300: Bitva u Thermopyl (2006)

Pan Snyder vsadil na efekty a pár působivých slov a vyhrál.Bohužel jsem zatim nečetl komix., ale pokud je aspoň z půlky tak impozantní udělal jsem velkou chybu.Od filmu plném války a bojů ,bych čekal potoky a potoky krve.A přestože postavili hradbu z mrtvol krve nikde nepřetékalo.na čem jsi ale opravdu pochutnal ( nejen já ) byl souboj ve drůhé třetině v polovině zápasu pro spartu dva nula. Otec se synem v útoku a Baroš šel do Kytek.V poslední chvíli přišla přihrávka zprava.To nestihl zpracovat,evidentně někde zapomněl hlavu.Bez pochyby šlo o velmi zajímavý zápas.Krasných 90% a Slavie se může jít zahrabat. - Teď výrok mého spolusledovatele : "Překvapil mě tento zápas plný efektů a silných soubojů o branku (Řecko). Slávie vedla silné útoky ,ale Sparťané ze střídačky předvedli slušný výkon i v tak malém počtu.V druhé polovině zápasu,ale došlo ke zklamání.Baroš schytal kopačku zleva,a ztratil hlavu.Hledání zabral slušné dvě hodiny.Otec byl převezen do okresní psychiatrické léčebny ,ale koncem zápasu se vrátil aby pomstil svojí (synovu) ztrátu hlavy. Zápas velmi zajímavý,ale na papíře se prý Sparta předvedla líp.Ale jinak to byl velmi zajímavý výkon i přes prohru Sparty.Teď je na Ultra Sparta aby dokonali toto velké dílo v desítkách tisíc.(Konec filmu) Slušných 90% a Slávie jde do háje :)"

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

v roce 2008 jsem se podíval na Transformers a krátce nato na tenhle snímek(co je jen tak mimochodem starší, jak já :) ). A závěr? Takhle jsem se už dlouho nepobavil. Hned po skončení filmu jsem si klekl směr východ, políbil zemi a poděkoval bohu za dnešní techniku. Jinak dějově na svou dobu bezpochyby zajímavé a pokus o futurismus třetí hvězdničkou. Co si myslím, že by svého času mohlo udělat velmi velký průlom a na co měli prostředky je zajímavější a vhodně vložená hudba (propracovaný soundtrack) a propracovanější souboje. (Vnímáno rychlost a rádoby údery). slabých 68%

Soudný den (2008)

Opravdu to nerežíroval Michael Bay? propracovaná akce, souboje včetně různě pohyblivé kameře a krve tak akorát do ručky. Podle názoru je to slátanina Resident Evil, Šílená Max a Redick. Co bych přihodil jako čtvrtou hvězdičku beroucí dech. Za nepropustnými zdmi vládne ne jedna, ale rovnou dvě skupiny proti sobě bojující (přirozená reakce lidstva). Ba co víc, nejen téměř nehynoucí anarchie ale i dechberoucí středověk. (teda až na rytíře, ikdyž bůh ví, jaký moc propracované to bylo). Jestli mám pro něco slabostl(vyjma zpomalení :) ), tak správná kombinace hudby, počasí a neodolatelné krásky s neuvěřitelnými schopnostmi. krásných 90%

Hvězdná brána: Návrat (2008)

boooring. Asi jsem příliš mnoho čekal a dočkal se neuvěřitelného zklamání. Bylo mi ukradený, jestli tu bránu najdou a přežijí a to jsem ten seriál miloval!!! Neměli si brát do huby Star gate, ale udělat z toho radši celovečerní film na téma Návštěvnící pro maximálně nenáročné diváky, kterým budou stačit známé tváře a úvodní znělka. Rok 2008 byl neuvěřitelné úspěšný na celovečerní filmy všeho druhu a tohle byla velká chyba. Slabých 60%

Suprhrdina (2008)

Další příjemný sobotní filmový večer.nad tímto rádoby akčním snímkem.Ačkoliv jsem opravdu nechtěl místy jsem se neuvěřitelně bavil.Konečně se po dlouhé době objevila komedie, která má hodně daleko od děsnýho Dojáku ,nebo Epic movie.Jediné zklamání ,kterého jsem se dočkal byl neuvěřitelně mizerný herecký výkon praštěného otce v podání herce Lesliho Nielsena.Jestli ho někdy potkám ve vážné roli tak se zakousnu do stropmu a budu dělat suchou větev .Krásná hudba ,neopakovatelný humor a Sára Paxton. 70%

Zpověď americké nevěsty (2005) (TV film)

Krásná Shannon a nešikovný McClintock vytvořili v roztomilou dvojci v sladké americké komedii. Nečekal jsem nijak převratné herecké výkony, ale na co jsem se opravdu těšil a dostal plnou dávku byl naivní pohled nastávající nevěsty plný dětských snůa primitivních problémů. Jsme na dvou hvězdičkách. Ta třetí je za pokusy o monology na bílém plátně. Najednou to byla zpověd americké nevěsty a ne jen sladký příběh. 70% (hodnocení mezi komediema)

Šakal (1997)

Tak v tomto snímku se potkali dvě velké hvězdy. Bruce Willis a Richard Gere. Na jedné straně téměř bezchybný padoouch záběr od záběrů v jiném obečení a dokonalým nadobíčkem, na té druhé už o poznání slabší vrah s policii za patama, ale charismatickou osobností. Prostě blbina s hvězdným obsazením, kterou jsem si dooost užil. 90%

Láska s výstrahou (2002)

Od filmu About a boy nemůžu Hugha Granta vidět. Ten samý úsměv, pohled, gesta neustále se točící dokola a opět v postavě bohatémo majtele hotelu. Takže k celému filmu, pro změnu nudná americká komedie, kterou snad jen trošku zpříjemňuje Sandra Bullock. Má nepochybně velký talent a doufám, že Slečna drsňák se nestane její životní roli....

Kickboxer (1989)

Musím říct, že tohle byla moje první zkušenost s filmy bojového a přitom neválečného filmu. Jean-Claude je bez pochyby charismaticky mladík plný síly, ale ne pro mě. Byl mi ukradený jeho osud a dokonce jsem se i přistihl při tom, že jsem fandil nepříteli, aby dokončil tu závěrečnou krvavou scénu. Seč neudělal to, Jean si nechal uřezat provazy na rukou a obdařil se božskou silou pramenící z touhy po pomstě bratra. Jak ušlechtilé. Ale některé zpomalené záběry při úderech byli zajímavéa tak nemohu, než nedat 65%

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Ať žijou moderní technologické postupy a s tím spojené odborné názvy. Dává to pocitu profesionality a vzhledem k tomu, že to vždy vede i k zatčení, tak nejen pocitu. A pokud vyjdou z úct Vanessy, pak už si víc asi ani nemůžu přát. Příjemná kriminálk, ale to je asi tak vše, co k ní dokážu říct. Bez problému si u ní odpoledne zdřímnu a odpočinu na večerní přípravu do školy. Nijak geniální hlavni postavy, ani super herecké výkony. Zloduši jsou obyčejní lidé, které vedou jejich pohnutky k nějakým šílenostem a jsou mi od srdce ukradení...