Šetřme lesů (1942)

Sbírej starý papír, zachráníš strom. Proces výroby recyklovaného papíru.

Krysařův návrat (1944)

Krysař vystoupí z pohádky, ale problémem moderní společnosti už nejsou ani tak krysy, jako spíš odpadky... a odpadky se musí třídit.

Nedoceněné bohatství (1941)

Dokument o důležitosti kostí - nevyhazovat, budou se mlít na kostní olej, kostní moučkou se přikrmují slepice, nezapomenout ani na mýdlo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

70%. Nemůžu si pomoct, ale mně se to líbilo. Asi za to hodně může výkon Hugha Jackmana... a ta romantická linie. O dost lepší film, než jsem čekal - možná proto, že jsem opravdu čekal katastrofu.

Amerika očima Francouze (1960)

Můj vztah k dokumentům není příliš vřelý, místy mě ovšem bavil ironický a tendenční český komentář z podání Horníčka a Aleny Vránové (a ještě jednoho dalšího). Cedule na obchodním domě říká: "Nevíte-li, co chcete, přijďte k nám, určitě to máme." Délka cca 80 minut.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Šílenství, údajně inspirované Tarantinem a věnované starým jugoslávským filmům (nebo filmařům). Jedna scéna ostatně hezky paroduje to, co mám s jugoslávskými filmy nejvíce spojené - a neřeknu, co to je, snad jen to, že se tady postavy dozvídají, že Tito, syn národa, zemřel. Úvodní scéna mě bohužel navnadila jinak, než se nakonec film ubíral, bohužel jinak, než by se mi líbilo. Místy opravdu zajímavý snímek, jindy jsem se ale i docela nudil.

Ivana v útoku (1963)

Jsa fotbalový antitalent, docela by se mi to i líbilo - nebýt těch natahovaných oficiálních zápasů a konce.

Manželství pod drobnohledem (1939)

Do značné míry fascinující dokument (oficiální text distributora pokrývá nějakých pět minut ze začátku filmu) obsahující jak bránici trhající hranou složku (zamiloval jsem si sekvenci On a Ona se líbají v lese - kamera s pohybem vzhůru sleduje strom, pod kterým oba stojí - v korunách se panoramuje vpravo a zas vlevo - a zase dolů...), tak silně naturalistické pitvání několika stupňů vývoje lidského embrya ("rozřízneme si obal..." Místy zdlouhavé, místy poučné, dvě scény kojení (1942!!!), potírání bradavky borovou vodou a člověk neví, jestli to neměl být dokument pro lékaře, pro porodní sestry... ale prý to šlo i v kinech. Délka kolem devadesáti minut - s těmi přetrženími těžko určit přesněji. BTW, Michale, většina lidí na Saló ani nešla, protože to už viděla dřív:)

Láska je láska (2004)

70%. Sice se to ještě do poloviny filmu moc nezdálo a i potom se dalo velice snadno předvídat, jak to dopadne, ale nakonec se mi film i docela líbil.

Romeo musí zemřít (2000)

70% Příjemné pokoukání, čekal jsem to daleko horší. Vizuální vychytávky mě bavily, použití wire-fu bylo ovšem místy hodně okaté.