Šťastní až do smrti (2011) (seriál)

Sitcom Happy Endings mě velmi mile překvapil... Humor neotřelý, lehce dětinský (což jako věčně nedospělý vysokoškolák miluju) a prostě fungující... No a na Maxe coby snad prvního realisticky pojatého medvěda v populárním seriálu se prostě kouká až moc dobře... Will you marry me :-)?

Víkend (2011)

Pro mě obrovské překvapení. Dva obyčejní kluci (žádné vykroucené buzny jak je v LGBT filmech zvykem), kteří se potkají náhodou za účelem sexu a prostě si víc padnou do oka. Prožijí nádherný víkend, který vás svojí atmosférou vtáhne. Chemie mezi ústřední dvojicí totiž funguje na výbornou a člověk se neubrání vzpomínání na svoje první okamžiky počínající zamilovanosti. Celou dobu víte, co přijde na konci a tak nějak tíživě si to s sebou nesete, snad i proto se dá lépe sžít s oběma postavami. No a na konci přijde smutek. Celé je to emotivní, realistické, s chytrými dialogy plnými myšlenek mnohem hlubších, než by se z jejich mnohdy vulgární formy mohlo vůbec zdát. Pokud nemáte rádi konverzačky, ruce pryč. Já konverzačky miluju a tohle bylo prostě nádherné, leč velmi smutné. Ještě že ten můj nikam neodjíždí... :-)

Úplně normální (2012) (seriál)

Bohužel, jako gaye mě tenhle seriál celkem uráží. Snaží se rádoby nabourávat stereotypy a přitom dá jednu z hlavních postav klasickou stereotypní vykroucenou buznu? To snad ne. V reálném světě takové typy prakticky nepotkáte, tak proč má někdo (Ryan Murphy) potřebu gaye takhle zobrazovat prakticky v každém svém seriálu (Glee, New Normal, American Horror Story)?

Projekt X (2012)

Tak přemýšlím, čím to může být, že některé lidi tenhle film (dle komentářů) tak iritoval... Napadá mě snad jediné vysvětlení - že jako teenageři nikdy pořádně nepařili... Mně to připomíná mých 17, kdy i holky zvládaly 14 piv za večer, prokládalo se to jointy a na parties občas nějakými drogami... No a potom se hrála flaška a po zbytek noci nezáleželo na pohlaví (byli jsme dost hippie parta)... No a když se pokazilo počasí při party v lese, skončili jsme u kamarádky a tam totálně pařili po celém domě, takže ráno se v účetnictví jejích rodičů našel použitý prezervativ, v jejich posteli PET s pivem, za puškami (prodávají sportovní zbraně) zátky od piva (s puškami se v noci hrálo na vojáčky :-D), po zdech byly špagety s kečupem (noční bitva), fleky od vína (museli jsme malovat Primalexem), ve všech kobercích rozdrcené chipsy a křupky, nazvracená žluč v záchodech, WC i sprše, předložka před rohovou vanou ušpiněná od pohrabáče, kterým jsme se v noci snažili otevřít si pivo, když jsme se tam ve třech váleli... A v neděli pak šílené uklízení :-D A to byla jen jedna party z mnoha... Snad právě proto jsem se u Project X tak perfektně bavil, protože mi přišel ze života a teenageři se tam bavili tak, jak je to normální... Prostě alkohol, drogy, sex, hudba... FYI Dnes nás většina studuje VŠ, případně už ji má za sebou, zakládáme rodiny, řešíme kariéry (IT, právo, ekonomie, filozofie...), takže moralisti se ať třeba puknou s kecy o FB generaci... To, že někdo dokáže pořádně pařit, neznamená, že z něho nic nebude nebo že je to na věky nějaký idiot... Prostě jen závidíte lidem mládí ;-)

REC 3: Počátek (2012)

Jako samostatný film by to nebylo špatné, originalita tomu rozhodně nechybí. Jako součást univerza [REC] je to ale úplně zbytečné. Děj to nikam neposouvá a vlastně jsme se jen dozvěděli jen další dva střípky z napojení zombie na cosi nadpozemského. Dal bych tři hvězdy, ale jednu uberu za to, že to má být [REC] :-/

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nevím, kde bych měl začít, protože jsem po shlédnutí prvních 12 dílů (na jeden zátah) plný nadšení. Tohle je fantasy tak, jak si ji představuji a jak se mi líbí. Spletitý děj, důraz na psychologický vývoj postav, drahý "look", realističnost (co do sexu, násilí atp.) a mnohé další. Nemohu jinak, než dát Game of Thrones plný počet..

Hunger Games (2012)

Osobně opravdu nechápu ty kecy o tom, že HG je knížka/film pro teenagery.. V mém okolí to čtou jen lidi okolo 25 (pohybuji se v oblasti knihovnictví) a dnes v sále byl věkový průměr taky takový.. Stejně tak vzhledem k ději bych to třeba mému synovci asi nepustil ;-) Ale k věci.. HG jako knižní trilogie mě zcela pohltily.. Rozhodně jsem ale nečekal, že filmová verze mě bude bavit ještě o kus víc.. Film měl fantastickou atmosféru, herecké obsazení nemělo chybu, děj se držel knihy - to jsou pro mě samé plusy.. A scéna s Routou byla naprosto famózní.. Filmu dávám jasných subjektivních 100% a nemůžu se dočkat dalšího dílu.. Superlativy rozhodně šetřit nehodlám :-)

Kdo přežije - Jeden svět (2012) (série)

Konečně.. Posledních 5 řad bylo naprosto tragických a já už si vážně říkal, že zlaté časy Survivoru jsou za námi.. A pak se objevil Colton.. Myslel jsem, že v týmu mužů nepřežije první kmenovku, ale ten týpek prostě válí.. Je to totální puppet master, který ovládá úplně všechny a mě z nějakého zvráceného důvodu hrozně baví, ačkoliv v reálném životě bych mu asi měl chuť dát pěstí..

Kdo přežije - Tocantins (2009) (série)

Díky Sieře jedna z mých nejoblíbenějších řad Survivoru.. Dragonslayera jsem z hloubi duše nenáviděl a Tysona možná ještě víc.. A tak se s touhle řadou prostě nedalo přestat, byla návyková.. Naprosto neoprávněný vítěz, který za celou řadu v podstatě nijak nehrál, to mi hlava nebere.. Ale jinak jako řada opravdu skvělé ;-)

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

Ne a ne a ne.. Survivor jde prostě od Tocantines do kopru a tohle se Mikronesii nemůže vůbec rovnat.. Ani skvělí hráči z toho nedokázali udělat zábavu..