Milenec (1992)

Príbeh je celkom zaujímavo podaný, hoci ničím neoriginálny, ale tento film zhadzujú u mňa až príliš silne erotické scény. Väčšie hodnotenie fakt dať nemôžem. Keď som si uvedomil, že tento režisér natočil skvosty ako Medveď, Sedem rokov v Tibete a Meno ruže, tak toto považujem za jeho prešľap vedľa.

Good bye, Lenin! (2003)

Film o dobe, ktorú si naživo nepamätám. Pekný s úžasnou hudbou, ktorá tak príjemne povznáša, smutný a keď aj mne sa vynorili slzičky, tak to nebude len tak. Prívlastok komédia nie je veľmi namieste, pretože na rozdiel od podobného českého Pupenda alebo Pelíškov, tam nie je humor takmer vôbec. Viac je to dráma, ktorá veľmi horko spomína na dobu teraz už spred 20 rokov (21.11.2009)

Bláznivá komedie 2 (1991)

Menej vtipné ako prvý diel, pribudlo viac nereálneho humoru, ale aj tak sa to dá pozrieť.

Bláznivá komedie (1990)

Super komédia, ktorú som si s nostalgiou pripomenul vďaka netu. Spomienky sa mi vynorili najmä vďaka jednej ľahkej erotickej scéne, ktorú som si z detstva najviac vryl do pamäte ;-D

10 přikázání (2007)

Pekné spracovanie, hoci sa mi nepáčili niektoré nepresnosti - najmä tá "rodinná náklonnosť" Mojžiša k Ramzesovi, čo rozhodne je v úplnom rozpore s Bibliou , zase sa mi páčilo to, čo sa nepáčilo Diamantovi, že tam bolo použité ozajstné Božie meno "Jehova", ktoré bolo pôvodne v Biblii, čo potvrdzujú aj historici.

Partička (2009) (pořad)

Toto je jediná relácia z našich súčasných programov, pri ktorej som si nenechal ujsť zatiaľ ani jednu časť. Perfektne som sa bavil na improvizácií našich hercov, ktorí sú fakt zábavní a vedia si urobiť srandu aj sami zo seba a to je fajn. Najlepší je Lukáš Latinák a tie jeho oči :-) Také niečo tu ešte nebolo a je to úžasná zábava, ktorá nie je ani vulgárna ani trápna, ale príjemná. Edit: 19.3.2011 - čím ďalej, je to menej zábavné a často trápne a nudné, ale stále nadpriemerné, žiaľ musím znížiť na 4 hviezdy.

Policajt ze školky (1990)

"Chlapci majú penis a dievčatká vagínu" :-) Tento výrok sa mi vryl do pamäte asi navždy...

Caligula (1979) odpad!

Bolo mi z toho fakt na zvracanie, hoci som videl tú "directors cut", čiže skrátenú. Toľko úchylnosti som asi ešte nikdy nevidel. A nakoľko ja neznášam pornografiu, tak toto bolo vážne niekedy nechutné. Tinto Brass je asi poriadne zvrátený úchyl, ktorý sa len maskuje za reálne stvárnenie histórie. Ďakujem, ale toto je u mňa čistý odpad.

Smrt krásných srnců (1986)

Dnes som videl ďalší zo skvostov československej kinematografie, ktorý som neviem prečo vždy v TV prehliadal. Ako dieťa síce by som ho asi nepochopil. Veľmi krásny film, ktorý ukazuje život v tej dobe po tej humornej (Elektrolux) i po tej vážnej stránke (zaobstaranie jedla pre židovské deti). Scéna so psom je pre mňa jedna z najdojemnejších a najsilnejších chvíľ v československom filme.

Nauka o snech (2006)

Ach, kto z nás nesníva? Ale snívať tak ako Stephane by som veru nechcel, aby som nevedel rozoznávať realitu od sna. Celý film je jeden krásny, hoci chaotický sen, ktorý by som aj ja chcel prežiť - na konci ktorého je vytúžená láska. Nádhera!