• Romantický

Jasná hvězda (2009)

Z tohohle námětu šlo udělat takový film aby moje srdce plesalo aby se mi oči zalévaly slzami a já se nechtěla hýbat abych tu krásnou atmosféru, která mě obklopila nezrušila. No a nestalo se. Mohla to být vizuální, poetická dechberoucí podívaná na lásku dvou lidí, kteří se milují a milují se opravdově. A ta láska tam byla a dokonce byla opravdová, ale nebylo to dechberoucí ani poetické. Jen občas. Mrzí mě to. Taky opravdově..

Angel-A (2005)

Je to...ehm...divné. Chtěla jsem to napsat, ale víc už světu nesdělím. Nevím co. Je to prostě divný film.

Italské námluvy (1994)

To bylo utrpení! Pár poznatků, ze kterých mi bylo špatně. Jeptišky doplňují olej a nechávají za stěračem obrázek panenky Marie. Holka se žene na jinej kontinent kvůli klukovi, kterého nikdy neviděla. Dvě ženský se jen tak z minuty na minutu rozhodnou, že pojedou do Benátek, sbalí se a sednou na letadlo. Obě dvě učitelky, teda týjo, ty Američani si ale žijou! Na konci ten potlesk v letadle, no to už sem byla neuvěřitelně zoufalá! Proč má Marisa stejný účes jako Robert Downey Jr.? A tenhle chlapík je zase hezkej, řekněme až za jedno desetiletí. Debilita nejhrubšího zrna!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Jednoznačně HOLČIČÍ film. Nedokážu si představit, že by mohl chlap hlavní hrdinku obdivovat či s ní sympatizovat a jak tu některé komentáře dokládají, přijde jim jako husa, která nemá být vlastně proč smutná, když má prachy na to aby rok jenom jedla, meditovala a ach bože! líbala se s takovým mužem jako je Bardem. Jsem spokojená. Julia je krásná, cesta jakbysmet. Povznášející a inspirativní, zvlášť pro mě, když se nacházím ve zvláštním stavu mysli. Líbilo se mi, že jednotlivé země od sebe nejsou oddělené ničím zvláštním, pouze klasickým střihem. Žádnou Julii na letišti tedy neuvidíme, ani idiotský nápis Indie někde dole v rohu, to pro ty retardované, kteří na to nepřijdou sami.

Barevný závoj (2006)

Edward Norton je úžasný! Neuvěřitelně sympatický, elegantní, tichý, má krásnou mluvu, vůbec po všech stránkách je to výborný herec a tahle role mu krásně padla. Syrovost, jakési pomalé plynutí, doplněné nádhernou hudbou Erika Satie dělá z tohoto snímku něco velmi krásného.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Trailer mi sliboval výbornou zábavu, napětí a skvělou vizuální stránku. To jsem v podstatě dostala, ale jen hodně poskrovnu. Jo, neni to blbý, trapný i to odsejpá, ale já čekala víc. Mnohem víc. To nejlepší už je v traileru a ten zbytek, je, no dobrej. Vadí mi nevýrazná hudba. Líbili se mi takový ty malý věci. Jako bílé nápisy na černém podkladu, to, že sbírá body, když se jde vyčůrat a je tam Pee Bar nebo mlátí hlavou do stromu a je tam nápis Thonk, víte jak, taková ta originalita. Díky ní dávam čtyři hvězdy. Co je fakt divný, že lidi lítají, jeden týpek vezme druhýho za flígr a pošle jej kamsi do vesmíru, načeš se vrátí, buchne sebou na zem a pak vstane a lidi na to jen koukaj. Výborný Kieran Culkin, kterého mám ráda už od Kouzelné země skřítků a děsná postava Kim. Kdybych takovou holku znala, tak bych jí jednu pořádně ubalila. Jediný z čeho jsem měla husí kůži byl před tímhle filmem trailer na Harryho Pottera. Nejvtipnější moment: když jeden evil ex-boyfriend říká Scottovi, ať to řekne uklízečce v pondělí, protože uklízečka oprašuje prach a on bude prach. A až v pondělí, protože je víkend a cleaning lady nepracuje :) A navíc, byl to den premiéry a v sále bylo pět lidí včetně mě. Ostuda! Až to uvidim podruhý, možná dam hvězdy tři. Velké zklamání..._____Po druhé projekci nechávám hvězdy čtyři, páč je to dobrý film. Teď mě bavil mnohem víc...Paráda!

