten pouze klouže po povrchu a jen stručně a nezúčastněně jen jednotlivé příběhy přeříkává. Jediná výjimka snad byl díl "Vrabčák", který mi přišle opravdu silně zpracovaný. Byla skvěle postavena problematika na všech frontách (školství, manželství, Anežka, alternativní vzdělávání aj.). Možná mi bylo tohle téma osobně nejbližší, ale rozhodně mě herecky i příběhově hodně bavily postavy Anežky a ženy pana Pelána. Všeobecně mě překvapuje vysoké hodnocení seriálu, který rozhodně není nekvalitní, ale za topku bych ho taky nepovažovala..

Paroží (2021)

Horor Paroží má scénář v podstatě poskládaný ze spousty původních dobrých hororů. To je asi jeho největší slabina. Rozhodně tu divák nenajde nic nového. Možná je na americkou půdu trošku víc folkovější než je zvykem. Herci hrají více než snesitelně, natočeno líbivě, zápletka plus mínus funguje, pár ekl věcí taky ukážou.. Já myslím, že tu máme hororově přívětivý průměr.

Raya a drak (2021)

Trošku "dospělejší" disneyovka zaměřená na legendy a bez typických zpívánek. Grafika standardně topová. Nechyběl ani humor, roztomilé bytosti a spousta dojemných scén. Prostě taková ta tradiční sázka na jistotu. Za nás asi víc než dobrá jednohubka, kterou si víc nepustíme..

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Tak se kluci ušatí moc nevytáhli.. Trošku jsem čekala, že když se Nick Slaughter přesune více na sever, tak to nebude jen o změně barevného filtru na kamaře, ale dostane tu správnou "severskou" atmosféru. Bohužel šanci na pozdvihnutí úrovně autoři propásli. V podstatě místo cool sarkastické vyvražďovačky inspirované severskou Evropou nám nabízí jen diletantské látání zpackaného konce předchozí série. Jack Alcott je navíc neslaný, nemastný, tak doufám, že nedostane vlastní seriál. Nebyla jsem a asi ani nebudu cílovka.. Pozitivní na tom pro tvůrce je, že jsem byla schopná to celé přežvýkat (třeba taková Hra o trůny takové štěstí neměla). Aspoň jsem si doplnila seriálový přehled.

Encanto (2021)

Napoprvé se mě Encanto zas až tolik neoslovilo. Na můj vkus je hodně barevné a hlavné motiv "superhrdinů" nebo "polobohů" mi nebyl úplně nejbližší. To, co mě naprosto instantně uhranulo, byl jednoznačně soundtrack poskládaný ze samých chytlavých a líbivých písniček. S každou písničkou jsem si postupně zamilovala charaktery hlavních postav. Na druhý pokus už byl příběh daleko podmanivější. Aktuálně je to jeden z mých oblíbených animáků. Věřím, že se do něj pustím opakovaně.