One Big Happy (2015) (seriál)

Pilot: Tlacia na pilu. Elishu som vobec nespoznala. Privelmi... hlucne na moj vkus. Este zo diel pozriem, ci mi nestihnu prirast k srdcu.

iZombie (2015) (seriál)

Pilot: Veronica Mars meets Being Human meets Forever alebo vlastne ktorykolvek detektivny serial, kde detektivom pomaha niekto zo specializovaneho oddelenia. A je to prekvapivo zabavne. A herecka mi sadla.

Powers (2015) (seriál)

Pilot: Ak to má byť kratochvíľový príbeh k nejakej PC hre, fajn. K priemernému dnešnému TV seriálu to má ale ešte predsa len ďaleko. Lacno pôsobiace, na kolene napísané, neumelo zostrihané, hlúpe postavy chovajúce sa prirodzene asi ako keď niektorá z Kardashian klanu pustí pero, aby sa poň mohla zohnúť. Sledovanie ďalej nehrozí.

Chappie (2015)

Cele to funguje na dvoch zakladnych predpokladoch. - Spolocnost dodavajuca robocopov nema prakticky ziadne zabezpecenie a nechrani ani ich tvorcu a nezaujima ich ani prvy prakticky test ineho modelu. - Oblubite si aj AI obklopenu a vychovanu podivnymi radobygangsta individuami. Inak napad s inou vychovou i dusou fajn. Chappie zdaleka nebude moj najoblubenejsi robot/AI, ale som rada, ze som si jeho pribeh pozrela. Lepsie 3*, upravitelne po druhom pozreni o par rokov.

Padesát odstínů šedi (2015)

Čakala som to horšie. Pripomína mi to hneď niekoľko paperbackových kníh, ktoré som čítala ako násťročná. Ani toho sexu tu nie je o toľko viac a z celého toho haló som čakala, že bude... intenzívnejší. Inak ako romanťárna v pohode, nemecké televízne romance to predčí a miestami sa človek zasmeje.

Vetřelec (1979)

5* za to aký bol v mojej pamäti a 3* za pripomenutie skutočnosti remasterovanou režisérskou verziou, takže 4*.

John Wick (2014)

Je to cool aj po opakovanom pozreti, zvysujem na plny pocet. 2 super sceny: Telefonat Aureliovi a Francis.

Jupiter vychází (2015)

V hlavnej úlohe Channingove topánky a Milina naivita. Bojové scény pre mňa málo prehľadné a bez napätia. Celkovo celý film tak nejak bez emócií. Veľa kecania. Málo vtípkov. Úplne zbytočné sekvencie pre príbeh nepodstatné a samostatne nezaujímavé. Žiadna logika vecí (a tým myslím sci-fi blockbuster logiku, kde už je laťka pomerne nízko). Eddieho mám rada a snažil sa, ale hlavného padúcha, ktorý pre dosiahnutie cieľa zvláda tak maximálne kričať "urob to" a každú vetu začína "moja mama", jednoducho nemožno brať seriózne. Čakala som ptákovinku, ale toto je vyložene blbosť. 3D vesmír fajn.