Než si pro nás přijde (2007)

Vcelku příjemné překvapení, čekala jsem, že to dopadne hůř. Citové vydírání se drží ve snesitelných mezích, film solidně šlape a celkové vyznění je přes neradostné téma smrti veskrze pozitivní. Hodnotím za 3,5* a díky oblíbenci Jackovi zaokrouhluji nahoru.

Plán 9 (1959)

Něco neskutečnýho, tak neuvěřitelně špatné dialogy, herecké výkony a technické zpracování vůbec v jednom filmu jen neuvidíte. Je to tak příšerné, až je to vlastně svým způsobem dost dobré, ale objektivně nelze hodnotit jinak.

27 šatů (2008)

Poctivé tři hvězdičky za zručně zpracovanou klasickou romantickou šablonu. Nechce se od Vás nic víc než se naladit na příslušnou vlnu a neočekávat nic víc. Od prvních minut přesně víte, jak to skončí, a konci jste spokojeni, protože tak to zkrátka mělo být a člověk takovéto příběhy občas potřebuje.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Docela zklamání, filmu žalostně chybí nosnější dramatický oblouk, malý hrdina by občas zasloužil pořádně proplesknout a všechny ty rodinné moralitky a průpovídky typu "Byl jsem tak zaměstnán kouzelnými stvořeními, že jsem si nevšiml, že to nejkrásnější je hned vedle mě" z toho dělají chvílemi pěkně otravnou limonádu.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jak miluju Přátele, tak tenhle seriál mi je v tom nejlepším slova smyslu připomněl. Opravdu podařený, vtipný sitcom s postavami, které si musíte zamilovat. Navíc netradiční forma vyprávění a v mnoha dílech skvělá práce s různými, navzájem se doplňujícími a vysvětlujícími časovými liniemi perfektně funguje.

Venkovský učitel (2008)

Konečně pořádné české drama, žádná laskavá hřejivá komedie. Film má skvělý scénář s moc zajímavými a působivými prvky, přirozené postavy, skvělé herce a zajímavé technické zpracování. V kontextu současné české kinematografie rozhodně nejvyšší hodnocení.

Mlha (2007)

Příšery vylézající z mlhy sice nejsou nic moc extra, ale atmosférické vystižení chování skupiny lidí v krizové situaci, do jejichž čela se pomalu, ale jistě dostává náboženská fanatička, a výborný závěr dělají z The Mist nadstandartní divácký zážitek.

Spáči (1996)

Velmi slušné drama s hodně silným (i když v zásadě jednoduchým) příběhem, které také díky opravdu skvělým hercům (Kevin Bacon je ukázkový slizoun) nenechá diváka chladným.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ramba jakožto hrdinu bez bázně a hany a Stalloneho jako akčního hrdinu nikterak neuctívám, takže pro mě je čtvrtý Rambo zkrátka velmi slušným, brutálním nářezem, nic víc, nic míň.

Hezké sny (2007)

Námět filmu Hezké sny nezní špatně, muže nespokojeného se životem už jsme tu sice měli mockrát, ale téma snů není zrovna časté. O to víc zamrzí, že se ani s jedním se tvůrci nedokázali vypořádat a ustrnuli někde na půli cesty jakoby sami nevěděli co si s nastolenými tématy mají počít. Z celého snímku dýchá jakási scénáristická bezradnost, jejíž výsledkem je nevyrovnaný film, který nebezpečně balancuje na hraně mezi zajímavým a nudným.