Držte krok s Kardashians (2007) (pořad)

Místní komentáře krásně dokazují, jak dobře to má Kardashianovic klan vymyšlené. Celá tahle show je předem naskriptovaná a dělat ze sebe blbky je to, na čem vydělávají. Stačí úmyslně vyvolávat skandály, hrát idioty, dobře vypadat a recept na úspěšnou show je na světě. S tímhle konceptem přišla jako první Paris Hilton, která sama nedávno udělala dokument o tom, kolik let musela nasazovat tuhle přiblblou personu, protože jí to vydělávalo, a přiznala, že dnes už má problém mluvit svojí přirozenou intonací. Přitom v reálu je to velmi inteligentní businesswoman, která vede řadu podniků a vydělává miliardy. V Česku tenhle koncept kdysi úspěšně zkopírovala Agáta Hanychová, která je taky ve skutečnosti inteligentní, vzdělaná a fajn holka, ale hrát blbou a dělat skandály ji živilo. Všude se díky tomu o ní mluvilo a čím větší měla popularitu, tím víc přicházelo nabídek na spolupráci s velkými značkami. Je to jen business a reakce tady ilustrují, jak se jeho tvůrcům daří vás všechny přechytračit. Drtivá většina z místních si totiž podle všeho myslí, že v téhle show vidíte skutečné povahy mladých Kardashianek. Ach ta naivita.

Rozhodnutí nebo život (2022)

Dobrý nápad, fajn cast, skvělá muzika a parádní tempo. Bavil jsem se celou dobu a místní hodnocení je jako vždy u hororů naprosto mimo. Proto dávám navíc čtvrtou hvězdu.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Všechny čtyři díly komixové předlohy jsem zhltnul za večer. A musím říct, že ze seriálové podoby nemůžu být víc nadšený. Charlie a Nick jsou prostě pár, kterému nejde nefandit. A stejně tak Tara s Darcy no a samozřejmě i Tao s Elle. Dlouho jsem neviděl seriál, ve kterém by mi byla tak neskutečně sympatická každá postava. No a hlavně jsem ještě nepoznal sérii, která by tak věrně ukázala, jaké to je být teenager a vyrovnávat se svou odlišnou sexualitou. Už teď se těším na další řadu a nemůžu jinak než dát plný počet. Srdcerváči se jednoznačně zařadili do mé seriálové top 10 <3

Srdcerváči - Šikana (2022) (epizoda)

Zatím s přehledem nejslabší díl celé série. Tvůrci se definitivně trhli od komixové předlohy a začali si děj upravovat podle libosti, což se bohužel projevilo spíš negativně. Snad to finále spraví.

Srdcerváči - Polibek (2022) (epizoda)

Nejlepší LGBT seriál všech dob! Kéž by tohle bývali točili, když mně bylo 15. Nick a Charlie jsou k sežrání a Tara s Darcy vyoutované na můj nejoblíbenější song od Chvrches, to je prostě top! Ještě teď mě bolí pusa, jak jsem se celou dobu usmíval. Alice Oseman musí vrnět blahem, jak zvládli Srdcerváče zfilmovat! Hned jdu na další díly <3

Abercrombie & Fitch: Vzestup a pád (2022)

Nějak to na mě nemělo ten šokující efekt, který autoři zřejmě chtěli vzbudit. Značka si prostě vymezila skupinu, na kterou chtěla cílit, a tomu přizpůsobila svůj byznys. Jako mraky jiných firem, u kterých to jen nikdo nerozmáznul. Obdobně existují značky, které cílí na plus-size, gaye, afroameričany atd. a nikdo to neřeší, naopak se jim za ne-diverzitu tleská. SPOILER Co samozřejmě je naprosto odsouzeníhodné je sexuální zneužívání, které ale tvůrci ze zcela nepochopitelných důvodů zmínili jen tak do počtu a moc nerozebírali. Přitom tam bych osobně viděl to skutečně skandální. Celkově spíš na poměry Netflixu (pod)průměrný dokument.

KIMI (2022)

Tady je špatně snad úplně všechno. Scénář, režie, hudba, obsazení, herecké výkony… A ten konec je už vyloženě k smíchu.

Moonfall (2022)

Nejzábavnější akční jízda posledních několika let. Emmerich definitivně ztratil kontakt s realitou, ale sakra když ona je to taková zábava. Na začátku to vypadá jen jako jeho další postapo a nakonec tam narve všechno od startrekovskýho sci-fi přes (neúmyslnou) parodii na Rychle a zběsile až po úplný šílenosti, za jaký by se nemuseli stydět ani kluci z Asylum Studios :D Tohle bude bezpochyby moje velký guilty pleasure na řadu dalších let!

V rytmu srdce (2021)

Příjmemný a dobře natočený film na nedělní odpoledne, u kterého se dá dobře sžít s postavami a fandit jim. Na druhou stranu ale absolutně nezasloužený Oscar. Tenhle snímek branži nikam neposouvá a ani dějově nejde o nic objevného. Je to klasická šablona převážně z tanečních filmů, kde se rodiče nakonec se slzou v oku smíří s kariérním rozhodnutím svého dítěte. Jediný rozdíl je zde v tom, že jsou neslyšící. Tady je prostě vidět výsledek nových pravidel Oscarů, kdy filmy skórují podle toho, kolik menšin pojmou (a to říkám jako chlap, co vychovává dvě děti s přítelem).

Amy Schumer: Živě z divadla Apollo (2015) (divadelní záznam)

Amy Schumer je prostě nejzábavnější stand up komička současnosti a dokazuje to každým vystoupením. Pecka jako vždycky.