Velká ryba (2003)

Asi najlepší film Tina Burtona. Nádherné pohladenie po duši. Nehovoriac už o scenári, jednotlivých hereckých výkonoch, kde neviem koho mám skôr vyzdvihnúť a ten dojemné krásny záver... Plakal som. A keď mňa film dostane emotívne, tak si zaslúži plný počet.

Pašerák (2018)

Clint, Clint. Ty nikdy nesklameš. Tvoje filmy sa vyznačujú niečím, čo iné filmy nie. Aj tento bol jeho hereckým aj režisérskym skvostom, skvelý film, ktorý krásne pohladí po duši, má aj štipku humoru a je skvelo vystavaný. Jednoznačne je to film, ktorý má srdce a komu sa nepáči, tak nemá rád old school a poctivú filmárčinu.

Elitní jednotka (2007)

To bola pecka! Neprikrášlený pohľad na fungovanie spoločnosti v Brazílii, ktorý je všeličo, len nie príjemný, ale rozhodne stojí za vzhliadnutie a určite ho doporučujem, nakoľko emocionálne je to silný film a filmárske kvality takisto má. Výborný akčný dramatický thriller, ktorý vám ukáže, že život nie je taký pekný ako sa zdá... Aspoň nie všade. Najviac ma dostal ten neskutočne tvrdý výcvik jednotiek BOPE, ktorý by som nikdy nechcel zažiť. Poriadna sila. Perfekný film.

Obr Dobr (2016)

Pre mňa takmer dokonalá fantasy rozprávka so skvelými hercami a Môj kamoš Obor si ma svojou milotou a príjemnou vizážou úplne získal. Spielberg to stále vie, darmo.

Kniha přežití (2010)

Film s krásnou biblickou myšlienkou. Takýmto filmom dávam plný počet, lebo som hlboko veriaci a ten záver bol veľmi pekný.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Skvelé pokračovanie minimálne vyrovnané prvému dielu. Joe Pesci je skvelý a o ostatných ani nehovorím. Je tu naviac aj výborný humor, ale thrillerová a akčná časť je takisto vynikajúca.

Smrtonosná zbraň (1987)

Klasika, ktorá neomrzí ani keď to vidím desiaty krát. Či prvý, druhý, tretí alebo štvrtý diel, stále si to udržuje 5-hviezdičkovú kvalitu. Humor je tu skvelý, akcia a thrillerová stránka takisto a skvelá dvojka Mel Gibson a Danny Glover sú fakt výborní, chémia medzi nimi funguje skvelo. A to bitkárske finále je fakt pecka.