Válka zítřka (2021)

Dlhé. Veľa prudko nefungujúcich scén a dialógov. Sympatické postavy. Akčné príšerky.

Clarksonova farma - Práce s traktorem (2021) (epizoda)

Nie je to pre masy a nepýtajte sa, prečo som to sakra pozerala ja, ktorá z Top Gear videla asi 3 minúty a som mestský tvor. Ale na "dokument" o tom, ako televízna osobnosť začína farmáriť, je to podarené. Popri inej činnosti je to užiteľné si. Ale myslím, že tá 1 hodina je tak akurát, netreba ďalších 7.

Zátah: Vykoupení (2011)

Záverečné titulky hovoria za všetko - fighter s takou zbraňou 1-5, attacker s hentakou zbraňou 1-5 a tak dlho a dlho. Liezlo mi na nervy to nekonečné jačanie a aj napriek takmer neústálej akcii som sa chvíľami už tešila, že to skončí a pustím si tématický podobného a pre mňa užiteľnejšieho Dredd (2012), hoc s vedomím, že tam toľko choreo a čistej akcie nie je. Rýchlosť a údernosť pohybov niektorých postáv je ale vyložene WOW.

Benediktova tajemná společnost - Parta chytrých sirotků (2021) (epizoda)

Išla som do toho z nedostatku iných pilotov a s vedomím, že pozriem práve len prvý diel, lebo mám rada seriálové výberové konania. Pre dospeláka seriál naozaj nič neponúka, je plný detských neveľmi-hercov a ich neveľmi záživných postáv a naivity. Ale čo sa týka možných riešení, našlo sa pár, ktoré mi hneď nenapadli ako najväčšie možné kliše, takže vlastne výsledok trochu pozítívnejší, než som čakala. :) Ďalej sa pochopiteĺne sledovať nechystám.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Videla som e1, 2 a dosť ma štvalo, že ich idea hľadania zmiznutého manžela sa obmädzuje na obnolávanie hotelov, plus ma Nicol výraz "oh bože, čo ak je zlý" už predsa len začínal nudiť. Snažila o 107 a režisér má ňáku úchylku na detaily rozslzeného červeného oka blúdiaceho pohľadom. Nuž tak som potom skočila aspoň na e5+6 a myslím, že som o nič neprišla. Hugh sa na Jonathana ale hodil dobre a najsympatickejší z ansáblu bol teenager Henry.

Soul Music (1997) (seriál)

Nie. Autora ľúbim a hoc Soul Music nie je moja obľubená kniha, stále je cool. Seriál nie je. Nedopozerala som žiaľ ani prvú časť, nevydržala som to.

Luca (2021)

Pre dospeláka nič extra, chvíľami som až pretáčala. Na jedno pozretie ale milé.

Rodina na baterky (2021)

Na mňa príliš... moderné, všetky tie emotikonové gifíčka a dúhy naokolo a zvláštna úmyselne nedokreslená grafika a over-the-top mimika. Snaha predstaviť roboapokalypsu aj v rodinnej rozprávke s pomrkávacím odkazovaním sa na iné filmy je ale pomerne chválitebná.