• Krátkometrážní

Aloha Oe (1931)

Němý, neozvučený dokument o cestě Čecha přes Francii a USA na Havaj a pak přes Japonsko, Hong-Kong, Čínu, Indii a Egypt zpět. Délka cca 70 minut.

Pérák a SS (1946)

70% Pérákovo řádění skvělé, dojem mi ale dost kazilo natahované a v důsledku vlastně nijaké "potrestání" kolaboranta.

Co se dokáže vlastní silou (1940)

80% záběrů totožných se Zdraví vstříc, o tom, jak si Haléřový spolek závodů Škoda postavil léčebnu pro nemocné tuberkulózou.

Zářící tvář (1943)

Vařte s pokličkou, antropomorfní personifikace elektřiny vám poděkuje.

Šetřme lesů (1942)

Sbírej starý papír, zachráníš strom. Proces výroby recyklovaného papíru.

Krysařův návrat (1944)

Krysař vystoupí z pohádky, ale problémem moderní společnosti už nejsou ani tak krysy, jako spíš odpadky... a odpadky se musí třídit.

Nedoceněné bohatství (1941)

Dokument o důležitosti kostí - nevyhazovat, budou se mlít na kostní olej, kostní moučkou se přikrmují slepice, nezapomenout ani na mýdlo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

70%. Nemůžu si pomoct, ale mně se to líbilo. Asi za to hodně může výkon Hugha Jackmana... a ta romantická linie. O dost lepší film, než jsem čekal - možná proto, že jsem opravdu čekal katastrofu.

Amerika očima Francouze (1960)

Můj vztah k dokumentům není příliš vřelý, místy mě ovšem bavil ironický a tendenční český komentář z podání Horníčka a Aleny Vránové (a ještě jednoho dalšího). Cedule na obchodním domě říká: "Nevíte-li, co chcete, přijďte k nám, určitě to máme." Délka cca 80 minut.