• Pohádka

Odpojit (2012)

Aktuální téma. Sociální sítě. Krádež. Emoce. Všechno tohle film má, jedině dobře, že součástí bylo hned několik příběhů. Tyhle silné filmy mám ráda, člověk si víc uvědomí, co je v životě důležitý, když zrovna nejsme online.

Kluci v mém životě (2001)

Moc hezký film, kde je přesně ukázáno, že ne vždy vyjde život, jak si člověk myslel, ale i přes to, musí brát co má a vážit si druhých. Hezky natočeno, možná zbytečně dlouhá stopáž, ale dá se to přežít, furt se něco děje a dívat se na Drew Barrymore je něco tak reálného, že mi to ani nevadilo.

Bratři (2009)

Krásné drama, které mě dostalo. Všichni herci naprosto bravurní, ačkoli mi byl chvílemi Maguire protivný (tak to asi mělo být) tak mu nelze upřít herecký výkon :) Za mě velký bod Gyllenhaalovi, protože byl tady prostě perfektní. Ty emoce. Super film, který mě mile překvapil.

Teorie všeho (2014)

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Film je krásný snímek o životě, lásce, nemoci a všem, co s tím souvisí. Oba herci jsou prostě dokonalí v jejich rolích a Eddie si Oscara rozhodně zasloužil. Jediné co mi vadilo, že délka filmu možná byla zbytečná, o 20 minutek zkrátit a bylo by to příjemnější :) ale jinak SUPER!

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Jsem tak hrozně ráda, že zrovna tenhle animák si udržel svou úroveň a jako jeden z mála i nápad do dalších dílů! :) Vyždímali teda, co se dalo, ale jelikož rejžování prachů je asi lepší než si ponechat vizitku dobré kvality, tak proč nenatočit další díl, kde bude mít Hiccup dítě a najde se další problém a další pomsty! :D (nikdy nemít dost, ach jo)

The F Word (2013)

Strašně mě tu překvapil Radcliffe, kterej sem myslela, že prostě umí zahrát jen Harryho Pottera za brejličkama. Musim říct ,,klobouk dolů", s jakou lehkostí, bezprostředně zahrál zamilovaného kamaráda. Vtipnej, přirozenej, ačkoli trošku by měl vylézt na sluníčko, je bledej jak kdyby zrovna spatřil v sobě Voldemorta. Jinak fakt super filmek, milej, dospělej, ale lehce koketující s pubertální nerozvážností.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Naprosto úžasný film, který jsem dlouho odkládala, ale jsem ráda, že jsem si k němu znovu našla cestu. Leonardo Dicaprio je tady úžasný, to co předvádí herecky jako ještě ,,ucho" je známka toho, že má talent a patří bezesporu mezi dnešní elitu herců. Johnny Depp zde nebyl tak výrazný, ale i tak se mi jeho projev líbil. Naprosto přirozeně se mi tu jevila J.Lewis. Všechno krásně natočeno, hudba, záběry, smích, pláč, hořící dům. Cesta pryč.

Divergence (2014)

Nikdy si nic nečtu o filmech, který chci vidět. Krom obsazení, žánru, ale nikdy ne příběhu. A proto mě DIVERGENT dostal. Někomu se může jevit jako průměr a béčko, já to tak nevidim. Přijde mi to jako úžasný nápad a skvěle odvyprávěný příběh od začátku do konce. Totálně jsem propadla emocím - strach, obdiv pro odvahu, smích v těch v pravých chvílích a motýli v břiše v těch intimních. Je mi uplně jedno, jaké tu dávaj ostatní hodnocení, já se nepotřebuju sjednocovat, natož mít pocit se obhajovat. Mám svůj názor a to je takovej, že tenhle film má super základ, je skvěle natočenej a vytěžil maximum. To, že je schopnej to každej srovnávat s Hunger Games, jen proto, že tu byly dřív a za tenhle komentář se schovat. Tohle je jinej film, tak se s tim smiřte. Za mě teda zrovna Hunger games II bylo rozhodně horší. A pokud je navíc někdo schopen tomu dát hvězdy podle toho jaký má film % hodnocení. Tak to je u mě křupka. PS: Režisér mě opět potěšil aneb vítej nový oblíbený filme! PS2: Vám, co se nelíbilo to číst, holt jsem asi DIVERGENT

Zloba - Královna černé magie (2014)

Film, který dal příběhu o ,,Růžence" nový rozměr. Skvělý nápad se základem děje, přes konečně udaný důvod pro kletbu (tady fakt byl) a zároveň symbolika tohoto zakletí. Nádherné efekty a vůbec vizuální pojetí bylo prostě dechberoucí. Koho něžnějšího na roli Aurory najít než Elle Fanning :) A že i zlá víla MÁ srdce a zároveň zlo je představováno vlastně králem je velmi příjemná změna a neokoukaná varianta. Režisér má pevně v ruce všechny aspekty filmu, ať už jde o stvoření temného lesa, radostné chvilky nebo akční scénu na konci. Doplnila to úžasná hudba a musim říct, že tady pro mě byla Angelina opravdu krásná.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ben Stiller... to sem si řekla, že to bude jen lepší komedie (dle hodnocení tady), jelikož jsem předpokládala, že když on takové hraje, natočí stejnou. Ale film mě vyvedl z omylu... nečekala jsem, že Stiller dokáže vytvořit film, který nemusí mít prvoplánově vtipné dialogy a přitom bude působit vtipně. Jeho představy a fantazie mě pobavily a zároveň film byl dramatem. Krásné záběry přírody, někdy pěkně zachycené detaily, hezká kamera, příjemná hudba a co bych už vůbec nečekala, že na konci budu brečet. PS: Stiller by měl nosit ty vousy! WTF? Slint.