Smrt černého krále (1971)

Já porád čekám, já porád čekám až bude koniec filmu. Dlhý, ale veľmi príjemný kriminálny film s nezabudnuteľným Jaroslavom Marvanom ako "Pane Rado."

Pozor, vizita! (1981)

Veľmi príjemný, pozitívny film, ktorý je jeden z tých, ktorý pohladí dušu. Úžasný Rudolf Hrušínsky pod skvelým režisérom Karlom Kachyňou vytvorili krásny nezabudnuteľný film.

Kouzelná romance (2007)

Veľmi chutne zábavná rodinná oddychovka, ktorá vám prinesie všetko, čo ste si kedy želali v tých najkrajších snoch. Disneyovka, aká sa nevidí každý deň, kde je z každého rožku trošku. Geniálny nápad, kde postavičky z animovaného sveta sa dostanú do nášho a nevedia sa zaradiť veľmi oceňujem. Častokrát som pri tých absurdných situáciách vybuchol smiechom a pri scéne, keď celú kuchyňu upratujú myšky, holuby a ďalšie zvieratká som si pomyslel, že toto by potrebovala moja izba :) Inak fakt perfektný slovenský dabing.

Příhody dráčka Soptíka (1975) (seriál)

Aj tak raz budem požiarnikom :) Pripájam sa k tejto krásnej a zimomriavky vyvolávajúcej hláške :D Pozrel som si to na DVD po rokoch rokúcich znovu a je to proste nádhera. Dnešné rozprávky sa nedajú ani porovnať so starými dobrými.

Rambo: První krev (1982)

Prvý a najlepší Rambo zo všetkých. Film pri ktorom vždy keď ho vidím ma chytia zimomriavky a doľahne na mňa úžasná atmosféra, ktorá je neopakovateľná. Záver, pri ktorom určite jedno oko nezostane suché je asi ten najlepší záver aký som pri akčnom filme kedy videl. Je to fakt krásny film. Ďalšie časti sú tiež fajn, ale už je to viac krvavý akčný nárez.

Mamma Mia! (2008)

To bolo krásne. Taký pozitívny, veselý a energiou sršiaci film som už dlho nevidel. Piesne skupiny Abba mám veľmi rád, takže som si aj ja zanôtil, jednoznačne ma to nabudilo energiou a proste ma to vzalo. Neriešim, že to má scenár vycucaný z palca, veľmi krásne to na mňa pôsobilo, takže dávam 4 hviezdy. Keby tam niektorí interpreti lepšie spievali, dal by som možno aj 5.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Teda to bola bláznivá súťaž. Lepšia ako niektoré komédie. A ozaj, kam sa hrabe Pevnosť Boyard? :D

Akira (1988)

Moje prvé a asi jediné anime, ktoré som videl ako dieťa. Úžasný futuristický svet, ktorý mi síce vtedy ako dieťaťu nepriniesol nič pozitívne, myslím, že sa mi o tých explóziách aj snívalo, ale nikdy som naňho nezabudol. Dnes, keď som si ho zohnal a pozrel, som bol užasnutý. Jednak samotným filmom a tým, ako je krásne spracovaný a aj nostalgickým slzám v očiach...

Policejní akademie (1984)

Ideálny príklad toho, že na pohľad obyčajná komédia s jednoduchým scenárom môže byť výborne zábavná a dá sa pozrieť aj 20-krát a stále baví :) Naviac je to klasika, takže nostalgia možno trošku nadhodnocuje, ale budiž!

Křižovatka smrti (1998)

Výborný film, ktorý má svižné tempo, rýchlu akciu a priehrštie humoru. Na odregovanie a dobrú náladu perfektné