• Western

Kritická péče (1997)

Lumet nesklamal a ešte aj na staré kolená natočil trefnú satiru z nemocničného prostredia, kde každý myslí len na to, aby zarobil a nie na pacienta, teda, nie úplne všetci, nájde sa aj výnimka, čo je optimistické.

100 sladkých holek (2000)

Miestami je to fakt len ďalšia hlúpučká teenagerská komédia (spolubývajúci so závažím na penise, pobehovanie po dievčenskom internáte, ktorý akoby bol obývaný samými modelkami), no občas to má aj lepšie chvíľky a niektoré postrehy hlavného hrdinu boli celkom trefné. Takže celkom v pohode film, ktorý síce príliš nepobaví, ale ani neurazí.

Klan Gucci (2021)

Životopisný film vyzerá hneď inak, keď to do rúk vezme taký režisér ako je Ridley Scott. Až tak sa mi do tohto filmu nechcelo, rodinka z módneho biznisu ma príliš nelákala, ale teraz ľutujem, že som to toľko odkladal. Príbeh je zaujímavý, ani na sekundu nenudí, natočené to je tradične majstrovsky pod majstrovou taktovkou, no najväčším plusom sú herecké výkony, z ktorých som bol paf. Lady Gaga užasne zahraná mrcha, Pacino dal spomenúť na jeho najlepšie roky a úlohy a Jared Leto je taký neskutočný, ako neskutočná je jeho fyzická premena. Ja som si to ohromne užil a skvele sa bavil. 90%

A New Kind of Love (1963)

Priemerná komédia, kde príbeh nemá čím zaujať a romantike medzi týmito dvoma typmi ľudí vôbec neveríte. Jediné, čo ma tu bavilo, bola Thelma Ritter a Newmanov kolega, ktorí trúsili výborné hlášky. Inak, Newman taký klasický a Joanne mi do takejto úlohy v romantickej komédii nesedela, radšej ju mám v dramatických úlohách. A tie snové športové výjavy boli fakt hrozné, to bolo treba vystrihnúť, takisto aj pochod starých panien.

Brianova píseň (1971) (TV film)

Pekný film o priateľstve, no štýl podania mi príliš nesadol, je to také nesúdržné, rozkúskované, neviete, či sa to odohráva behom mesiaca alebo 10 rokov. Striedajú sa rozhovory ústrednej dvojice so zápasmi, ich manželky sa objavia viac až v závere a o deťoch sa len hovorí, ale žiadne sa vo filme neobjaví. Privítal by som, keby sa viac času venovalo ich osobným životom, lebo takto to nemá tú potrebnú silu a záver nie je taký dojemný, aký mohol byť, keď vlastne postavy príliš nespoznáme počas celého filmu. Kľudne tú polhodinku naviac by som tu privítal. Caan bol výborný, ale Williamsovi som tie vážne momenty príliš neveril. 70%

Hromy a blesky (2000)

Neviem, kto dostal nápad obsadiť Olivera Platta do úlohy wrestlingového šampióna, ale musel byť riadne ožratý alebo sfetovaný. Váhovo by tam aj patril, ale popri tých naozajstných svalnatých wrestleroch vyzerá neskutočne smiešne, no zúfalo smiešne. David Arquette hrá svoju typickú úlohu idiota s IQ 50 a celý film je jedna veľká volovina s nefunkčným humorom a premrštenou stopážou.

Slib mlčení (2013) (TV film)

Prvá polovica bola fajn, zaujímavá krimi z netradičného prostredia, no čím viac sa blížil koniec, tým sa stával tento film B-čkovejší a záver bol vyslovene trápny.

Dva nestačí (2017)

Zvláštny vzťahový film o dvoch pároch, v ktorých sa všetci chovajú maximálne divne a ako divák som nechápal, o čo im vlastne ide. Absolútne ma to neoslovilo.

Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Podpriemerný thriller so všetkými otravnými klišé, ktoré v tomto žánri existujú. Žiadny zaujímavý ani prekvapivý moment, len nuda.

Guns, Girls, and Gangsters (1959)

Priemerná kriminálka s jedným veľkým neduhom tej doby - otravným voiceoverom, ktorý musí vysvetľovať každý krok bandy plánujúcej lúpež. Hodil by sa aj zaujímavejší a charizmatickejší herec do hlavnej úlohy, ten Mohr miestami trochu pripomína Bogarta, ale z jeho charizmy nemá ani štipku. Zato Mamie Van Doren bola riadna kočka a právom strháva všetku pozornosť na seba. A Van Cleef vo svojej typickej zápornej úlohe tiež nesklame.