Smrtonosná zbraň 2

Lethal Weapon 2

• SK název

Smrtonosná zbraň 2

Komedie / Krimi / Akční / Thriller

USA, 1989, 107 min (Director's cut: 118 min)

Jednička byla dokonalá a dvojka je jedním z mála pokračování, které dosáhly minimálně stejné úrovně. Nezapomenutelná scéna s bombou na záchodě a opravdu velmi hnusný diplomatický padouch :-)(8.3.2003)

Nejlepší Smrtonosná zbraň. Jedna z mála dvojek lepší než první díl.(22.3.2003)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(22.2.2004)

Mému vkusu nejvíce lahodící nejenom Lethal Weapon. Tenhle film sahá svými kvalitami daleko dál než jen na vrchol v rámci série;) Kromě všech deviz jedničky je tu navíc i perfektní Joe Pesci a nádherná (alespoň tentokrát) Patsy Kensit. A scénáristicky jsme opět hodně vysoko, zkrátka jak říkám, skvělá věc.(13.8.2005)

Je vidět, že hajzlovský vysocí politici odolávají i Riggsovi a Murtaughovi. Jenomže když se to vezme oklikou přes srandu a fešnou Riku Van Der Haas, jde to...(28.5.2003)

Ještě temnější a vůči ústřední dvojici nemilosrdnější než jednička. Ze scénáře je navíc ještě víc "cítit" Shane Black (cyničtí hrdinové v krizi, osvěžující emocionální přímočarost). Jinak neměnně zábavné a překvapivě nápaditě natočené (vč. záběrů komponovaných, jako kdyby za kamerou stál Orson Welles). Jo, a taky je to jediná Smrtonosná zbraň, ve které byla postava Joea Pesciho snesitelná a měla v příběhu své místo. 85% Zajímavé komentáře: tron, Visáč, Vitason, kitano, numi(17.9.2006)

Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou dvojce, která definovala policejní akci konce 80tých let a jsou dokonalým spojením dvou odlišných policistů v silné a dynamické duo. Mel Gibson se svou postavou ušel do druhého dílu poměrné velký kus cesty. Riggs nechal svoje bezmyšlenkovité vraždění na poličce nad postelí a začal trochu myslet. Ještě přidal špetku úcty ke svému partnerovi a dotvořil se v dokonalého hrdinu, který se nebojí zlomit vaz každému, kdo po něm vystřelí. Na druhou stranou je Danny Glover přesným protějškem k tomuhle šílenci, ale i on v těch nejnutnějších okamžicích silně přitlačuje na pilu. Richard Donner dotvořil skvělé pokračování, které v pár okamžicích dokáže předběhnout i minulý díl. Spojení akce a komediálních prvků vychází i na druhý pokus skvěle. Nelze než shlédnout další díl.(1.7.2004)

Kdo umí ten umí, už to není tak vážný jako 1*,ale o to lépe , nástup Joa Pesciho na plac byl dost dobrej nápad . I druhej případ panů Riggse a Murtangha je vynikající způsobem pořešen.(6.6.2006)

Riggs a Murtnagh si do dvojky odnesli vše podstatné – vulgární a nakažlivě pubertální humor, výtečně odsejpavé gagy, slušný příběh a perfektní akční sekvence. A samozřejmě svoje hlavní představitele, kteří jsou tím hlavním kořením filmu – sebelikvidační magor Gibson tvoří s páprdovským Gloverem opravdu explozivní duo, které neumí nudit. Scénáristé jim navíc přivařili několik opravdu delikatesních soustíček k zahrání (slavná scéna s Murtanghovým hajzlíkem, reklama na kondomy a další "bejkárny"). I druhá Smrtonosná zbraň prostě patří mezi nejlepší "fízlovky" historie a jako akční krimi (komedie) nemůže zklamat.(13.12.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $147,253,986Tržby Celosvetovo $227,853,986║ Tak tomuto sa povie pokračovanie ako hrom. /100%/(18.5.2005)

"Dostals je všechny?" "Jo, všechny jsem je vodnegroval." Btw nedávno jsem měl možnost shlídnout to v originále s titulkama a pan Rudd, Adolf a celá tahle fašistická sebranka mluvěj strašně hustym přízvukem a hodně jim to přidává na slizkosti.(18.10.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $227,853,986(6.12.2006)