Univerzální uklízečka (2005)

Uf, konečně film, kde jsem Rowana Atkinsona nechtěla zašlapat do země! Role vážného faráře mu sedla a konečně jsem si ho mohla hodit i do postavy, kde ze sebe nedělá pitomce (ano, Mr. Beanovi nefandím). Je to hezky anglické, humorné, milé, ne trapné. A Grace, která řeší problémy po svém, jo, ta byla jakože dost dobrá :-)

Sex ve městě 2 (2010)

Na začátku musím říct, že jsem fanoušek seriálu. Že právě teď ho sjíždím potřetí či počtvrtý a stále mě baví. Mám ráda Sarah Jessicu, protože je krásná, elegantní, vkusná a výborná herečka. Mám ráda všechny hlavní postavy a po celou dobu šesti sérií mě nikdy neomrzely. Všechny jsou krásné, mají dobrou práci, mají peníze a spoustu super bot a oblečků. Je to pro mě něco jako pohádka, jako fantazy. Jenže tenhle film mi občas přišel jako parodie na seriál. Hlavní hrdinky jsou tu vážně jako upištěný slepice se svýma trapnýma problémama. Jen sem tam je záblesk těch postav, které jsem si tolik oblíbila. Je to trapné, dlouhé, uječené a nabušené stupidními dialogy! Nevím jestli mám být naštvaná, spíš jen rozmrzelá nad nepovedeností tohohle snímku. Ano, je to lítost, to je ten pocit, který převládá. A navíc jsem opravdu doufala, že Carrie konečně pošle Mr. Biga do řiťi, protože je to moje nejvíc nenáviděná seriálová postava! Pro fanoušky seriálu (jako já) je povinností podívat a zaplakat (jako já), pro ostatní bude nejlepší se obloukem vyhnout. Tři hvězdy je sice moc, ale já nemohu jinak. Asi je to za tu vzpomínku. A za Sarah...

Holka z města (2009)

Neuvěřitelně pitomý film s pitomým dějem a pitomými postavami. Neuvěřitelná nuda a blbost. Na tohle téma bylo natočeno spoustu jiných (a výrazně lepších) filmů, tenhle rok třeba takový Návrh. Hlavní hrdinka jen divně kouká, špulí pusu a zvláštně se usmívá (to asi tou zimou - ba ne Zuzi, to je ten botox). Ve filmu najdeme příšerný, tolikrát ohraný momenty jako zaseknutej podpatek, opilecký výstup s velmi nelegračním padáním do sněhu a otravný (vesnický, haha) lidi. Harry Connick je mi dost nesympatickej, občas mi přijde, promiňte ten výraz, ale jako retard, už už jenom aby slintal. Nečekala jsem od toho nic moc, ale aspoň trochu ano. Nic na tom filmu není zajímavého. Jedna hvězda za snahu...

Vrahouni (2010)

Katherine Heigl is hot! Tuhle myšlenku jsem měla v hlavě celou dobu, co jsem tenhle film sledovala. Na začátku se dozvíme, že se Ashton živí zabíjením "těch špatných". Pak se Ashton a Katherine setkají a to je víceméně vtipný a romantický, ale dost se to vleče. Pak se najednou vezmou a o tři roky později si žijí ve svém domečku na předměstí poklidným a normálním životem. Ashton se svou prací sekl už když Katherine poznal a pracuje jako obyčejný člověk. Pak je teda nějaká akce, kdy vlastně zjistíme, že všichni jejich přátelé jsou vlastně nepřátelé, které je tři roky sledují, pak je trochu křiku, nějaká akce a konec. Můj rozvleklý komentář, kdy rozebírám začátek a pak šup šup a je konec je stejný jako film. Závěr je odfláknutej, špatnej, normální, rychlej a úplně banální. Odcházela jsem z kina zklamaná.