Soundtrack Michael Kamen: 1. Cheer Down - George Harrison ,2. Still Cruisin' - Beach Boys ,3. Knockin' On Heaven's Door - Randy Crawford/Eric Clapton/David Sanborn ,4. Riggs ,5. The Embassy ,6. Riggs and Roger ,7. Leo ,8. Goodnight Rika ,9. Stilt House ,10. The Shipyard/Knockin' On Heaven's Door(9.5.2011)

„Sme seržant Murtaugh a poručík Riggs.“ – „A ako vás mám volať?“ – „Seržant Murtaugh a poručík Riggs.“ SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 2 je vzácnym filmovým príkladom, kedy sa pokračovanie takmer vyrovná skvelému originálu. Bohužiaľ, napriek niekoľkým ostrým zvratom a nečakanému a šikovnému „návratu ku koreňom“ (nekompromisné zavraždenie istej postavy), sa dvojka nemôže porovnať s „rovnocennými“ dvojkami (napr. VOTRELCAMI), kde bol okolo starých postáv vystavaný nový príbeh. Dvojka stále až príliš pripomína skôr dravší remake, než sequel. Ale akcia je veľká a drsná, Gloverovi to s Gibsonom pristane a na niektoré scény nezabudnete (bomba na WC, igelit s Markom "Drakeom" Rolstonom, zvieracia kazajka, reklama na kondómy). Bohužiaľ producent Joel Silver dovolil do série dvojkou preniknúť patetickým dialógom, Joeovi Pescimu a nevhodnému sitkomovému televíznemu humoru (ktorý v trojke a štvorke ešte podstatne narástol a ktorý sa podľa mňa do tejto série vôbec nehodí).(2.12.2004)

Akčnější, vtipnější, svižnější...Prostě lepší než jednička!(10.8.2002)

Druhej dil si udrzel vysokou latku nasazenou prvnim dilem, tentokrat tu ale navic mame i zajimavyho zaporaka a celej film je ladenej vic do komedie. Cemuz taky napomaha postava vrchniho svedka v podani neskutecne ukecanyho Pesciho. Ale jinak vse jede ve stejnech kolejich jako prvni dil, takze zadnej extra komplikovanej pribeh, spousta strileni a hlasek a opet dokonala dvojka Glover - Gibson.(17.12.2009)

Richard Donner nezklamal ani podruhé a natočil snímek srovnatelný s prvním dílem. Akce je ještě více než v jedničce a nuda rozhodně také nehrozí (viz. nezapomenutelná scéna na záchodě :-)))))) Mel Gibson a Danny Glover opět předvádějí co se čeká, ale obsazení Joea Pesciho alias potrhlého účetníha Lea, byl geniální tah.......(27.11.2007)

Stejně dobře jako napoprvé. Nadprůměrně zábavné. Úvod zalitý odlesky zlatých krugrrandů, pak skvělá rošáda s automobily zakončená letícím surfovým prknem, pravé vyhazovací rameno, zaminovaná záchodová mísa... K Murtaughovi s Riggsem se přidala vyloženě komická postava Lea Getze, která ačkoliv malá vzrůstem Joea Pesciho, ani náhodou nedřepí někde vzadu, spíš je právě zdrojem všemožných akčních nebo vtipných situací. Chudák Riggs, na ženský zatím kliku neměl, a ti bastardi mu je likvidují skoro před očima. Závěr se plní vystřílenými náboji, hroby zase členy jihoafrického konzulátu. Zrušení diplomatické imunity luxusní! Celkově pestré, zábavné, hláškoidní i pomstychtivé. Když jsem si to nedávno půjčoval na dvd, sakra dobře jsem se ve videopůjčovně rozhlížel, jestli nestojím náhodou na igelitu... 228 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

9 / 10 Pohodová akčná zábava, pri ktorej mozog vôbec neprekáža a ktorá vás určite pobaví - a nemusíte sa za to hanbiť! Gibson a Glover sú jednoducho super dvojka, určite jedna z najlepších, aká sa kedy objavila na striebornom plátne - o to viac poteší, že ani scenárista, ani režisér ich v tom nenechali samotných a taktiež odviedli poriadny kusisko dobrej práce. Kiež by sa každému pokračovaniu venovalo toľko pozornosti, ako tejto filmovej lahôdke.(28.12.2005)

Nejlepší díl série. Scény s murtaughem uvězněným na hajzlu a prcgumovníkem nemají chybu.. Ke konci je film ale o něco vážnější i temnější.. a k tomu fakt hnusný padouši.. paráda(16.1.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23